bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Dokonalý interiérový dizajn nezabúda na detaily: Ako si vybrať tie správne dvere?

Prvé, čo každý uvidí ešte pred vstupom do miestností, sú, pochopiteľne, dvere. Tie dokážu interiér svojím vzhľadom spestriť, zútulniť, ale môžu tiež dokonalý interiérový dizajn aj totálne zničiť. Aby vám dobre slúžili a zároveň vyzerali naozaj vkusne, musíte pri výbere a následnom nákupe zohľadniť viaceré faktory.

Na mieru či z katalógu?

Vkusne vybrané dvere dokážu vhodne doplniť akýkoľvek interiérový dizajn. Bratislava ale aj iné mestá ponúkajú viaceré možností, ako sa ku kvalitným dverám dopracovať. Ak túžite po čomsi výnimočnom, ideálne bude dať si ich vyrobiť na mieru u stolára. Výnimočný dizajn a kvalitu však môžete nájsť aj v špecializovanom štúdiu, ktoré vám ponúkne viaceré dvere z katalógu.

Konečná suma býva pri výrobe na mieru mnohokrát vyššia, no dvere nepatria k nábytku, ktorý sa zvykne často obmieňať, investícia do originality sa preto vyplatí. Ak pri zariaďovaní interiéru spolupracujete s profesionálnym štúdiom, môže byť pre vás hľadanie jednoduchšie. Tie totiž zvyknú mať sieť overených stolárov a majstrov, ktorí im dokážu poskytnúť zľavu.

Vzhľad a otváranie

Ako budú vyzerať a akým spôsobom sa budú otvárať? To sú dve otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď ešte pred samotným nákupom. Okrem plných hladkých dverí nájdete na trhu aj dvere s rôznym typom presklenia a tvarov. Nemusí ísť pritom len o klasiku - presklenie môže mať aj umelecký ráz, ak si napr. necháte vypracovať mozaiku na mieru.

Záleží už len na vás, aký štýl si vyberiete – moderný, vidiecky, retro alebo rustikálny štýl. Pri výbere by ste mali dbať aj na spôsob otvárania. Chcete klasiku alebo posuvné dvere? Môžete však mať aj skladacie lamelové či tzv. lietačky, príp. posuvné dvere osadené do stavebného puzdra. Možností je veľa.

Rozmer dverí

Vybrať správny rozmer dverí je dôležité. Zvážte ho preto vždy dôkladne, aby sa vám neskôr nestalo, že cez dvere neprenesiete na druhú stranu potrebný nábytok. Na tieto detaily by ste mali myslieť už pri projektovaní domu. Interiér by mal byť navrhnutý tak, aby bol stavebný otvor na všetky strany asi o 5 cm väčší ako rozmer dverí. S tým vám však určite pomôže aj architekt alebo interiérové štúdio.

Foto: Bigstockphoto

 

17.11.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
BAUMIT
LEIER
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.