Chcete využiť podkrovie na bývanie? Kvalitné strešné okná sú základ

Rozmanitosť architektonických riešení použitých pri navrhovaní vidieckych domov je obrovská a dnes k nim vďaka moderným technológiám zasklenia pribudli aj vrchné podlažia pod strechou. Rozšírenie plochy domu usporiadaním podkrovia je veľmi populárne a veľa ľudí dáva prednosť zušľachteniu podkrovia a jeho premene zo zaprášeného skladu nepotrebných vecí na priestrannú, svetlú spálňu alebo oddychovú miestnosť. Bez strešného okna to ale nikdy nebude ono.

Poďte sa preto spolu s nami pozrieť na jeho výhody, vďaka ktorým môžete využiť podkrovie na rôzne účely.

S profesionálom to bude hračka

Dnes, vďaka príchodu utesnených a pohodlných okien s dvojitým alebo trojitým zasklením, nie je inštalácia okien v podkroví vôbec žiadny problém. Samozrejme, nielen výber správneho strešného okna, ale aj jeho inštaláciu je lepšie konzultovať s profesionálom.

Nielen jeho veľkosť a prevedenie, ale aj tesnenie sú v tomto prípade predsa veľmi dôležité, pretože v opačnom prípade sa stane podkrovie veľmi rýchlo neobývateľným. S dobrým strešným oknom vám to ale nehrozí.

Výhody, ktoré oceníte

Výrazné zvýšenie úrovne osvetlenia je pri veľkých strešných oknách prvou výhodou. Vďaka uhlu sklonu prepúšťajú o 40 % viac svetla ako tie, ktoré sú umiestnené vertikálne. Ako bonus dostane majiteľ takéhoto okna možnosť obdivovať hviezdnu oblohu z vlastnej postele. Samozrejme, spolu s novým strešným oknom sa oplatí investovať aj do kvalitnej strešnej krytiny, aby bol efekt ešte lepší.

Jednoduchosť použitia je výhodou číslo dva. Dnes výrobcovia ponúkajú rôzne doplnky, ktoré uľahčujú prácu s oknami, rukoväť si môžete nechať nainštalovať tam, kde je to pre vás pohodlnejšie. Vďaka tomu bude jednoduchšie aj vetranie a bezpečnosť okna.

Samozrejme, ani tu nezabudnite na jeho tienenie, ktoré si môžete zvoliť už priamo pri výbere nového modelu. Bude to tá najlepšia investícia do vášho domu, s ktorou budete spokojní niekoľko desiatok rokov. Nezabudnite ale na občasnú údržbu, pretože aj od nej je závislá funkčnosť každého jedného doplnku.

Zdroj obrázka: B.Forenius/Shutterstock.com

Text: Redakcia