bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Ako doma účinne vyvetrať a nestratiť pri tom teplo?

Uvažujete nad úsporným a zdravým spôsobom vetrania rodinného domu či bytu? Nad takým, ktorý zabezpečí dostatok čerstvého vzduchu a ušetrí aj množstvo energie na vykurovanie? Ak áno, vhodným riešením môže byť riadené vetranie so spätným získavaním tepla.

S lokálnym systémom vetrania s rekuperáciou tepla recoVAIR VAR 60 účinne vyvetráte napríklad obývačku.
S lokálnym systémom vetrania s rekuperáciou tepla recoVAIR VAR 60 účinne vyvetráte napríklad obývačku.

Najmodernejšie vetracie systémy s rekuperáciou majú množstvo výhod:

1. Dokážu rodinný dom či byt ochrániť proti vlhkosti a plesniam. Pravidelné vetranie upraveným vzduchom totiž zlepšuje tepelný a vlhkostný stav interiéru.

2. Pomôžu vám znížiť náklady na vykurovanie. Pracujú s rekuperáciou tepla, počas vetrania síce odvedú z domu/bytu a miestností odpadový vzduch, ale nie teplo. Získava sa tak spätne energia, ktorá už raz bola vložená do vykurovania, a ktorá by sa pri klasickom vetraní stratila.

3. Odbremenia vás od povinnosti v každej miestnosti domu/bytu pravidelne otvárať okná a kontrolovať či je dostatočne vyvetrané. Zdravé vetranie si nastavíte presne podľa vašich potrieb vďaka inteligentnému lokálnemu alebo centrálne riadenému vetraniu s rekuperáciou. A ako na to?

 

Efektívne vetranie jednotlivých izieb

Jednoduchý koncept vetrania s lokálnou rekuperáciou tepla v bytovej jednotke –  recoVAIR VAR 60.
Jednoduchý koncept vetrania s lokálnou rekuperáciou tepla v bytovej jednotke – recoVAIR VAR 60.

Na začiatku sa môžete rozhodnúť pre riadené vetranie len v niektorých miestnostiach domu či bytu. Postupne si ho môžete rozširovať do celej domácnosti. V kúpeľniach a na WC sa odporúča inštalovať odsávacie ventilátory, v obývacích miestnostiach a v spálni lokálne ventilačné jednotky s rekuperáciou tepla. Pre vetranie apartmánov alebo jednotlivých izieb v rodinných domoch či bytových jednotkách si môžete vybrať priestorovo úsporné a nákladovo efektívne riešenie – lokálne vetracie jednotky recoVAIR VAR 60 značky Vaillant. Ide o jednoduchý koncept vetrania s rekuperáciou tepla, s nízkymi nákladmi na inštaláciu a pohodlným ovládaním. Tento decentralizovaný systém možno namontovať aj dodatočne, v rámci rekonštrukcie. Je to najrýchlejšia možnosť pre zabezpečenie optimálnej vlhkosti v domácnosti a zároveň prívodu čerstvého vzduchu. Hoci recoVAR VAIR 60 zaberá len minimálny priestor, dokáže vytvoriť maximálny komfort. V porovnaní s konkurenciou v tomto segmente výrobkov má jeden z najvyšších objemových prietokov vzduchu, až 60 m3/h. Jednotka sa inštaluje jednoducho (s pomocou bežných nástrojov) do obvodovej steny rodinného domu či bytu. Nie je potrebná technická miestnosť ani potrubné rozvody. Nevyhnutné je iba vyvŕtanie otvoru v stene. Komunikácia medzi jednotlivými jednotkami môže byť bezdrôtová. Lokálne ventilačné jednotky recoVAIR VAR 60 zaručujú až 85 % rekuperácie tepla (spätného získavania tepla) a disponujú triedou energetickej účinnosti A.

Centrálne riešenie vetrania pre novostavby

Účinné a zdravé vetranie s centrálnou rekuperačnou jednotkou Vaillant recoVAIR.
Účinné a zdravé vetranie s centrálnou rekuperačnou jednotkou Vaillant recoVAIR.

Ak ešte len plánujete stavať rodinný dom, vhodným riešením je centrálne riadené vetranie s rekuperáciou. S jeho inštaláciou sa väčšinou počíta už v projekte rodinného domu kvôli montáži rozvodov. V súčasnosti býva bežné najmä v nízkoenergetických a energeticky pasívnych domoch. Osvedčilo sa však aj v klasických rodinných domoch – ak ich obývajú alergici, alebo nie je technicky možné otvoriť okná (napríklad pre vysokú prašnosť či hlučnosť okolia). Centrálna rekuperačná jednotka Vaillant recoVAIR je dostupná v troch výkonových úrovniach (150, 260 a 360 m3/h) v závislosti od plochy rodinného domu a objemu vzduchu v ňom. Bezproblémovú inštaláciu v novostavbe (a transport na miesto montáže) umožňuje jej hmotnosť iba 38 až 39 kilogramov. Inštalácia je založená na princípe „zapoj a funguj“. Zariadenie sa môže kedykoľvek prispôsobiť individuálnym potrebám domácnosti vďaka 4-stupňovému diaľkovému ovládaniu, rôznym režimom a inteligentnému systémovému regulátoru multiMATIC 700. Možné je aj pripojenie dvoch snímačov kvality vzduchu (CO2), pomocou ktorých vie jednotka vyhodnotiť stav a kvalitu vzduchu v miestnosti a následne prispôsobiť svoj výkon. Využíva až 98 % tepla z odvádzaného odpadového vzduchu, a to aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách až do - 7 °C (bez použitia predohrevu privádzaného vzduchu). Táto hodnota je pritom najvyššia, aká sa dá so súčasnou technológiou dosiahnuť. Vetranie je tiché, hladina hlučnosti sa pohybuje od 46 do 55 decibelov. Centrálne riadený rekuperačný systém s jednotkou recoVAIR je kombinovateľný so všetkými tepelnými čerpadlami a vykurovacími zariadeniami značky Vaillant.

 

www.vaillant.sk

 

22.1.2018

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
HELUZ
BAUMIT
EVVA
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.