bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Biely cement – vhodná voľba pre dizajnové aplikácie betónu

Betón je vďaka unikátnemu spojeniu funkčnosti a estetickej hodnoty neoddeliteľným prvkom architektúry. Betón z bieleho cementu ide z hľadiska dizajnových možností ešte ďalej a poskytuje nevyčerpateľný tvorivý potenciál. Používa sa všade tam, kde je potrebné zvýrazniť krásu betónu a využiť pritom jeho dokonalú pevnostnú a statickú funkčnosť.

Objavte nové dizajnérske možnosti
Pri práci s betónom sa stále viac uplatňuje jeho estetický potenciál. Keďže fasáda určuje celkový dojem stavby, je to práve ona, ktorá ponúka architektom najviditeľnejšie možnosti individuálneho zobrazenia myšlienky, výberu štruktúr, pôsobenia hry svetla a tieňov...

Úplne nové estetické a dekoratívne možnosti stvárnenia fasád, ktoré výrazným spôsobom zhodnocujú vzhľad stavieb, prináša pohľadový betón z bieleho cementu. O možnostiach variácií pohľadových štruktúrovaných plôch  vytvorených z betónu odliateho do polyuretánových matríc spoločnosti reckli sme sa mohli presvedčiť v predchádzajúcom článku.
V poslednej dobe si pohľadový betón nachádza cestu aj do interiérov. Obľúbeným sa stáva betónový nábytok, pracovné dosky v kuchyni, začína sa udomácňovať aj v kúpeľniach v podobe umývadiel či dokonca vaní. Výhodou je, že betón možno odliať do akejkoľvek formy a vytvárať rôzne tvary. Zaujímavé variácie možno dosiahnuť použitím vzorovaných matríc, ktoré sa otláčajú do čerstvého betónu a dodávajú mu tým vzhľad iných materiálov. Frézovaním vzorov do hotového betónu je možné vytvoriť na podlahe doslova umelecké dielo. Leštený a farebný betón sa stáva hitom v oblasti podláh a alternatívou k mramoru či žule. Samozrejme aj u týchto variácií je biely cement podstatnou zložkou betónu na dosiahnutie jasného farebného odtieňa.

Okrem výstavby z pohľadového a architektonického betónu nachádza biely cement uplatnenie predovšetkým pri výrobe betónových stavebných dielcov a prefabrikátov. Využitím veľkej farebnej škály pigmentov a bieleho cementu, je možné dosiahnuť intenzívne jasné farebné plochy, ktoré pri použití klasického šedého cementu intenzitu strácajú. Biely cement je totiž možno ľahko farbiť bežnými pigmentmi. Farebné betónové prvky možeme zladiť s okolím. Betón z bieleho cementu nevyžaduje takmer žiadnu údržbu a dokáže si zachovať svoj vzhľad a krásu na dlhé roky, čo ocenia hlavne užívatelia. Preto sa biely cement uplatní tak pri výstavbe polyfunkčných objektov, ale aj rodinných domov.

Biely cement predstavuje ideálne spojivo pre takmer všetky finálne omietky a malty, pričom poskytuje stálofarebnosť vnútorných i vonkajších stien. Pridaním farebných pigmentov je možné dosiahnuť širokú farebnú škálu. Vonkajšie murivo sa vďaka finálnej úprave s použitím bieleho cementu stáva trvanlivejším a odolnejším voči poveternostným vplyvom. Pri kladení kamenných dosiek a keramických dlaždíc presvedčí biely cement ako vysokokvalitné minerálne lepidlo, ktoré poskytuje vysokú spoľahlivosť.

Na vašej fantázii záleží, či použijete biely cement na dekoratívny pohľadový betón, prefabrikované betónové prvky, farebnú dlažbu alebo záhradné sochy – jeho použitie a konštrukčné možnosti sú takmer neobmedzené.
Biely cement Holcim – moderný, výkonný stavebný materiál
Zaujímavosťou je, že v strednej Európe sa biely cement vyrába iba na Slovensku. Biely cement z rohožníckej cementárne Holcim patrí svojimi vlastnosťami k európskej špičke. Ide o portlandský cement, vyrobený špeciálnymi technológiami z vysoko kvalitných surovín z hľadiska chemického aj mineralogického. Výsledkom je spojivo, ktoré sa výborne osvedčuje v praxi a ktoré okrem bielej farby poskytuje realizovaným objektom vysokú pevnosť a trvanlivosť.

Biely cement otvára nové estetické a dekoratívne možnosti využitia betónu v súčasnej architektúre i v interiérovom a exteriérovom dizajne.
•    Sýte farby a jemné textúry
•    Vysoká kvalita a vysoká trvanlivosť
•    Vynikajúca funkčnosť a bezkonkurenčný vzhľad
•    Vysoká pevnosť a neobmedzené formy
•    Dekoratívna harmónia a viacúčelové využitie
Holcim – služby sú rozhodujúce
Betón môže naplno rozvinúť svoj potenciál krásy, pevnosti a trvanlivosti len pri odbornom spracovaní. Pri špeciálnych aplikáciách je nutné vziať do úvahy množstvo špecifík projektu a realizácie.. S týmito otázkami pomôže zákazníkom novozriadené Technicko-kompetenčné centrum spoločnosti Holcim, ktoré poskytuje individuálne poradenstvo v oblasti výberu produktov a realizácie.
Výsledkom sú viaceré výhody pre zákazníkov – na jednej strane je to úspora nákladov vďaka optimalizácii použitých materiálov, na strane druhej lepšia kvalita konečného produktu.
Technicko-kompetenčné centrum úzko spolupracuje aj s architektmi, projektantmi či dizajnérmi, pretože najlepšie výsledky je možné dosiahnuť vtedy, ak sa o  vlastnostiach a možnostiach použitého betónu uvažuje už pri samotnom návrhu. Technicko-kompetenčné centrum je otvorené konzultáciám v rôznych fázach realizácie projektu.
Holcim tak vďaka kvalitnému cementu, širokej sieti vlastných betonární a individuálnemu poradenstvu ponúka na Slovensku jedinečný, komplexný servis pre uplatnenie betónu nielen ako súčasti hrubej stavby, ale i ako materiálu pre vytvorenie architektonického výrazu celého stavebného diela.
 
Kontaktujte:
www.holcim.sk
www.holcim-white.sk
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
DOMEXPO 2018
HELUZ
LEIER
BAUMIT
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.