bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Ceresit MicroProtect

Nová generácia škárovacích hmôt a silikónov s trojitou ochranou

„Najlepšia obrana je útok“ – aj tak by sa dal opísať obsah novej 2. generácie systému Ceresit MicroProtect, ktorý je tvorený cementovými škárovacími hmotami Ceresit CE 40 Aquastatic, Ceresit CE 43 Grand'Elit a sanitárnym silikónom Ceresit CS 25 Sanitary.

Nová generácia škárovacích hmôt a silikónov s trojitou ochranou
Na rozdiel od pôvodnej receptúry má nová škárovacia hmota Ceresit CE 40 Aquastatic schopnosť nielen sa pasívne brániť pred prenikaním vlhkosti do štruktúry škár (označenie Aquastatic), ale vďaka originálnej kombinácii troch biocídnych účinných látok (z ktorých na jednu má Henkel exkluzivitu) aj aktívne bojovať proti rastu plesňových kultúr, uchyteniu a šíreniu spór. Trojitá ochrana je aj dôvodom pre novú podobu loga Ceresit MicroProtect, ktorým budú odteraz nové škárovacie hmoty a silikóny Ceresit označované. Spolu s novou receptúrou prichádzajú na trh aj inovované obaly, ktoré výrazne komunikujú práve schopnosť trojitej ochrany. Plesne škodia ľudskému zdraviu a s novými zbraňami proti týmto vytrvalým a veľmi nepríjemným agresorom prichádza na trh nová generácia škárovacích hmôt a silikónov Ceresit MicroProtect od spoločnosti Henkel.
Čím je nová generácia tak jedinečná?
Aj keď je na súčasnom trhu škárovacích hmôt pomerne dosť produktov, ktoré zaručujú ochranu proti plesniam, realita je taká, že doteraz išlo vždy o receptúry, ktoré sa sústredili na ochranu pred prenikaním vody a vlhkosti do štruktúry škáry. Táto ochrana pred vlhkosťou, ktorá narušuje škáru a otvára tak cestu pre tvorbu nežiaducich plesní a mikroorganizmov, je samozrejme dôležitá a je zachovaná aj pri 2. generácii škárovacích hmôt Ceresit MicroProtect. Na efektívny boj proti uchyteniu a rastu plesňových kolónií však nestačí. Ak prostredie kúpeľne či kuchyne poskytuje vhodné podmienky pre plesne (ktorými sú najmä vyššie teploty a vlhkosť) a vodoodpudivosť škárovacích hmôt a silikónov nestačí na „odrazenie ich útoku“, sú v nových produktoch pripravené ďalšie línie obrany. Na spóry napríklad čaká prvá z troch použitých účinných biocídnych látok, ktorá aktívne bráni ich uchyteniu na povrchu škárovacej hmoty. Ďalšie dve biocídne účinné látky následne blokujú rast tých plesňových kultúr, ktoré prenikli cez prvú obrannú hrádzu. Táto unikátna kombinácia protiplesňových látok je tak pri škárovacej hmote Ceresit CE 40 vôbec prvou receptúrou na trhu, ktorá aktívne bráni usadeniu a šíreniu spór plesní.
Preukázateľná ochrana
Odolnosť preverili najnáročnejšie laboratórne testy – aj tak by sa dali charakterizovať škárovacie hmoty Ceresit CE 40 + sanitárny silikón Ceresit CS 25 s 2. generáciou receptúry MicroProtect. Hneď niekoľkým záťažiam naraz boli po dobu jedného mesiaca vystavené testované vzorky s novou škárovacou hmotou CE 40 Aquastatic – 2 500 sprchovacích cyklov (každý pri teplote 30 °C a striedanie 5 minút sprchy a 10 minút sucha), vysoká koncentrácia CO2, kombinácia viacerých plesňových kultúr, vysoké množstvo spór s ideálnymi podmienkami pre ich rast a navyše každý týždeň s pravidelne dávkovanou „potravou“ – také pre plesne a spóry optimálne podmienky sa v skutočnosti väčšinou nevyskytujú. Navyše Ceresit týmito podmienkami výrazne prekonal bežné a vedeckou obcou všeobecne akceptované štandardy pre podobné testy. Napriek tomu inovovaná škárovacia hmota s trojitou obranou Ceresit MicroProtect obstála – a nielen v laboratóriách firmy Henkel. Nové logo „Preukázateľná ochrana“ deklaruje, že škárovacia hmota Ceresit CE 40 Aquastatic bola úspešne testovaná a potvrdila svoju efektivitu v boji proti hubám a plesniam aj v nezávislých laboratóriách, kde bola medzi testovanými vzorkami rôznych výrobcov hodnotená ako najlepšia!
Trvanlivosť a krása
Okrem čisto funkčných požiadaviek na spoľahlivú ochranu a dlhú životnosť spĺňajú škárovacie hmoty Ceresit aj tie najvyššie estetické nároky. Môžete si vybrať zo širokej palety farieb, ktorá nezahŕňa len klasické spektrum, ale vyhovuje aj aktuálnym farebným trendom a netradičným dizajnérskym riešeniam.

Stručne
Škárovacie hmoty Ceresit kladú základ atraktívnej povrchovej úpravy obkladov a dlažby s dlhodobou estetickou hodnotou. Aby atraktívny vizuálny vzhľad vydržal čo najdlhšie, odporúča sa používať veľmi jemné, mierne zásadité čistiace prípravky, ktoré nevyžadujú dlhý čas namáčania a dôkladne oplachovať veľkým množstvom čistej vody. Nové škárovacie hmoty a silikóny Ceresit s 2. generáciou receptúry MicroProtect nie sú atraktívne len pre ich vysokú odolnosť a aktívnu ochranu zdravia. Farebnosť a farebná stálosť je opäť veľkou konkurenčnou výhodou systému Ceresit MicroProtect. Uchváti najmä šírka farebného spektra škárovacích hmôt a ich zladenie so sanitárnymi silikónmi – ktorýkoľvek z odtieňov škárovacej hmoty si vyberiete, nájdete k nemu zodpovedajúcu farbu silikónového tmelu.
CE 40 Aquastatic*
trieda CG2 WA, balenie 2 a 5 kg
Flexibilná škárovacia hmota s hydrofóbnym efektom, na šírku škár do 8 mm. Na všetky druhy obkladov a dlažieb, pre interiér i exteriér, na kritické podklady, na podlahové vykurovanie, vhodná pre kúpeľne a kuchyne.

CE 43 Grand´Elit
trieda CG2 WA, balenie 5 a 25 kg
Flexibilná škárovacia hmota so zvýšenou chemickou a mechanickou odolnosťou, na šírku škár do 20 mm. Na plochy vystavené mechanickému a chemickému zaťaženiu, na kritické podklady, vystužená mikrovláknom, na podlahové vykurovanie, ideálna pre balkóny a terasy.

CS 25 Sanitary*
balenie 280 ml
Silikónový tesniaci tmel na vyplnenie dilatačných škár v sanitárnej oblasti, napr. medzi sanitárnou keramikou a obkladmi atď. Trvale pružný, odolný proti plesniam, vode a UV žiareniu. Pre interiér i exteriér, univerzálne použitie.

*Používajte biocídne výrobky bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o výrobku.

Podrobnejšie informácie získate na adrese:

Henkel Slovensko, spol. s r.o.
Záhradnícka 91
821 08 Bratislava
Tel.: 0905/888 068, 0918 710 780, 0918/710 779, 0915/742 669
www.ceresit.sk

19.7. 2012

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
HELUZ
DOMEXPO 2018
LEIER
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.