bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Ako riešiť stavebné nedostatky pri návrhu interiéru?

Tip od profesionálov

Pri návrhu interiéru sa každý stretne s tým, že nie všetko je tak, ako by malo byť. Steny nie sú v pravom uhle, omietky nie sú dokonale hladké, priestoru je málo a je príliš členitý... Ako tieto problémy riešia profesionáli? Odpoveď prinesie niekoľko prác Mgr.art. Martina Hamráčeka a jeho štúdia Interiart.

 

Obývacia miestnosť – pred a po

Príklad toho, ako môže nie vždy dômyselné stavebné riešenie komplikovať vnútorný priestor. Už dosť malý obývací priestor zahatili betónové piliere. Keď na scénu nastupuje interiérový dizajnér, aby priestor zjednotil, z pôvodného nedostatku vytvára atypický prvok a priestor znova ožíva. Jeho úlohou je namiešať správny pomer hmôt, svetla, štruktúr a materiálov a pomôcť tak užívateľom premeniť byt na domov.
Súčasťou vstavaného prvku je minibar. Podsvietenie hmotu odľahčuje a zvýrazňuje i štruktúru kreatívnej omietky, ktorá je súčasťou riešenia pohľadovej steny.

 

 

Kreatívna omietka

Detail kreatívnej povrchovej úpravy steny – štruktúrovaný povrch s metalizovanou úpravou pôsobí ako originálny interiérový doplnok s neopakovateľným výrazom. Vhodný na aplikáciu na pohľadovú stenu či už do obývacej miestnosti, jedálne či haly.

 


Kúpeľňa

Priestorové obmedzenie vytvorilo požiadavku na integráciu všetkých funkčných prvkov. Nenápadný priestor za celou plochou zrkadla ponúka množstvo úložného priestoru. V osvetlenej nike pod ním je všetko po ruke. Sklápacia sklenená zástena a na sprchovanie uspôsobená smaltovaná vaňa ponúkajú dostatočnú bezpečnosť. Hravé a čitateľné formy posilňujú pocit čistoty a jasného konceptu.

 

 

 

Estetické štúdio

Jednotné komplexné riešenie komerčného priestoru vrátane nábytku, nástenných malieb, kobercov a logotypu pomáha tvoriť jeden harmonizujúci celok a jasnú identitu priestoru.

 

 

 

 

Prírodný štylizovaný motív ako nosník barovej dosky nenápadne delí kuchyňu od jedálenskej časti.

 

 

  

Takzvaný „wallpainting” na mieru do priestoru cukrárne túto oživí a pomáha tvoriť identitu daného priestoru.

 

 

 

Dominantnou súčasťou domáceho baru je akvárium, ktorého proporciám podliehajú ďalšie prvky. Hmota je odľahčená o možnosť pohľadu cez akvárium do predsiene.

 

 

 

Vtipné riešenie stolového prvku na mieru vo foyer malého penziónu – „nenápadne nápadné”.

 

 

 

Multifunkčný panel v obývačke ponúka zavesenú skriňu, knižnicu, zatiaľ čo kryje časť schodiska, ktoré, žiaľ, ústilo priamo v obývacom priestore. V pozadí na stene dekoratívny prvok na mieru.

 

 

 

Nábytková zostava na mieru v predsieni bytu spĺňa požiadavky na dostatok úložného priestoru, ktorého nie je nikdy dosť.

 

 

 

Netradičné materiálové riešenie stien a podláh –bezškárová úprava steny štierkovacou dekoratívnou technikou a kvalitné tropické drevo.

 

 

 

Toto riešenie splnilo náročné požiadavky na umiestnenie krbu, nábytkového kusu a premietacieho plátna v jednom priestore. Knižnica s výkladom sa nenápadne stáva súčasťou hmoty vstupujúcej do obývacej časti.

 

 

Text a foto:Mgr.art. Martin Hamráček
www.interiart.sk

 

15.7. 2013
 

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
EVVA
LEIER
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.