Ako vybrať vhodného dodávateľa alebo majstra na stavbu krbu

Ak sa rozhodnete pre stavbu krbu, musíte vyberať vhodného dodávateľa jednotlivých technológií. Nie je však jedno ani to, kto vám urobí montáž a z akých materiálov.

 

Výber vhodného dodávateľa na prvýkrát, vám môže ušetriť nervy, aj peniaze. Samozrejme, cena je dôležitá, ale nie je dobré ju zakaždým stavať na prvé miesto pri rozhodovaní. Výber najlacnejšieho dodávateľa nemusí byť tou najlepšou voľbou. V prípade, že dodávateľ neurobí objednanú službu v žiadanej kvalite, stratíte aj hodnotu materiálu, ktorý musíte znovu nakúpiť a zaplatiť druhého majstra. V tom prípade služba, či tovar dodaný síce najlacnejším, ale nekvalitným majstrom, vás môže vyjsť aj o 30 percent drahšie.

Treba si dávať pozor na garážové firmy. Showroom či kancelária, kde sa môžete presvedčiť o kvalite použitých materiálov na vlastné oči, je veľmi dôležitá. Showroom má isté náklady, ktoré daný majster musí vyprodukovať, preto si nemôže dovoliť vykonať prácu s nižšou kvalitou. Pre takéhoto dodávateľa je dôležité, aby si vybudoval meno a najmä dôveru. Tiež si na základe showroom-u môžete vytvoriť obraz, na akej úrovni vykonáva majster svoju robotu. V prípade, že si zvolíte garážového majstra alebo majstra, ktorý vás víta vo svojom byte na 12-om poschodí – je pravdepodobné, že jeho práca nebude na tak vysokej úrovni. Je možné, že neurobí prácu v dohodnutej kvalite a môžete mať obavu, že vám nedodá tovar, na ktorom ste sa dohodli. Ak vám majster v prípade potreby vie vytvoriť 3D vizualizáciu, uľahčí vám tým výber vhodného dizajnu. Na druhej strane to pomôže aj jemu, lebo bude mať lepšiu predstavu o vizuálnej stránke krbu, ktorú očakávate, a tiež si vy budete lepšie vedieť predstaviť celý proces realizácie krbu.

Vždy si skontrolujte, ako dlho je majster či firma, ktorú chcete najať, na trhu. Aby sa nestalo, že sa na vašom krbe bude ešte len učiť. Dlhoročná prax a informácia, že vybratý majster už roky žije z práce, ktorú vám ponúka, znamená, že má za sebou viac spokojných zákazníkov a môžete mu dôverovať.
Vždy si žiadajte recenzie a skontrolujte ich. Hľadajte cez internetové portály alebo zavolajte predchádzajúcim odberateľom.
Účasť na výstavách je nákladná a málokto si to môže dovoliť. Ak sa však vami vybraný odborník zúčastňuje územných či medzinárodných výstav, znamená to, že svoju prácu vykonáva na vysokej úrovni a dlhé roky sa jej úspešne venuje.
Naozaj dobrý odborník sa nebojí zúčastniť územných alebo medzinárodných súťaží a otestovať tak úroveň svojich vedomostí. Väčšinou sa ich zúčastňujú len silnejšie firmy, ktorým je práca aj koníčkom. Takéto ohodnotenie je obrovským plusom pri vybudovaní dôvery voči firme. Hodnotí predovšetkým dlhoročné skúsenosti a vedomosti v danom odbore.
Dobrý majster musí vedieť dynamicky vytvoriť viac alternatív a prispôsobiť sa vašim požiadavkám. Ak toho majster nie je schopný, alebo tlačí na vás a neustále vám ponúka len jedno riešenie, obráťte sa aj na iného odborníka.
Ak máte pocit, že vás majster nepočúva, nesnaží sa nájsť vhodné riešenie, a práve naopak „hrá dôležitého“, môže to znamenať, že chce svoje nedostatočné vedomosti utajiť. Majster na vysokej úrovni vo svojom odbore pozná technické riešenia a vie aj počas stavby zareagovať na prípadné zmeny jednotlivých detailov tak, aby naďalej vyhovel vašim požiadavkám.
Každý jeden bod je dôležité si zvážiť predtým ako sa pre nejakú firmu rozhodnete, aby to prvé rozhodnutie bolo aj tým správnym.

Maximálna spokojnosť zákazníkov

Firma Deltako Praha s.r.o., je na trhu už dlhé roky, fungujeme v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a v Rakúsku. Máme vlastný showroom s rozlohou 160 m2 v historickom centre Komárna, kde vás vieme oboznámiť s aktuálnymi modernými technológiami, a tiež stavebnými materiálmi, ktoré sa použijú počas stavby vášho diela. Sami si môžete vybrať, z akého materiálu chcete, aby bol váš krb realizovaný. Na základe prejednania detailov stavby a vašich požiadaviek vám pripravíme viacero 3D vizualizácií, aby sme našli dizajn, ktorý sa vám bude páčiť najviac. Spokojnosť zákazníka je u nás na prvom mieste. Zákaznícke skúsenosti s našou firmou nájdete na viacerých verejných fórach.
Začiatkom roku 2018 sme zaradili do našej ponuky aj jedinečné dizajnové obloženia z kameňa okolo krbu, vhodné do interiéru aj exteriéru. Cieľom je, aby dizajn krbu ladil s parapetmi, pracovnou doskou v kuchyni alebo iným dizajnovým prvkom.

Výhercovia súťaže

Každý rok sa zúčastňujeme na niekoľkých slovenských a zahraničných výstavách. Z roka na rok toto číslo zvyšujeme, aby naše služby boli dostupné pre každého.

V oblasti súťaží sme tiež aktívni a školenie našich kolegov je na prvom mieste.
V roku 2018 sme na medzinárodnej súťaži vyhrali prvé miesto za Najkrajšie kachliarske/kominárske dielo. Súťaže sa zúčastnili súťažiaci z celej EÚ a z Ruska.

Text a foto: Mgr. Gabriel Kuczman
www.krby-deltako.sk

 

13.9.2018