bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Åkeho príbeh: Za polárnym kruhom má teplo doma aj v práci

Ako vyzerá bývanie a práca za severným polárnym kruhom?
Ako vyzerá bývanie a práca za severným polárnym kruhom?

Kráľovstvo snehu a mrazu. Tak by sa dalo nazvať najchladnejšie miesto vo Švédsku, ktoré leží 235 km za severným polárnym kruhom.

Ide o meteorologickú stanicu v Naimakke, ktorú obýva iba jeden jediný človek, 80-ročný meteorológ Åke. Každý deň zaznamenáva miestne poveternostné podmienky, teplomery tu niekedy ukazujú aj - 40 °C. Život tu rozhodne nie je ľahký a Åke veľmi dlho uvažoval, ako ho zlepšiť. „Bol som osamelý, málokedy som mal návštevu,“ priznáva.
Dostal preto výborný nápad, ako na exkurziu prilákať oveľa viac turistov. Rozhodol sa vyskúšať dve tepelné čerpadlá značky Vaillant. Najchladnejšie miesto vo Švédsku je odvtedy oveľa prívetivejším a zaujímavejším. „Chcel som svetu ukázať, že teplo a útulne môžete mať doma kdekoľvek na svete, dokonca aj keď bývate za polárnym kruhom,“ dodáva.

Komfort aj pre návštevy

Åke si užíva teplo vďaka tepelným čerpadlám značky Vaillant.
Åke si užíva teplo vďaka tepelným čerpadlám značky Vaillant.

Modernú meteorologickú stanicu v Naimakke tvorí futuristická kupola. Návštevy z nej obdivujú krásny výhľad na rozľahlé polia plné snehu a okolité lesy. V príjemnom teple im Åke rozpráva o práci meteorológa za polárnym kruhom. Zároveň si zo záujmom obzerajú tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive s označením Green iQ. To dokáže využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Åke si vybral poslednú možnosť,  ktorá v náročných podmienkach za severným polárnym kruhom predstavovala  najjednoduchšie riešenie. Mimoriadne tichá vonkajšia jednotka tepelného čerpadla s názvom aroCOLLECT je nainštalovaná vonku vedľa kupoly.

Odporúča tepelné čerpadlá

Na meteorologickú stanicu v Naimakke chodí oveľa viac návštev, než kedysi.
Na meteorologickú stanicu v Naimakke chodí oveľa viac návštev, než kedysi.

Podobné pohodlie si Åke doprial aj u seba doma. Odporúča tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive zem/voda, ktoré má zabudovaný 185 l zásobník teplej vody. A výsledok? Åke si pochvaľuje pohodlie doma i v práci a na meteorologickú stanicu v Naimakke chodí oveľa viac návštev, než kedysi.
A čo odporúča domácnostiam na Slovensku? Ak uvažujete o tepelnom čerpadle pre svoj rodinný dom, využite novú službu na webovej stránke značky Vaillant. Odborný návrh na inštaláciu tepelného čerpadla pre Vás vypracujú nezáväzne a úplne zadarmo.

www.vaillant.sk
www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

 

11.12.2017

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
DOMEXPO 2018
EVVA
BAUMIT
HELUZ
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.