bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Budúcnosť regulácie radiátorov je v elektronike – presvedčili sme sa

Príbeh ako z reality show. Obyvatelia troch vchodov panelového domu na Estónskej ulici v Bratislave si dali ku koncu roku 2011 nainštalovať na radiátory nové termostatické hlavice living by Danfoss. Investícia sa im oplatila. Hneď ďalší rok sa ich faktúry za dodávku tepelnej energie znížili o 23,6 %. Niet sa prečo diviť, že i na našom trhu po podobných zariadeniach dopyt každoročne rastie.

 

Zdá sa vám to nereálne? Náklady na vykurovanie predstavujú najväčšiu položku účtov za energie domácností. Možnosti, ako ich znížiť, je viacero, najznámejšie je zateplenie budovy a výmena starých okien. Výrazné úspory pri menšej počiatočnej investícii dosiahnu majitelia bytov a budov jednoduchou výmenou starých radiátorových hlavíc za nové termostatické hlavice living by Danfoss. Tie po nastavení týždenného programu automaticky a samostatne regulujú teplotu v miestnosti, kde je radiátor.

Moderné hlavice regulujú spotrebu energie

Kvalitu elektronických termostatických hlavíc living by Danfoss ocenila aj odborná porota počas stavebného veľtrhu Coneco/Racioenergia. Výrobku udelila ocenenie  Zlatá plaketa.
Kvalitu elektronických termostatických hlavíc living by Danfoss ocenila aj odborná porota počas stavebného veľtrhu Coneco/Racioenergia. Výrobku udelila ocenenie Zlatá plaketa.

O výhodách inteligentných hlavíc sa presvedčili aj obyvatelia štvorposchodového panelového domu na Estónskej ulici v bratislavskej Vrakuni, ktorí si dali vymeniť radiátorové hlavice za programovateľné termostatické hlavice living eco® ešte pred zateplením obvodového plášťa paneláka. Koncom roka 2011 do ich bytov nainštalovali 144 hlavíc living eco®, ktoré efektívne využívajú energiu a šetria teplo. Skutočné náklady na tepelnú energiu v paneláku sa v roku 2012, teda rok po inštalácii, znížili o 23,6 %, čím ušetrili takmer 6 800 eur. Domácnosti energiu využívajú, iba keď ju potrebujú. Preto má pomerne nízka investícia do inteligentných termostatických hlavíc rýchlu návratnosť v horizonte najneskôr dvoch rokov. Pri byte s vykurovanou plochou 80 m2 so 4 vykurovanými miestnosťami sa 200 eur investícia môže vrátiť aj za menej ako 18 mesiacov.

 

 

Tepelná pohoda pod kontrolou
Vďaka termostatickým hlaviciam living by Danfoss majú užívatelia bytov absolútnu kontrolu nad teplotou a komfortom v miestnostiach. Za jeden rok užívania dosiahli výrazné úspory energie pri maximálnom pohodlí. Obyvatelia bytov na Estónskej ulici oceňujú nielen výrazné zníženie nákladov na vykurovanie, ale aj komfortné ovládanie termostatických hlavíc living eco® a ich moderný dizajn. Hlavice vďaka svojmu nadčasovému vzhľadu dokonale zapadnú do akéhokoľvek interiéru. Jasný a jednoduchý displej umožňuje užívateľom okamžite vidieť dôležité informácie.

Termostatické hlavice zvyšujú kvalitu bývania

Inteligentné termostatické hlavice living by Danfoss využívajú najnovšie technológie. Jednoducho sa nastavujú a obsluhujú vďaka flexibilnému výberu programov. Potom na ne možno pokojne zabudnúť, pracujú totiž automaticky. Užívatelia moderných hlavíc living eco® pozitívne hodnotia aj funkciu otvorené okno. Termostat zaregistruje výrazný pokles teploty počas vetrania v byte a automaticky vypne kúrenie. Vyššie úspory energie a lepší komfort bývania zabezpečuje aj funkcia dovolenka. Užívateľ nastaví termostatickú hlavicu tak, aby pri návrate domov sa vrátil do vykúreného domova s príjemnou teplotou.

 

Dodávka tepelnej energie za dom Estónska 47 – 51 za roky 2009 až 2012

Rok

Skutočné náklady (€)

Rozdiel

 (€)

Zmena (%)

2009

27 305,6

 

 

2010

29 182,3

1 876,7

6,9 %

2011

28 734,1

-448,2

-1,5 %

2012 – rok po inštalácii termostatov

21 958,6

 úspora

6 775,6 €

pokles

o 23,6 %

 

Výhody termostatických hlavíc living by Danfoss:

Po inštalácii termostatov si majitelia bytov dali vymeniť staré okná a zatepliť fasádu paneláku
Po inštalácii termostatov si majitelia bytov dali vymeniť staré okná a zatepliť fasádu paneláku
  • Výrazná úspora energie – výmenou starých termostatických hlavíc za elektronické termostatické hlavice living by Danfoss môžete ušetriť až 23 % využívanej energie. Výmenou starých manuálnych ventilov za nové výrobky living by Danfoss dosiahnete ešte väčšie úspory, a to až do výšky 46 %.
  • Rýchla návratnosť investícií
  • Presná regulácia – elektronické termostatické hlavice udržujú presné teploty, čím pomáhajú optimalizovať vykurovanie pre zdravšie vnútorné prostredie.
  • Žiadne plytvanie energií vďaka funkcii otvorené okno a dovolenka.
  • Jasný a jednoduchý displej – umožňuje užívateľom okamžite vidieť dôležité informácie, čo zaručuje absolútnu kontrolu.
  • Úplná flexibilita vďaka škále možností nastavenia – možnosť voľby aj z dvoch vopred nainštalovaných programov, ktoré automaticky znižujú teplotu v miestnosti v noci a počas neprítomnosti.
  • Pri rozsiahlejších objektoch je možnosť inštalovať centrálnu dotykovú jednotku Danfosslink® CC – vďaka ktorej je možné z jedného miesta bezdrôtovo riadiť podobné hlavice living connect® – celkovo až 50 zariadení elektrického, aj teplovodného, radiátorového aj podlahového vykurovania (viac na www.sk.danfoss.com alebo priamo na www.living.danfoss.com).
  • Vyššia kvalita bývania a zdravé vnútorné prostredie.
  • Moderný dizajn – jednoduchý elegantný vzhľad, hladké lesklé povrchy a valcové tvary sú vhodné na akýkoľvek radiátor alebo rebríkové teleso.


Viac zaujímavých informácií nájdetena www.sk.danfoss.com alebo priamo na www.living.danfoss.com

 

9.10. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
BAUMIT
LEIER
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.