bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Dvere ako módny doplnok interiéru

Dvere už dnes nie sú praktickou nutnosťou, ale naopak, stávajú sa šperkom interiéru. Nielenže si môžete vybrať dizajn dverného krídla podľa vašich predstáv, ale čoraz obľúbenejšie sú aj atypické dverné systémy. Ich úlohou je predovšetkým ušetriť čo najviac priestoru v miestnosti, a tak nachádzajú uplatnenie predovšetkým v malometrážnych bytoch.


Spoločnosť Twin preto vo svojej ponuke predstavuje systémy Compack a Ergon, ktoré dokážu ušetriť až 50 % miesta v zádverí. Compack funguje na princípe skladania dverného krídla a jeho preklopenia na stenu vedľa zárubne, vďaka čomu priechod zostáva v pôvodnej šírke a požiadavka na miesto zloženia krídla je minimálna.

Ergon je síce technologicky odlišný, avšak rovnako efektívny. Dvere fungujú na otočne posuvnom princípe, kde krídlo pri otvorení zaberá iba polovicu svojej šírky v priestore, ale je možné otvárať ho obojstranne. Tieto dverné systémy sa skvelo hodia do miestností so skoseným stropom a výhodou je aj ich inštalácia, ktorá si nevyžaduje žiadne špeciálne stavebné úpravy – stavebný otvor si nárokuje rovnakú pripravenosť ako klasické dvere. Prednosťou týchto systémov je aj veľké množstvo dizajnových modelov, vyberiete si tak presne podľa svojho gusta.


Ak niečo robí z dverí pravý šperk, tak je to kvalitné kovanie, a to hlavne kovanie z radu Twin Luxus Selection, ktoré bolo vyvinuté poprednými dizajnérmi Brianem Sironim a Adrainem Wrightem. Vyznačuje sa širokou škálou tvarov a predovšetkým špičkovými povrchovými úpravami, na ktoré vďaka vysokej odolnosti je poskytovaná záruka až 15 rokov. Veľkou výhodou je možnosť zladenia celého interiéru, pretože okrem kovania dverného a bezpečnostného rovnaký typ kovania je možné vybrať aj pre okná. Vďaka certifikácii na tretiu záťažovú triedu rad Luxus Selection je vhodný nielen do bytových priestorov, ale aj do kancelárií a ľahko sa udržuje, pretože nie je náchylný na odtlačky prstov.

Jednoznačne bezkonkurenčná je kombinácia Luxus Selection a dverí so skrytou zárubňou Xinnix. Tá zjednotí dvere s okolitou stenou a práve svojou nenápadnosťou z nich vytvorí elegantný a dizajnový prvok interiéru. Je možné zabudovať ich do klasických povrchov, ako sú drevo alebo tapeta, ale napríklad aj do benátskych štukov či do keramického obloženia. Použiť skryté zárubne je možné aj v prípade posuvných dverí a dverí s atypickými rozmermi. Súčasťou systému zárubní je zámok s tichým chodom a s magnetickou strelkou a aj preto sú čoraz žiadanejšou voľbou architektov i samotných zákazníkov pri stavbe či pri rekonštrukcii.

 

Text a foto: Twin
 

17.7.2017

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
BAUMIT
HELUZ
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.