bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Efektivita a dizajn v jednom: ProSol TF

Vyrábať energiu a chrániť pri tom životné prostredie. Zdá sa vám to nepredstaviteľné? Stačí, ak využijete na vašich budovách princípy fotovoltaiky.

Ofotovoltaickej energii sa hovorí ako o energii budúcnosti. Jej hlavným výsledkom je premena slnečného žiarenia na energiu. Výhodou takejto energie je jej čistota a redukcia emisií CO2. Cez deň sa elektrina vyrába a predáva energetickému odberateľovi a večer malú časť od poskytovateľa odoberáme. Návratnosť takýchto zdrojov je pomerne vysoká aj z dôvodu dotácie štátom. Prúd z fotovoltaických systémov možno pri správnom nadimenzovaní zariadenia využiť aj na samozásobovanie.

Vaša fasáda inak
ProSol TF je inovatívna kombinácia fotovoltaickej tenkovrstvovej technológie s osvedčenými okennými a fasádnymi systémami. Výsledkom je výnimočná solárna architektúra, ktorá vytyčuje nové kritériá z hľadiska efektivity a dizajnu. Nový fasádny modul ProSol TF položil míľnik vo vývoji integrovaných solárnych modulov pre plášte budov.
Čistá energia pre všetkých
Obzvlášť kreatívny priestor otvára systém ProSol TF pri fasádach s prerušeným tepelným mostom. Modul skĺbil estetický dizajn s výrobou energie a veľkými priehľadnými plochami docielil prepojenie interiéru a exteriéru. Zároveň v sebe zahŕňa tepelno-izolačnú funkciu, ochranu pred poveternostnými vplyvmi a slnečné tienenie.
Pre studené fasády je systém ProSol TF  efektívnym a flexibilným systémovým riešením  integrácie tenkovrstvovej technológie nepriehľadnej plochy fasád veľkých rozmerov. Vďaka vynikajúco vzájomne zladeným riešeniam sa dosiahne maximálna investičná a projekčná bezpečnosť a značne sa urýchli aj priebeh inštalácie a uvedenia do prevádzky.

ProSol TF prináša možnosti aj pre sendvičové fasády.  Doposiaľ nevyužívané uzatvorené fasády ľahkých montovaných hál možno vybaviť solárnym systémom, bez toho, aby bolo nutné zasahovať do štruktúry budovy. V maximálne krátkom čase podstatne vylepší energetickú bilanciu priemyselných a skladových budov.

Inteligentné tienenie
Výnimočnosť systému ProSolu TF spočíva aj v tom, že slúži zároveň aj ako tieniaci systém. Konštrukcia s namontovanými fotovoltaickými článkami je umiestnená priamo na budove. Články chránia povrch budovy pred prehrievaním slnkom a zároveň poskytujú solárne energetické zisky. Dopadajúce denné svetlo vytvára príjemnú atmosféru.

Text: v spolupráci so spol. Schüco
Foto: Schüco
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
DOMEXPO 2018
BAUMIT
EVVA
LEIER
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.