bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Doprajte si komfort vďaka energii zo slnka

Už mnohé domácnosti vedia, že môžu využiť slnko ako zdroj bezplatnej energie a komfortu. A to na vykurovanie alebo prípravu teplej vody. Jednoducho a zároveň efektívne to umožňujú unikátne solárne systémy so solárnymi kolektormi typu drain-back značky Vaillant.

Stačí, ak ich doplníte k svojmu súčasnému plynovému kotlu či elektrokotlu. Solárne kolektory typu drain-back pracujú na jedinečnom beztlakovom princípe s názvom drain-back, ktorý umožňuje voľné stečenie solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka (zásobníka). Oproti iným typom solárnych kolektorov je to veľká výhoda, pretože sa tým zvýšuje ich životnosť a vyhnete sa problémom s prehrievaním kolektorov, aj ich protimrazovou ochranou.

Dokonalý relax v kúpeľni

Kolektory sa dajú umiestniť na plochú, šikmú strechu aj na fasádu, v smere najväčšieho slnečného žiarenia. Ak si chcete dopriať dokonalý relax v kúpeľni, umožní to solárna zostava auroSTEP plus značky Vaillant, ktorá sa skladá z 250 l či 350 l zásobníka a dvoch, alebo troch plochých kolektorov typu drain-back. Počas jarných, letných a jesenných dní, kedy je slnečného žiarenia dostatok, sa zostava postará o dostatočné množstvo teplej vody. Vaše pôvodné vykurovanie zabezpečí prípravu teplej vody len v mesiacoch s minimálnym slnečným žiarením.

Unikátne solárne systémy

Solárne zostavy s kolektormi typu drain-back môžete kombinovať so všetkými závesnými kondenzačnými kotlami značky Vaillant. Solárny systém predlžuje životnosť kotla viac než dvojnásobne, čím môžete isté financie ušetriť. Kolektory typu drain-back môžete taktiež pohodlne skombinovať napríklad so stacionárnym kondenzačným kotlom auroCOMPACT. Ten možno prevádzkovať najprv iba ako kondenzačný kotol a solárne panely sa dajú k nemu pripojiť aj neskôr. Tento kotol patrí k najkompaktnejším a najúčinnejším kombináciám stacionárneho kondenzačného kotla so vstavaným 190 l solárnym vrstveným zásobníkom teplej vody.

Zdroj foto: Vaillant

Viac informácií získate na www.vaillant.sk.

 

12.5.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
EVVA
LEIER
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.