Doprajte si „zelené“ teplo. Najrýchlejšie, ako sa len dá

Tepelné čerpadlá predstavujú ideálne riešenie na využívanie bezplatnej energie z prírody. Domácnostiam umožňujú veľmi efektívne a bezstarostne vykurovať, ohrievať teplú vodu a dokonca aj chladiť interiér. Ich inštalácia môže byť po novom oveľa jednoduchšia a rýchlejšia.

Značka Vaillant totiž uvádza na trh nový kombinovaný systém vonkajšej jednotky tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a vnútorného hydraulického modulu uniTOWER so zásobníkom teplej vody. Tepelné čerpadlo sa inštaluje mimoriadne rýchlo vďaka predkonfigurovanému zariadeniu uniTOWER so všetkými potrebnými systémovými komponentami. To urýchli inštaláciu, ušetrí priestor a poteší všetkých členov domácnosti, pretože vykurovanie, ohrev teplej vody aj chladenie sú možné ihneď. Ide o najlepšie možné riešenie tepelného čerpadla – vytvorené pre všetky reálne potreby a požiadavky domácností.

Hydraulický modul so zásobníkom uniTOWER a vonkajšia jednotka tepelného čerpadla aroTHERM značky Vaillant.

Ľahká a zrýchlená inštalácia

Systém s tepelným čerpadlom aroTHERM vzduch/voda a modulom uniTOWER vyniká okrem jednoduchej inštalácie aj ľahkou manipuláciou. Na zaistenie ľahkého dodania do domácnosti vyžíva zariadenie uniTOWER takzvaný „Split Mounting Concept“. Ten spočíva v rozdelení zariadenia na dva kusy pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Hydraulický modul so zásobníkom teplej vody sa vďaka tomu ľahko prenáša aj cez stiesnené priestory rodinného domu, ako sú chodby a schodiská. Čo sa týka inštalácie, práve tento fakt ušetrí prácu zhruba jedného človeka za deň. Potreba priestoru sa tým zredukovala o zhruba jeden štvorcový meter a zapojenie je jednoduché, pretože všetky komponenty sú ľahko prístupné. Okrem 190-litrového zásobníka na prípravu teplej vody obsahuje uniTOWER aj riadiaci modul, prídavný ohrev s výkonom 6 kW, trojcestný ventil a expanznú nádobu. Umožňuje tiež zabudovanie ďalšieho príslušenstva do korpusu modulu (napríklad oddeľovací výmenník tepla, 18-litrový akumulačný zásobník a čerpadlové skupiny pre dva nezávislé vykurovacie okruhy). Flexibilné zariadenie uniTOWER je dokonale prispôsobené pre individuálne inštalácie tepelného čerpadla. Ide totiž o komplexný a hybridný systém, ktorý sa dá nastaviť tak, aby zodpovedal individuálnym potrebám konkrétnej domácnosti.

Modul uniTOWER obsahuje všetko potrebné pre rýchlu inštaláciu tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda.

Šetrí energie, vykuruje aj chladí

Monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda je systémom budúcnosti, ktorý je ekologický, v maximálnej miere totiž využíva obnoviteľné zdroje energie. Úspory energií odštartujú v rodinnom dome už v okamihu jeho inštalácie. Správne navrhnutý systém s týmto tepelným čerpadlom je totiž účinným receptom, ako doma ušetriť až dve tretiny nákladov na vykurovanie. Kompaktná vonkajšia jednotka tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda s výkonom od 5 kW do 15 kW, sa zvykne umiestniť do exteriéru, v tesnej blízkosti rodinného domu. Vďaka inovatívnej konštrukcii, riadeným otáčkam ventilátora a kompresora zabezpečuje vonkajšia jednotka aroTHERM vzduch/voda mimoriadne tichú, bezpečnú aj vysoko účinnú prevádzku. V interiéri zároveň udržiava vysoký tepelný komfort. V zime slúži na vykurovanie a v letnom období na aktívne chladenie. Toto tepelné čerpadlo je vhodné nielen do pasívnych domov a novostavieb, ale aj na rekonštrukcie. Výstupná teplota až 63 °C umožňuje jeho využívanie aj v už existujúcich vykurovacích systémoch.

 

Viac na: www.vaillant.sk
 

31.7.2016

Monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda značky Vaillant.