bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Drevená podlaha bude stále trendy

Vyberáte podlahu? Premýšľate aký zvoliť materiál? Asi vás prekvapí, aké možnosti dnes ponúka tak tradičný materiál, ako je drevo.

Drevo prináša radosť

Dub kour
Dub kour

Klasické parkety už prekonala viacvrstvová drevená podlaha, ktorá je stabilnejšia. Oveľa zaujímavejšie je ale to, čo sa deje na povrchu. Práve moderné úpravy dreva pomocou kefovania, katrovania, alebo dokonca ručného hobľovania, vytvára ozajstné skvosty.
Štruktúrovaný povrch dreva prináša radosť pri kontakte s vaším chodidlom, pritom veľmi dobre odoláva oderu a poškodeniu. Taká podlaha s vekom skôr získava na kráse. Navyše je možné ju veľmi ľahko renovovať – stačí obnoviť olejový náter.
Drevené podlahy sú vhodné aj pre podlahové vykurovanie a v zodpovedajúcom dizajne môžete mať aj schody alebo obloženie.

Nenechajte sa obmedzovať katalógom

Dub šedý
Dub šedý

Špecialistom na prírodné povrchy dreva je český výrobca Princ parket. Tento rodinný podnik má špecifický prístup k ponuke viacvrstvových drevených podláh, prevažne z európskeho duba.
„Neobmedzujeme zákazníka katalógom. Môže si samozrejme vybrať z veľmi pestrého vzorkovníka. Ale kombináciou povrchových úprav a neobmedzenej škály farebných olejov môže získať unikát, ktorý zatiaľ nikto nemá. Naozajstné skvosty vznikajú pri ručnom opracovaní majstrom stolárom,“ hovorí majiteľ firmy Karel Hrdlička.

Investujte do umenia

Hobľovaný dub
Hobľovaný dub

Krásnou ukážkou ručného opracovania z dielne Princ parket je hobľovanie, ktoré môže tvoriť rozmanité štruktúry. K nádhernej kresbe dreva sa tak pridáva ďalší prvok a vzniká jedinečná harmónia. Chôdza naboso po takejto podlahe je radosť, ktorú iný materiál ťažko poskytne.
Ďalší unikát predstavujú výrazne tmelené praskliny. Zdôrazní sa charakter dreva a v kombinácii farieb možno docieliť ľahko extravagantný vzhľad. V modernom interiéri si možno ťažko predstaviť dokonalejšiu podlahu.
„Ručnými prácami vieme docieliť aj povrch, ktorý imituje staršie otlčené dosky s ručne zrazenou hranou. Obľúbenou klasikou stále zostáva dymový dub vo svojej čistej kráse alebo v kombinácii s mliečnym olejom. Tým vznikajú veľmi elegantné a šedivé tóny drevených podláh,“ dodáva Karel Hrdlička z Princ parket.

Keď potrebujete odolný povrch

White tiger
White tiger

Skvelou voľbou pre viac namáhané podlahy je úprava tzv. katrovaním. Vytvára priečne, nepravidelné zárezy v každej doske. Textúra podlahy potom výborne redukuje drobné odreniny a vrypy. Je to ideálny povrch pre majiteľov psíkov a samozrejme do komerčných priestorov.
Drevo skrátka ponúka veľa možností a bude robiť radosť aj vám!
Drevo je po stáročia bezpochyby najspoľahlivejším materiálom pre ľudské obydlia. Pre podlahy to platí dvojnásobne. Tradičné drevené parkety v bytoch z minulého storočia sú dobrým príkladom. Väčšinou ich stačí renovovať a slúžia ďalej. Pritom stále robia parádu.
Klasické parkety dnes prekonali iné technológie – viacvrstvové drevené podlahy. Sú stabilnejšie ako masívne drevo, ale na pohľad nespoznáte rozdiel. Ten nie je ani v životnosti. Kvalitné parkety v podobe drevených dosiek môžu pokojne slúžiť viac generáciám.

 

28.3.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
HELUZ
LEIER
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.