bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Boj s vlhkosťou má silného partnera

Solárny panel na fasáde domu.
Solárny panel na fasáde domu.

Vlhkosť v dome je nepríjemná nielen pre človeka, ale môže byť pohromou aj pre stavebné konštrukcie. Vždy sa však dajú nájsť riešenia týchto problémov, tým skôr, keď ide o inovatívny, medzinárodne oceňovaný produkt, ktorý zároveň pomáha šetriť na účtoch za teplo. Takýmto riešením sú teplovzdušné solárne panely SolarVenti.
 

Východiskom k návrhu teplovzdušného solárneho panelu bol nápad spoločnosti SolarVenti A/S vyrobiť zariadenie poháňané iba slnkom, ktorého hlavnými funkciami bude vetranie, zbavovanie vlhkosti a temperovanie interiéru. Ďalším vývojom produktu SolarVenti sa podarilo dosiahnuť okrem iných výhod aj umiestnenie solárnej bunky vyrábajúcej elektrický prúd vo vnútri solárneho panelu.

Vlhkosť von!
Panel využíva jednoduchý princíp solárneho kolektora. Ako náhle začnú na teplovzdušný solárny kolektor dopadať slnečné lúče, začne sa v ňom vzduch ohrievať. Zároveň začne solárna bunka umiestnená vo vnútri panelu vyrábať prúd, vďaka ktorému sa spustí ventilátor. Ventilátor začne vháňať dovnútra domu temperovaný čerstvý vzduch.
Tento čerstvý vzduch ide dovnútra pretlakom a vytlačuje vlhký použitý vzduch von z interiéru rôznymi netesnosťami či otvormi, ktoré sa v dome nachádzajú. Pohodlné ovládanie panelu je zaistené termostatom.

Panely SolarVenti slúžia aj ako vysoko účinný alternatívny zdroj vykurovania.
Panely SolarVenti slúžia aj ako vysoko účinný alternatívny zdroj vykurovania.

Vetranie zadarmo
V dome môže byť problém s vlhkosťou a plesňou napr. kvôli neefektívnemu či chýbajúcemu vetraniu. Alebo sa majitelia len chcú zbaviť zlej vnútornej klímy po celom dome, bez ďalších výdavkov na prevádzku. V oboch prípadoch je viditeľný rozdiel už za krátky čas. Vzduch vo vnútri domu je čerstvý. Vďaka tomu, že privádzaný vzduch je temperovaný, nedochádza k nárazovému ochladzovaniu interiéru, ktoré najmä v zime hrozí pri vetraní oknami alebo dvermi. Sústavná cirkulácia temperovaného vzduchu v interiéri zamedzuje vlhnutiu stien a vzniku plesní.

Úspora energie
Panely SolarVenti slúžia aj ako vysoko účinný alternatívny zdroj vykurovania, ktorý sa používa k temperovaniu rodinných domov, kde významne prispieva k znižovaniu nákladov na vykurovanie. Suchší vzduch sa vykuruje omnoho lepšie než vzduch vlhký a vďaka SolarVenti klesá spotreba energie na vykurovanie vašich priestorov, čím značne ušetríte. Aby mohol SolarVenti efektívne vetrať viac miestností, je potrebné nechať dvere medzi jednotlivými miestnosťami otvorené.

Vyberte si správny model
Najvhodnejšie umiestnenie solárneho panelu je na fasáde alebo streche domu čo najviac na juh, kde nedopadá tieň z okolitých domov alebo stromov. Takéto osadenie zabezpečí dostatočný prísun slnečných lúčov aj v zimných mesiacoch.
Panely sa vyrábajú vo viacerých výkonových variantoch. Veľkosť panelu závisí od veľkosti priestoru, ktorý je potrebné prevetrávať a temperovať. Správna veľkosť panelu určuje po celú sezónu jasný rozdiel nielen v čerstvosti vzduchu, ale aj v tom, že prípadná vlhkosť klesne ako vo vzduchu, tak aj v stenách a inventári.

Ocenenie pre SolarVenti – „Miljø-og Energipris 2010” (Cena životného prostredia a energetiky 2010). Na konferencii „Politická debata o energii“ v Christianborgu v Dánsku prevzalo vedenie SolarVenti nielen prestížne ocenenie, ale dostalo aj pochvalu za produkty a nasadenie, s akým produkty vyvíjajú a prezentujú ďalej. Toto ocenenie sa udeľuje podnikom, ktoré vyvinuli produkt alebo proces, ktorý pomáha spoločnosti s lepším využitím prírodnej energie, a tým aj menej zaťažuje životné prostredie.

SolarVenti A/S v Dánsku je malá, ale efektívna firma zaoberajúca sa výrobou a predajom teplovzdušných panelov SolarVenti. Spoločnosť predáva, vylepšuje, projektuje a montuje solárne produkty.
Spoločnosť SolarAir s.r.o. bola založená v októbri 2009 ako výhradné zastúpenie pre ČR a SR. Zaoberá sa výhradne distribúciou, predajom a montážou produktov SolarVenti. Hlavným cieľom je poskytnúť našim zákazníkom uspokojivý servis a odporučiť im vhodné zariadenie k odstráneniu ich problémov.


www.solarventi.cz

 

10.4. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
LEIER
EVVA
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.