bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Ako riešiť zateplenie na zateplenie?

Rez systémom STX.THERM SANA
Rez systémom STX.THERM SANA

Máte zateplený dom a potrebujete opraviť nedostatočne pripevnený systém? Obávate sa zateplenia na problematické podklady? Alebo by ste radi navýšili hrúbku použitej izolácie?

 

Novinkou na trhu je zatepľovací systém od spoločnosti STOMIX, ktorý prináša jednoduché a bezpečné riešenia vyššie spomenutých problémov.


Keď jedno zateplenie nestačí

Trendom minulých rokov bolo zatepľovanie rodinných či bytových domov s izoláciou, ktorej hrúbka bežne dosahovala 4 či 5 cm. Rastúce ceny energií, žiaľ, ukazujú, že takéto zateplenie stavieb nie je dostatočné a absolútne nevyhovuje súčasným štandardom v oblasti energeticky prijateľného bývania. V snahe ušetriť čo najviac prostriedkov za vykurovanie sa začínajú u obyvateľov domov objavovať otázky, ako nedostatočne zateplené domy riešiť, či ako navýšiť hrúbku izolačnej vrstvy na potrebnú úroveň.

Jedinou, doteraz realizovateľnou, možnosťou bolo odstránenie pôvodného zatepľovacieho systému a jeho nahradenie novým zateplením. Táto operácia však bola finančne a realizačne náročná, nehovoriac o potrebe odstránenia pôvodného ETICS a likvidácie vzniknutého odpadu.

Podobne závažným, avšak omnoho nebezpečnejším, problémom, ktorý sa vyskytuje v súvislosti so staršími kontaktnými zatepľovacími systémami, je strata ich stability, čo ohrozuje nielen životnosť celého systému, ale najmä hrozí riziko ohrozenia bezpečnosti obyvateľov padajúcimi kusmi zatepľovacieho systému.

Revolučný kotviaci systém

Zdvojenie zateplovacieho systému
Zdvojenie zateplovacieho systému

Riešenie prichádza v podobe nového zatepľovacieho systému od spoločnosti STOMIX s názvom STX.THERM SANA. Tento zatepľovací systém je určený práve na stabilizáciu uvoľnených zatepľovacích systémov a na zdvojovanie pôvodného zateplenia bez potreby jeho odstránenia. Základ tvorí univerzálny kotviaci systém s výplňovou hmotou Spiral Anksys, ktorý je patentovaný v 132 krajinách sveta a je certifikovaný na použitie v zatepľovacích systémoch. Systém kotvenia Spiral Anksys nahrádza bežne používané mechanické kotvenie tanierovými kotvami s plastovým alebo kovovým tŕňom.

Finančná efektivita a ekológia

Pripevnenie nestabilného systému
Pripevnenie nestabilného systému

Keďže pri novom riešení odpadá potreba odstránenia pôvodného zatepľovacieho systému, skracuje sa nielen celkový čas realizácie, ale nie je potrebné vynakladať finančné prostriedky na odvoz a likvidáciu takto vzniknutého
odpadu. Skrátenie celého procesu má taktiež nemalý vplyv na cenu prác, ktorá je výrazne nižšia ako pri bežnom postupe. Použitím systému STX.THERM SANA od spoločnosti STOMIX môžete teda ušetriť až 30 % nákladov ako pri odstránení zateplenia a jeho nahradení novým systémom. Pri zatepľovaní rodinných domov môžete dokonca s kotvami Spiral Anksys použiť len 50 % lepiacej hmoty, čím ušetríte ďalšie množstvo nákladov na materiál.

Podpora a servis

Ak máte záujem získať viac informácií o novom zatepľovacom systéme od spoločnosti STOMIX, neváhajte sa na nás obrátiť, náš servisný tím je vám k dispozícii 24 hodín denne a pripravený zodpovedať na všetky otázky týkajúce sa tohto progresívneho riešenia, či bezplatne spracovať analýzu a návrh riešenia konkrétnej stavby.

Viac informácií o systéme STX.THERM SANA od spoločnosti STOMIX nájdete na webových stránkach www.stxsana.sk alebo www.stomix.sk

 

27.6. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
LEIER
HELUZ
EVVA
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.