4 výhody keramického bazéna

Keramické bazény dokážu vyhovieť tak ako skromnejším, rovnako aj náročnejším požiadavkám. Je možné ich využiť rôzne, či už na relaxáciu, pre rodiny s deťmi, ale aj na profesionálne plávanie a športovanie. Samotný výber bazéna je vždy len na samotnom záujemcovi. Pre lepšie rozhodovanie sa prinášame 4 najväčšie výhody keramického bazéna.


1. Bez nutnosti betónovania ...     
Pri zakladaní keramického bazéna netreba myslieť na prvotné betónovanie základovej dosky. Postačuje nechať vykopať dostatočne veľkú jamu podľa rozmerov bazéna. Dno takto pripravenej jamy sa upraví štrkovým lôžkom, do ktorého bude keramický bazén osadený. Ak je bazén osadený, v úplnom závere stačí už len vhodne upraviť okolie bazéna podľa vlastných požiadaviek.  

 

2. Rôzne tvary schodov a protišmyková úprava ...
Schody keramického bazéna môžu mať rozličný tvar, najčastejšie sú napríklad v obdĺžnikovom tvare, môžu byť aj kruhové, rovné, v lagúne a podobne. V prípade rozmerov schodov platí, že majú výšku 30 cm (s hĺbkou bazéna do 120 cm sú 3 stupne, s hĺbkou 150 cm 4 stupne). Samozrejmosťou je ich protišmyková úprava pre bezpečnejší vstup a pohyb v bazéne.

 

3. Šetrenie času a financií ...      
Okrem toho keramické bazény majú ďalšiu výhodu a to, že šetria čas pri výstavbe, čo v konečnom dôsledku šetrí financie investora. Tým, že montáž bazéna nie je komplikovaná, je možné bazén postaviť už do pár dní. Pravdou je, že jadro bazéna je drahšie ako plastové, či nerezové, ale celková konečná investícia bude nižšia, pretože samotná montáž je ľahšia a rýchlejšia.  

 

4. Funkcia samočistenia ...      
Ak patríte k tým, čo milujú jednoduchosť údržby aj pri bazéne, tak práve keramický bazén je tým pravým pre vás. Počuli ste už o takzvaných inteligentných bazénoch? Práve väčšina keramických bazénov je takých, že majú funkciu samočistenia. Tá je možná vďaka tryskám nachádzajúcim sa priamo v bazéne. Ak dôjde k väčšiemu znečisteniu vody v bazéne, vystrčia sa samotné trysky a spláchnu celkové znečistenie tak, že všetku špinu a nečistoty odsajú preč von z bazéna. V neposlednom rade veľkou výhodou keramických bazénov je aj ich vyššia pevnosť pri zachovaní pružnosti, čo sa dá oceniť najmä pre zachovanie odolnosti bazéna proti nárazu a pnutiu. Aký bazén si nakoniec zaobstaráte vy?