bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Doprajte si „zelené“ teplo. Najrýchlejšie, ako sa len dá

Hydraulický modul so zásobníkom uniTOWER a vonkajšia jednotka tepelného čerpadla aroTHERM značky Vaillant.
Hydraulický modul so zásobníkom uniTOWER a vonkajšia jednotka tepelného čerpadla aroTHERM značky Vaillant.

Tepelné čerpadlá predstavujú ideálne riešenie na využívanie bezplatnej energie z prírody. Domácnostiam umožňujú veľmi efektívne a bezstarostne vykurovať, ohrievať teplú vodu a dokonca aj chladiť interiér. Ich inštalácia môže byť po novom oveľa jednoduchšia a rýchlejšia.

Značka Vaillant totiž uvádza na trh nový kombinovaný systém vonkajšej jednotky tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a vnútorného hydraulického modulu uniTOWER so zásobníkom teplej vody. Tepelné čerpadlo sa inštaluje mimoriadne rýchlo vďaka predkonfigurovanému zariadeniu uniTOWER so všetkými potrebnými systémovými komponentami. To urýchli inštaláciu, ušetrí priestor a poteší všetkých členov domácnosti, pretože vykurovanie, ohrev teplej vody aj chladenie sú možné ihneď. Ide o najlepšie možné riešenie tepelného čerpadla – vytvorené pre všetky reálne potreby a požiadavky domácností.

Ľahká a zrýchlená inštalácia

Modul uniTOWER obsahuje všetko potrebné pre rýchlu inštaláciu tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda.
Modul uniTOWER obsahuje všetko potrebné pre rýchlu inštaláciu tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda.

Systém s tepelným čerpadlom aroTHERM vzduch/voda a modulom uniTOWER vyniká okrem jednoduchej inštalácie aj ľahkou manipuláciou. Na zaistenie ľahkého dodania do domácnosti vyžíva zariadenie uniTOWER takzvaný „Split Mounting Concept“. Ten spočíva v rozdelení zariadenia na dva kusy pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Hydraulický modul so zásobníkom teplej vody sa vďaka tomu ľahko prenáša aj cez stiesnené priestory rodinného domu, ako sú chodby a schodiská. Čo sa týka inštalácie, práve tento fakt ušetrí prácu zhruba jedného človeka za deň. Potreba priestoru sa tým zredukovala o zhruba jeden štvorcový meter a zapojenie je jednoduché, pretože všetky komponenty sú ľahko prístupné. Okrem 190-litrového zásobníka na prípravu teplej vody obsahuje uniTOWER aj riadiaci modul, prídavný ohrev s výkonom 6 kW, trojcestný ventil a expanznú nádobu. Umožňuje tiež zabudovanie ďalšieho príslušenstva do korpusu modulu (napríklad oddeľovací výmenník tepla, 18-litrový akumulačný zásobník a čerpadlové skupiny pre dva nezávislé vykurovacie okruhy). Flexibilné zariadenie uniTOWER je dokonale prispôsobené pre individuálne inštalácie tepelného čerpadla. Ide totiž o komplexný a hybridný systém, ktorý sa dá nastaviť tak, aby zodpovedal individuálnym potrebám konkrétnej domácnosti.

Šetrí energie, vykuruje aj chladí

Monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda značky Vaillant.
Monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda značky Vaillant.

Monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda je systémom budúcnosti, ktorý je ekologický, v maximálnej miere totiž využíva obnoviteľné zdroje energie. Úspory energií odštartujú v rodinnom dome už v okamihu jeho inštalácie. Správne navrhnutý systém s týmto tepelným čerpadlom je totiž účinným receptom, ako doma ušetriť až dve tretiny nákladov na vykurovanie. Kompaktná vonkajšia jednotka tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda s výkonom od 5 kW do 15 kW, sa zvykne umiestniť do exteriéru, v tesnej blízkosti rodinného domu. Vďaka inovatívnej konštrukcii, riadeným otáčkam ventilátora a kompresora zabezpečuje vonkajšia jednotka aroTHERM vzduch/voda mimoriadne tichú, bezpečnú aj vysoko účinnú prevádzku. V interiéri zároveň udržiava vysoký tepelný komfort. V zime slúži na vykurovanie a v letnom období na aktívne chladenie. Toto tepelné čerpadlo je vhodné nielen do pasívnych domov a novostavieb, ale aj na rekonštrukcie. Výstupná teplota až 63 °C umožňuje jeho využívanie aj v už existujúcich vykurovacích systémoch.

 

Viac na: www.vaillant.sk
 

31.7.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
DOMEXPO 2018
EVVA
BAUMIT
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.