bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Detský svet na mieru

Detská hravosť, detské bádanie, detská fantázia,... To všetko si vyžaduje kreatívny priestor, v ktorom sa vaše deti cítia slobodne a uvoľnene a o ktorom viete, že je pre ne bezpečný.

 


Detská izba by mala prebúdzať túžbu k hre, vyvolávať v deťoch predstavy, viesť ich k tvorivému mysleniu. Preto sa snažíme pri navrhovaní detských izieb dbať na farebnosť, ktorá podnecuje kreativitu, ale tiež bezpečnosť, dosiahnutú využívaním mäkkých materiálov, či oblých hrán.

 

 

Snažíme sa vytvárať zákutia na hranie a zakomponovať tiež praktické prvky, ktoré poskytujú veľkorysý úložný i výstavný priestor. „Zákutia“ dodajú izbe jedinečnú atmosféru a deťom ponúkajú možnosť dotvoriť si ju na svoj obraz. Ak sa nám izbu podarí ozvláštniť zaujímavým prvkom, ako napríklad schodíkmi k vyvýšenej posteli, ktoré sú zároveň debničkami na odkladanie hračiek, je to len plus.

 

 

Izba by mala zodpovedať individualite dieťaťa, vhodné je zakomponovať do nej niečo osobné, či už vyhotoviť meno na posteľ, povešať na stenu fotky a kresby alebo vyzdvihnúť športové aktivity dieťaťa  tapetou s futbalistom či lyžiarom. Celkovo sa tapety v interiérovom dizajne opäť dostávajú k slovu. Pre malých umelcov by sme odporúčali zmývateľné tapety, ktoré sú ľahko čistiteľné, výborným prvkom je tiež magnetická stena.

 


Pri pracovnej ploche uprednostňujeme veľký priestor, vhodný na učenie, kreslenie i odkladanie vecí. Dôležité je dbať na vhodné osvetlenie a umiestnenie kútika vzhľadom k prirodzenému svetlu. Výhodou je i viacúčelový nábytok ponúkajúci rôzne variácie rozmiestňovania a využívania, napríklad zásuvkový stolík na kolieskach. Oživením môže byť aj nízka skrinka so snímateľným matracom, ktorá slúži aj ako sedačka, pričom matrace sú využiteľné aj na pohodlné sedenie na zemi.

 


Pre dizajnéra je dôležitá konzultácia s rodičmi a ak je to možné, i so samotnými deťmi, pretože prvoradá má byť ich radosť a spokojnosť. Detská izba je kráľovstvom našich najmenších, preto by striktné požiadavky dospelých mali ísť na chvíľu bokom.

                                                                                                    
Text a foto: CPS Interiér – Interiérový dizajn

 

31.1. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
REKLAMA
LEIER
HELUZ
EVVA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.