Darujte na Vianoce svetlo

Tipy na vianočné darčeky pre všetkých členov rodiny od spoločnosti OSRAM

Vianoce sú nielen najkrajšími sviatkami roka, ale predstavujú aj jedinečnú príležitosť potešiť blízkych viac než inokedy. Aby ste tento rok prežili vianočnú naháňačku za darčekmi bez stresu, pripravili sme pre vás pár jedinečných tipov. Rozžiarte oči každého člena rodiny tento rok originálnym a kreatívnym darčekom – svetlom!
On ako domáci svetelný dizajnér:
Spolu s darčekom mu darujte možnosť stať sa dizajnérom a vytvoriť v domácnosti atmosféru podľa aktuálnej nálady.

•    S flexibilnými svetelnými pásmi LEDs DECO FLEX® môže využiť svoju kreativitu a dodať domovu ten správny šmrnc.  Inovatívne svetelné pásy sú ideálne na dekoratívne farebné osvetlenie obrysov nábytku a políc, na podsvietenie zrkadla či televízora. Sú navrhnuté tak, aby bola ich inštalácia čo najjednoduchšia a najrýchlejšia. Vďaka jednoduchému napájaniu Plug & Play ju zvládne aj bez pomoci odborníka. Samolepiaca vrstva umožňuje upevniť svetlo na akúkoľvek plochu. Vďaka diaľkovému ovládaniu, ktoré má dosah až 10 metrov, je možné pri každej zmene nálady či príležitosti meniť intenzitu a sfarbenie svetelného pásu, a to v rôznych odtieňoch červenej, zelenej a modrej. Orientačná maloobchodná cena: 70,00 € s DPH.
•    Dizajnové QOD svietidlá sú dokonalým darčekom. Umožnia vytvorenie vlastných kreatívnych svetelných variácií, ktoré potešia nielen jeho, ale celú domácnosť. Hodia sa ako stropné alebo nástenné svietidlá a ich minimálna hmotnosť ich predurčuje na také miesta, kde by bolo komplikované inštalovanie bežných svietidiel. Chrómové kryty svietidiel QOD dodajú exkluzívny nádych každému interiéru. Vyberte si z možných prevedení – lišty alebo samostatné dlaždice, podľa toho, čo sa vám hodí viac. Odporúčaná  cena je od 49 € .
Ona ako moderná a praktická žena:
Darčekom jej dokážte, že si zaslúži len to najlepšie. Elegantný, dizajnový a zároveň praktický darček je to pravé.

•    Svetelná tyčinka LEDstixx vyzerá ako šperk medzi svietidlami. Je malá a elegantná a zapáči sa každej žene. Jej variabilita spočíva v tom, že ju možno jednoducho pripevniť, ale aj jediným kliknutím ihneď bez problémov premiestniť, pričom netreba vŕtať alebo volať elektrikára. Navyše nepotrebuje žiadne napájanie, keďže je na batérie, takže jej použitie je neuveriteľne praktické. Táto kompaktná smerovateľná svetelná tyčinka, ktorá svieti pomocou štyroch bielych LED diód, má neobmedzené využitie. Potrebuje občas svetlo pod kuchynskou linkou na pokrájanie zeleniny, alebo v kúpeľni pri skrášľovaní ? Cena darčeka je: 14,90 € s DPH

•    Je skôr praktický typ? Nové svietidlá pod označením LED „to go“ sa oplatí mať po ruke - či už vo vozidle, kancelárii, doma alebo na cestách. Prenosné LED svetlo Cuby sa najlepšie hodí na osvetlenie interiéru vozidiel – aj vďaka praktickému úchytu.

•    Pekné a dizajnové svietidlo RAYSTAR ocení nielen v aute, ale prakticky všade, kde je potrebné spoľahlivé osvetlenie priestoru. Obe svietidlá sa dajú nabíjať cez USB koncovku a nevyžadujú žiadne batérie. Sú praktické, s voči nečistotám odolným povrchom a s neuveriteľnou prevádzkovou životnosťou. Cena Cuby je 22,50 € a RAYSTAR darček stojí cca 22 €.
Pre najmenších

Detské izby sú dejiskom neuveriteľných príbehov. Spokojný a nerušený spánok našich ratolestí je jednou z najdôležitejších priorít.
•    Pre pokojné zaspávanie a pocit bezpečia pri náhlom prebudení môže našim najmenším pomôcť nočné svetlo v detskej izbe. Detské LED svietidlá OSRAM  v sebe spájajú jemné nočné svetlo a užitočné ručné svetlo v jednom navyše s atraktívnym dizajnom.  Svetlo sa skladá z podstavca a odnímateľného ručného svietidla v tvare lienky pre ňu (OSRAM BeetLed) alebo rakety pre neho (OSRAM ORBIS), ktoré si môže dieťa so sebou zobrať a posvietiť si napríklad na ceste do rodičovskej spálne. Podstavec slúži na automatické nabíjanie svietidla. Svetlo sa automaticky rozsvieti v tmavých priestoroch a vďaka foto-senzoru sa jas svetla prispôsobuje podľa okolitého prostredia. Navyše, pri oddelení od podstavca sa automaticky rozsvieti ručné svetlo. Toto svetlo môže slúžiť aj ako núdzové ručné svietidlo v prípade výpadku elektrickej energie alebo strašidelného sna Jedno svetielko stojí cca 13 €.


Text a foto:  v spolupráci s OSRAM a.s.

24.10. 2012