Bezhraničná voľnosť vďaka Internorm veľkoplošnému zaskleniu

Trendom súčasnej architektúry sú veľké sklené plochy, ktoré rozširujú obytný priestor, vytvárajú nové, neobmedzené vnímanie miestností a zároveň ponúkajú nádherný výhľad.

S bezrámovými oknami, fixnými zaskleniami, presklenými rohmi, priestrannými zdvižno-posuvnými dverami, Panorama-oknami a špeciálnymi riešeniami Internorm ponúka inovatívne riešenia pre modernú architektúru skla. Kombináciou týchto riešení je možné presadiť predstavy architektúry s maximálnou voľnosťou.

K splneniu špeciálnych prianí a požiadaviek architektov a stavebníkov vytvoril Internorm vlastný výrobný koncept: STUDIO XL, ktorý otvára úplne nové možnosti pri realizácii individuálnych architektonických riešení a veľkorysých dimenzií. V malých výrobných sériách sú zostavované nadrozmerné prvky v drevo-hliníku až do šírky 12m a 17m2 sklenej plochy - aj v kombinácii s drevo-hliníkovými zdvižno-posuvnými dverami HS 330.
Veľké plochy skla vnesú viac svetla do interiéru. Vďaka izolačnému 3-sklu je zabezpečená vynikajúca tepelná izolácia. ESG sklá chránia pred poranením pri rozbití skla. Ľahký chod Internorm - zdvižno-posuvných dvier a minimálny prah zvyšujú komfort bývania.

 

Drevo-hliníkové zdvižno-posuvné dvere HS 330

Drevo-hliníkové zdvižno-posuvné dvere HS 330 rušia hranicu medzi interiérom a exteriérom. Integrujú obývacie priestory jedinečným spôsobom s okolitou prírodou a tvoria úplne nový, takmer bezhraničný pocit z vnímania miestnosti.
Technické vlastnosti týchto dvier, dosahujú vynikajúce tepelno-izolačné parametre - tepelná izolácia Uw je až do 0,73 W/m2 K, zvuková izolácia až 40 dB pri zasklení bezpečnostným 3-sklom a možnosti výberu uzamykania v bezpečnostnej triede RC1N alebo RC2.

Rez HS 330, Foto: Internorm

Plastové & plast/hliníkové zdvižno-posuvné dvere KS 430

Plastové & plast/hliníkové zdvižno-posuvné dvere KS 430 vytvárajú prevzdušnené miestnosti a priestory vyzerajú väčšie a širšie. S detskou ľahkosťou je možne tieto veľkoplošné posuvné prvky otvoriť. Tieto posuvné dvere majú hodnotu tepelnej izolácie okna Uw až do 0,64 W/m2K, zvukovej izolácie až 43 dB pri zasklení bezpečnostným 3-sklom a možnosti výberu uzamykania v bezpečnostnej triede RC1N alebo RC2.

Internorm zdvižno-posuvné dvere HS 330 a KS 430 ponúkajú moderný dizajn a vynikajúci komfort kombinovaný s kvalitnou technikou:

・ Moderný, hranatý vzhľad zvnútra a zvonku

・ Kombinovateľnosť s plastovým, plast/hliníkovým a drevo/hliníkovým oknom

・ Tri atraktívne dizajny madiel

・ Atraktívne farby pre individuálne dizajnové požiadavky

・ Možnosť zaomietania do muriva z troch strán

・ Ľahký zdvih a posun až do 400 kg váhy krídla

・ Comfort close - komfortné zatváranie vďaka tlmiču

・ Comfort drive – elektrický posun krídla

・ Francúzsky balkón- systém skleneného zábradlia

・ Energetický efektívne a šetriace náklady na kúrenie

・ Minimálna výška prahu

Rez KS 430, Foto: Internorm

Panoráma HX 300

Veľkoplošné zasklenie, ktoré môže byť integrované do muriva, vytvára pocit bezhraničnej voľnosti. Vpustí svetlo do interiéru a zároveň ponúka maximálny výhľad. Inovatívne riešenie ako sklenený spoj, pri ktorom prechod z jednej tabule skla na druhú tabuľu skla je takmer neviditeľný, vytvára veľa možností realizácie v modernej, veľkoplošnej architektúre skla. S integrovanými oknami zdôraznite štýl, ktorý sa hodí k Vášmu domu.

Tepelná izolácia Uw až do 0,74 W/m2 K a zvuková izolácia až 47 dB pri zasklení bezpečnostným 3-sklom poukazujú na vynikajúce technické vlastnosti tohto zasklenia.

Rez HX300, Foto: Internorm

Moderná architektúra skla vytvára nové vnímanie života. Steny zmiznú ako šibnutím čarovného prútika a spoja vnútorný priestor s okolitou prírodou. Internorm ponúka okrem zdvižno-posuvných dvier a fixného zasklenia aj okná z plastuplast-hliníka a drevo-hliníka ako aj vchodové dvere.

Viac informácii na www.internorm-okna.sk

Text a foto: Internorm