bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Dokonale ukrytá energia

Slúžia na montovanie prístrojov – zásuviek a vypínačov – aj na zateplené fasády budov a vďaka svojej špeciálnej konštrukcii eliminujú vytváranie tepelných mostov. Firma KOPOS KOLÍN a.s. predstavuje systém elektroinštalačných krabíc KUZ (univerzálnych krabíc do zateplenia).

 

Ide o univerzálne krabice, ktoré vďaka svojej premyslenej konštrukcii umožňujú montáž pod omietku, ale môžete ich namontovať aj do zatepľovacích systémov. Ich veľkou výhodou je možnosť nastavenia inštalačnej hĺbky presne podľa potrieb konkrétneho riešenia. V širokej ponuke nájdete aj krabice s možnosťou použitia dvoch viek, jedného základného a jedného s možnosťou otvárania bez nástroja.

Otváracie veko je vybavené špeciálnou pružinou a zámkom clik clak. Zostavy s otváracím vekom navyše obsahujú montážnu dosku, ktorá zvyšuje úžitkovú hodnotu tohto systému. Táto doska umožňuje napríklad montáž klasických prístrojov, ktoré sú v prípade umiestnenia v zateplenom obvodovom plášti budovy bezpečne ukryté pod otváracím vekom. Samotné veká zabezpečujú krytie zabudovanej krabice IP 30, ale po vhodnom zatesnení systém dosahuje krytie IP 44.

Systém elektroinštalačných krabíc KUZ nájde svoje uplatnenie ako klasická elektroinštalačná rozvodná krabica, pre tento variant sú tiež vhodné svorkovnice S-KSK 2, ale aj ako krabica pre zabudovanie elektrických prístrojov. Vhodná je tiež pre meraciu svorku bleskozvodu alebo iné aplikácie podľa potrieb zákazníka.

 

Pre svoje široké použitie sa KUZ rozdeľuje do štyroch zostáv:
KUZ-V – univerzálna krabica s pevným vekom
KUZ-VO – univerzálna krabica s otváracím vekom
KUZ-VI – univerzálna krabica do zateplenia s pevným vekom
KUZ-VOI – univerzálna krabica do zateplenia s otváracím vekom

 

Firma KOPOS KOLÍN a.s. má dlhoročnú tradíciu rozvoja elektrotechnickej výroby siahajúcu až do začiatku minulého storočia. Medzi hlavné činnosti patrí výroba elektroinštalačného úložného materiálu. Okrem toho firma disponuje výrobnými technológiami, ktoré využíva aj v iných oblastiach.
 

www.kopos.sk

 

5.10. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
DOMEXPO 2018
LEIER
HELUZ
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.