Ako si užiť leto na záhrade

Máme tu leto a s ním spojené grilovanie, oslavy, či obyčajný relax na záhrade. Ako si ale záhradu osvetliť aj v neskorých večerných hodinách? Máme pre vás pár tipov.

Záhradu alebo terasu a balkón môžete pre vykreslenie romantickej atmosféry osvetliť sviečkami a lampášmi. Ak však chcete vidieť viac, zvlášť pri grilovaní alebo inej činnosti, musíte sa vybaviť elektrickým vonkajším osvetlením. Ako vybrať to pravé?

Dbajte na zvýšenú odolnosť

Hlavnou požiadavkou na vonkajšie svietidlo by mala byť zvýšená odolnosť voči vlhkosti označovaná ako krytie IP s daným číslom. Ak ho chcete umiestniť na otvorenom priestore, svietidlo by malo mať označenie minimálne IP 44. Svietidlo potom nebude náchylné voči dažďu, poliatiu, či iným drobným nehodám, ktoré sa môžu na záhrade ľahko vyskytnúť.

Vonkajšie svietidlo Melissa s krytím IP 65. Viac na www.fulgur.cz

Rozhodujte sa nielen podľa dizajnu, ale tiež podľa funkcie

Dekoratívne svietidlá dokážu dokresliť atmosféru záhrady, je však nevyhnutné vždy ich doplniť o svietidlá účelové. Sú to napr. zápustné svietidlá pre osvetlenie ciest, nástenné svietidlá, ktoré nikde neprekážajú, výbornú službu vám na záhrade poskytnú tiež senzorové svietidlá, ktorá sa rozsvietia iba pri pohybe.

Elegantné stropné nástenné svietidlo Bona. Viac na www.fulgur.cz

Dbajte na materiál svietidla

Najčastejšie sa vonkajšie svietidlá vyrábajú z plastu, hliníka alebo antikoru. Je dôležité si rovnako všímať povrchové úpravy osvetlenia, tak, aby odolalo aj náročnejším vonkajším podmienkam. Ako to však skĺbiť s dizajnom? Voľte nadčasová svietidlá, ktorá sa vám budú páčiť aj za niekoľko rokov.


Viac tipov na www.fulgur.cz

 

1.12.2015

Dizajnové a zároveň účelové vonkajšie svietidlo Cash wall light s krytím IP 64. Viac na www.fulgur.cz