bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

140 rokov inovácií na trhu vykurovacej techniky

Prichádzať 140 rokov s prevratnými myšlienkami a prinášať na trh tie najprogresívnejšie technológie i vynálezy. Mať pritom dosah do miliónov domácností po celom svete a dbať o to, aby sa ľudia doma cítili komfortne. Tým všetkým sa môže pochváliť len máloktorý výrobca.

 

Reč je o spoločnosti Vaillant, ktorá je jedným z najväčších výrobcov inteligentných vykurovacích systémov pre domácnosti v Európe. Nedávno predstavila novinku, ktorou je kotol pre dnešok i budúcnosť – nový ecoTEC plus.

Vždy o krok vpred

Klbko úspechov spoločnosti sa začalo odvíjať od roku 1874, keď inštalatér Johann Vaillant založil rodinnú firmu v nemeckom Remscheide. Prvý veľký úspech sa dostavil o dvadsať rokov neskôr. Vaillant doslova odštartoval revolúciu, keď ako prvý na svete patentoval plynový ohrievač vody s uzavretým systémom. Vymenil obrovské a neefektívne zariadenia na ohrev vody za svoje malé, kompaktné závesné plynové ohrievače. Zmestili sa do každej kúpeľne a zovňajškom spĺňali tie najvyššie nároky. Závesná verzia plynového ohrievača vody s názvom „Geyser“ vďaka tomu v roku 1905 dobyla svet. Vaillant v roku 1924 vyvinul prvý plynový kotol na ústredné kúrenie. Spoločnosť prerazila na trhu aj s prvým kotlom na vykurovanie a ohrev teplej vody v jednom zariadení. Kombinovaný kotol sa zrodil v roku 1967 a je inováciou, ktorá sa v sektore vykurovania používa dodnes. Prvý elektronicky riadený plynový kotol spoločnosť predstavila už v roku 1974 a o  štyri roky neskôr uviedla na trh prvý plynový „turbo“ kotol s nasávaním vzduchu z vonkajšieho prostredia. V roku 1996 Vaillant odštartoval sériovú výrobu plynových kotlov s vysokou účinnosťou s kondenzačnou technológiou.

Vrchol inovácii – nový ecoTEC plus

V súčasnosti je vlajkovou loďou značky Vaillant kondenzačný kotol s názvom ecoTEC plus vyvinutý pre dnešok i zajtrajšok. Ide o kotol novej generácie, ktorý dokonale rozumie novodobým potrebám domácností. Dokáže to vďaka technológii s vlastnou optimalizáciou, čo znamená, že priebežne a inteligentne prispôsobuje svoju prevádzku meniacim sa podmienkam vykurovania. Aj vďaka novému vysokoúčinnému čerpadlu, systému, ktorý umožňuje pripravovať aj teplú v kondenzačnom režime a ďalším novým funkciám, nespotrebuje nikdy viac energie než je nevyhnutne potrebné. S pomocou adaptívneho regulátora calorMATIC umožňuje nastavenia pre ďalšiu úsporu energie. Jeho vysoká efektívnosť umožňuje každej domácnosti skrátiť návratnosť investície do vykurovania a následne šetriť náklady za energiu potrebnú na kúrenie oveľa výraznejšie než kedykoľvek predtým.

Nadaný a výnimočný kotol

Nový ecoTEC plus sa vyrába v štyroch výkonových radoch so širokým rozsahom modulácie výkonu. Pričom s výkonom 35 kW dokáže zabezpečiť teplo a teplú vodu aj pre väčšie rodinné domy. Má moderný a príjemný dizajn. Ovláda sa dokonca ľahšie než mnohé mobilné telefóny. Pre domácnosti vie zabezpečiť akékoľvek potrebné množstvo teplej vody. Umožňuje to nielen jeho verzia s prietokovým ohrevom teplej vody ale aj variabilné zostavy tohto kotla s externými zásobníkmi teplej vody. Tie sa môžu inštalovať vedľa alebo pod samotné kotly. Kotol ecoTEC plus už teraz s prehľadom spĺňa požiadavky, ktoré bude budúca legislatíva vyžadovať od týchto výrobkov. Je maximálne ekologický a dá sa samozrejme kombinovať s inými alternatívnymi zdrojmi energie. Nedávno získal najvyššie ocenenie IF Design Award 2013 za kvalitu a enviromentálnu kompatibilitu. Čoskoro sa ecoTEC plus bude ovládať dokonca aj mobilnou aplikáciou - v smartfóne alebo tablete. Teplo svojho domova si tak pohodlne nastavíte aj na diaľku. Už dnes si môžete nový kotol spolu so zásobníkom teplej vody zakúpiť s výraznou zľavou cez internet na www.vaillant-online.sk.

Viac informácií o novinke sa dočítate na www.novyecotec.sk a www.vaillant.sk.

 

10.8. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
HELUZ
DOMEXPO 2018
LEIER
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.