bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Bezpečný kabát pre dom

Pri výbere alebo výstavbe bývania myslíme nielen na pohodlie nového domova, ale i na jeho bezpečnosť. Jedným z podstatných kritérií je preto i voľba zateplenia. Práve to často rozhoduje o tom, či sa prípadný oheň rozšíri, alebo ako rýchlo bude postupovať. O záchrane života pritom môžu rozhodovať minúty. Dobrou voľbou izolácia z kamennej vlny, ktorá patrí do kategórie nehorľavých stavebných izolačných materiálov označených triedou reakcie na oheň A1, čo je maximum v danej oblasti. Pretože odoláva teplotám vyšším než 1000 °C, nehorí a tiež neprispieva k šíreniu ohňa. Okrem toho takáto izolácia zabraňuje vzniku dymu, ktorý je príčinou väčšiny obetí požiarov.


Pre zabezpečenie čo najväčšej miery bezpečia je potrebné využiť všetky dostupné prvky, a to aktívne i pasívne. V oblasti aktívnej protipožiarnej ochrany sa jedná o hasiace prístroje a hlásiče dymu. Ich inštalácia je povinná od roku 2008 pre majiteľov novostavieb a novo zrekonštruovaných obydlí. Spolu s aktívnou protipožiarnou ochranou je však potrebné myslieť aj na tu pasívnu, ktorá zamedzuje vzniku požiaru či jeho šíreniu. V tom môže účinne pomôcť i vhodne zvolená tepelná izolácia, akou je ROCKWOOL.

Nehorľavé materiály obmedzujú riziko požiaru

Kamenná vlna ROCKWOOL je nehorľavý a navyše aj protipožiarny materiál.
Pokiaľ vznikne požiar, neprispieva k jeho šíreniu. Pretože dokáže vzdorovať teplotám až okolo 1000°C, vytvára protipožiarnu bariéru, ktorá zabraňuje rozvoj požiaru a bráni jeho šíreniu do iných častí budovy. Kamenná vlna tiež zabraňuje vzniku dymu a nevytvára horiace kvapky a časti, ktorými by sa mohol požiar ďalej rozrastať. Práve dusivý dym pritom znamená omnoho väčšie nebezpečenstvo ako oheň. Typickým príkladom sú výškové domy, kde sa požiar lokalizuje na menšiu oblasť, ale nebezpečný a jedovatý dym dokáže rýchle preniknúť i do okolitých priestorov. Z tohto dôvodu sa vonkajších fasádach obytných budov pri novostavbách od výšky 12 metrov a pri rekonštrukciách od výšky 22,5 metrov povinne aplikujú iba nehorľavé izolačné materiály.

Pre výborné vlastnosti aj pre viac času na evakuáciu

Kamenná vlna ROCKWOOL zaručuje výborné tepelnoizolačné a akustické vlastnosti, je tvarovo stála, má dlhú životnosť, je paropriepustná a odolná proti vlhkosti. V kombinácii s nehorľavosťou tak predstavuje ideálnu tepelnú izoláciu. Ďalšou výhodou, ktorú dokáže izolácia z kamenné vlny poskytnúť, je čas na evakuáciu pri požiari. Pretože chráni stavebnú konštrukciu pred ohňom, dáva tak väčší časový priestor na záchranu osôb. Izolácia z kamennej vlny tak ponúka nielen výborné tepelnoizolačné a akustické vlastnosti, ale umožňuje domu dýchať a súčasne je pre dom i bezpečným kabátom, ktorý ho chráni pred ohňom.

Viac informácií nájdete na www.rockwool.sk

 

https://www.youtube.com/watch?v=y8SZKSz4N3I

 

22.10.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
HELUZ
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.