bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

BALKÓNOVÉ SYSTÉMY ZÁBRADLIA A ZASKLENIA

V dnešnej dobe revitalizácie a obnovy panelových domov je potrebné sa zaoberať aj problematikou riešenia balkónových zábradlí a balkónového zasklenia. Pri výbere systému je kľúčovým parametrom jeho dlhotrvajúca odolnosť a variabilita. Niekoĺko systémov, ktoré je možné prispôsobiť všetkým typom balkónov uvádzame v tomto článku.

ZASKLENIE MONTALU ŠTANDARD

Rámový systém – Štandard
Balkónové systémy MONTALU predstavujú kvalitné výrobky vyrábanSystém sa skladá z rámu a výplne, sú na 2, 3 a 4 radových koľajnicových systémoch, pohyblivé v oboch smeroch. Pojazdné kladky sú z nehrdzavejúceho materiálu, čím je zabezpečená vysoká životnosť. Rámy sú vyrobené z hliníka a medzi sebou sú tesnené mohérovým tesnením. Toto tesnenie, ktoré je po celom obvode rámu, tesní zasklenú časť a chráni vnútorný priestor pred vonkajšími vplyvmi a zabraňuje nežiaducemu búchaniu rámov pri nárazovom vetre. Výplň tvorí sklo, prípadne polykarbonát (4 – 10 mm), vytesnený silikónovým zasklievacím profilom alebo tmelom. Pre bočné presklenie sa používa 2-radový systém alebo fix-rám s možnosťou výberu rôznych čírych, matných a nepriehľadných výplní.

ZASKLENIE MONTALU KLASIK

Bezrámový systém – Klasik
Systém sa skladá zo spodného rámu a výplne, sú na 2, 3 a 4 radových koľajnicových systémoch, pohyblivé v oboch smeroch. Pojazdné kladky sú z nehrdzavejúceho materiálu, čím je zabezpečená vysoká životnosť. Spodné vodiace rámy sú vyrobené z hliníka, medzi sebou sú tesnené silikónovým tesnením a chránia vnútorný priestor pred vonkajšími vplyvmi a zabraňujú nežiaducemu vetru.
Výplň tvorí 6 mm kalené bezpečnostné sklo. Pre bočné presklenie sa používa 2-radový systém.

ZASKLENIE MONTALU LUX

Otočný systém – LUX
Ide o bezrámový otočný zasklievací systém z číreho bezpečnostného skla – 6 mm a vodiacich hliníkových profilov pre zasklenie lodžií, balkónov a výklenkov domu. Systém zaisťuje minimalizáciu tepelných strát, ochranu pred nepriazňou počasia, hluku, prachu a exhaláciám.

FÍNSKE ZASKLENIE COVER GLOBAL

Systém COVER GLOBAL patrí medzi svetovú špičku v zasklievacích systémoch. Tabule skiel systému môžu mať hrúbku od 6 mm do 12 mm v závislosti od požadovanej výšky zasklenia. Tabule skiel nemajú vertikálne orámovanie a pri zatvorení všetkých tabúľ tvoria na pohľad súvislú sklenenú plochu. Tabule skiel sa posúvajú a vytáčajú do vnútra balkónu alebo terasy. Tabule prechádzajú cez 90, 45, 135 alebo ľubovoľný uhol lomu. Takto je možné zhrnúť tabule skiel aj na všetkých dvoch stranách lodžie, ako aj realizovať zasklenie atypických rozmerov. Pohyb a vytáčanie sklenenej tabule je realizované dvojicou trojitých plastových otáčajúcich koliesok pohybujúcich sa v dutine hornej koľajnice a dvojicou v dolnej koľajnici.

HLINÍKOVÝ SYSTÉM ZÁBRADLIA

MONTALU CLIP PRE BYTOVÉ DOMY
S vývojom a s novými skúsenosťami prichádza na trh novinka, a to nový typ hliníkového zábradlia pre bytové domy s názvom Montalu CLIP. Zábradlia pre balkóny a lodžie predstavujú veľmi estetické, účelné a moderné riešenie dnešnej panelovej výstavby.
Systém hliníkového zábradlia vychádza z rámového systému Štandard a novinkou je systém zábradlia CLIP s úplne odlišným konceptom dizajnu pre vytvorenie estetického vzhľadu budovy.

Zábradlie sa skladá z hliníkových profilov, ktorých farbu je možné prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Pre vyplnenie hliníkových rámov sa používajú farebné vysokotlakové laminátové dosky MAX Exterior spĺňajúce požiadavky na protinárazovú a požiarnu odolnosť alebo bezpečnostné sklo Conex s čírou, mliečnou alebo farebnou fóliou. V spodnej časti hliníkového rámu sú drenážne otvory pre odtok kondenzátu. Hliníkové zábradlia je možné použiť v rámci novej výstavby ako aj pri prestavbe balkónov a lodžií náhradou za staré oceľové zhrdzavené konštrukcie.

Systém hliníkových zábradlí ponúka nespočetné množstvo technologických riešení, ktoré je možné vzájomne skombinovať a prepájať. Konštrukcia zábradlia je kvalitnou prípravou na dodatočné zasklenie balkónu, lodžie alebo balkónov pomocou nami vyrábaných zasklievacích systémov, a to rámových alebo bezrámových systémov. Systémy sa dajú použiť pre loggie aj balkóny.

KOHI-MONT, s. r. o.
MONTALU, s.r.o.

908 49 Vrádište 269

tel.: +421 34 664 7086
fax: +421 34 664 7085
mobil: +421 918 549 281
+421 905 407 978
predaj@kohimont.sk


pobočka:
Panónska cesta 4/A
851 04 Bratislava
mobil: +421 905 886 927


15.6. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
BAUMIT
EVVA
LEIER
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.