Ako jednoducho zmeniť interiér pomocou textilu?

Čerešničkou na torte interiérového dizajnu sú textílie. Sú to záclony, ozdobné vankúše, posteľná bielizeň a prikrývky, ktoré môžu dotvárať dizajn a postarať sa o pohodlie domova. Pomocou týchto ľahko vymeniteľných dekoračných predmetov môžete svoj byt alebo rodinné sídlo zmeniť na nepoznanie.

A v našom článku vám dáme k tomu pár tipov.

Posteľná bielizeň v interiéri

Pri výbere posteľnej bielizne by ste mali v prvom rade venovať pozornosť materiálu. Ekologické materiály a bezpečné farby zaručujú dobrý spánok a zdravú pokožku. Ideálnym materiálom na to je bavlna a ľan. Samozrejme, aby bolo použitie bielizne aj pohodlné, musia tieto látky v sebe obsahovať aj určitý podiel elastanu a iných syntetických látok.

Stolový textil

Bez textilu sa nezaobídeme ani pri stolovaní a v kuchyni. Zlatým pravidlom stolovej etikety však je, že je lepšie mať obrus dlhší ako krátky. Obrusy sa ale v domácnostiach moc už nepoužívajú. Nahradili ich jednoduché stolové sety z podložiek, prípadne textílie s vodoodpudivými vlastnosťami, aby bolo ich použitie jednoduché aj na údržbu.

Stolové a kuchynské textilné textílie sú ale už viac dekoratívne, preto treba dbať aj na vizuálnu stránku. Pokiaľ však máte k dispozícii kvalitné látky v metráži, akúkoľvek miestnosť si môžete vhodným textilom vyzdobiť sami a podľa svojej chuti.

Závesy

Dokonalou textilnou dekoráciou sú aj závesy. A ani na ich výber a zladenie s celým priestorom vášho domu alebo bytu nepotrebujete žiadne špeciálne dizajnérske schopnosti. Stačí si zvoliť vhodnú dĺžku a vyzdobiť si okná látkou, ktorá bude ladiť so zvyškom interiéru a doplnkov, ktoré ho tvoria.

Dobrá rada na záver. Ak chcete priestor opticky zväčšiť, naozaj uprednostnite závesy až po zem, určite to celému priestoru len pomôže. A pokiaľ majú plniť aj funkciu tienenia, nebojte sa investovať do hrubších materiálov.

Význam textilu po správnom spracovaní určite oceníte v každej jednej miestnosti. A dobrou správou tiež je, že v týchto chladných dňoch umocní aj pocit hrejivej a útulnej atmosféry. Skúste sa o tom presvedčiť.

Zdroj obrázka:Photographee.eu/Shutterstock.com