bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Doba hrdzavá prichádza

Ruukki Cor-Ten® je originálny prírodný materiál odolný voči poveternostným podmienkam bez akejkoľvek potreby povrchovej úpravy. Dozrieva časom, tak ako dobré víno, a patina na jeho povrchu mu dodáva jedinečný buket nezameniteľnej farby a vzoru. Výnimočný vzhľad pri každom ďalšom pohľade.

Kazetový fasádny systém z Liberta Cor-Ten®
Fasádne kazety Ruukki Liberta Cor-Ten® tvoria spolu s príslušenstvom kompletný a ideálne dimenzovaný fasádny systém, ktorý vďaka patinovanej oceli Cor-Ten® predstavuje vysoko kvalitnú konečnú úpravu fasád budov.
V dôsledku svojho unikátneho chemického zloženia majú plechy z ocele Cor-Ten® výrazne vyššiu odolnosť proti atmosférickej korózii než podobné prvky z obyčajnej uhlíkovej ocele. Ocele odolné proti atmosférickej korózii sa používajú v architektonických konštrukciách, ktoré nevyžadujú dodatočné úpravy povrchu.

Odolnosť voči korózii
Oceľ Ruukki Cor-Ten® je odolná proti atmosférickej korózii vďaka ochrannej vrstve produktov oxidácie ocele, čiže patiny, ktorá sa vytvára na povrchu materiálu a vyznačuje sa nepatrnou priepustnosťou kyslíka do vnútra. Vrstva oxidu vzniká, keď je oceľ podrobovaná periodickému zvlhčovaniu a vysušovaniu, čo za normálnych poveternostných podmienok trvá 18 až 36 mesiacov.

Farba patiny
Patina má na začiatku červenohnedú farbu, ktorá časom tmavne. V priemyselných oblastiach sa vrstva patiny na oceli vytvára rýchlejšie a je tmavšia než v čistejšom dedinskom prostredí. V prípade, že by bol povrch ocele trvale vlhký alebo suchý, ochranná vrstva patiny by nemala podmienky na to, aby sa vytvorila.

Projekt a zásady projektovania
Fasádny systém Liberta Cor-Ten® je flexibilný a použiteľný takmer pre všetky typy opláštení, či už novostavieb alebo rekonštrukcií budov. Fasádne kazety Liberta sa vyrábajú na mieru pre každý projekt na základe detailne spracovanej výrobnej dokumentácie fasády, ktorá určí presné rozmery kaziet, jednotlivé detaily a napojenia na ostatné konštrukcie. Súčasťou projektu fasády je aj montážna dokumentácia, ktorá určuje presný postup montáže, tak aby boli zohľadnené všetky špecifické požiadavky materiálu Ruukki Cor-Ten®.

Všetky horizontálne plochy musia mať sklon, aby voda mala možnosť odtekať. Prvky z ocele Ruukki Cor-Ten® musia byť od seba a od iných kovových plôch oddelené, napr. pomocou podložiek
z EPDM gumy. Všetky spojovacie prvky musia byť zhotovené z kyselinovzdornej ocele a medzi všetky spoje v mieste dotyku s prvkami z plechu Ruukki  Cor-Ten® musia byť vložené oddeľujúce podložky.

Odporúčania
Oceľ Cor-Ten® sa nemá používať v bezprostrednej blízkosti verejných komunikácií, aby nedochádzalo k tvorbe hrdzavých šmúh. V okolí kaziet z ocele Cor-Ten® odporúčame používať materiály tmavej farby a vysoko odolné proti znečisteniu, vďaka čomu sa zníži riziko vzniku hrdzavých šmúh. Hrdzavá voda sa musí kontrolovaným spôsobom odvádzať žľabmi.


www.ruukki.sk
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
EVVA
LEIER
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.