bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

EJOT – upevňovanie sendvičových panelov

Používanie sendvičových panelov v ľahkom stavebníctve na Slovensku sa stalo populárnym, hlavne pre variabilnosť použitia, rýchlosť montáže a mnoho výhod, ktoré výrobcovia panelov ponúkajú. Nemenej dôležitou stránkou pri montáži panelov je výber optimálnych upevňovacích prvkov.


Spoločnosť EJOT® ponúka komplexné riešenia upevnenia strešných a stenových panelov na všetky bežne používané nosné konštrukcie. U nás najčastejšie používanými konštrukciami sú oceľové, betónové a drevené. Oceľové konštrukcie sa z dôvodu životnosti, variability i nákladovosti stali lídrom na trhu skeletov.
Oceľová konštrukcia trpí častými výkyvmi teplôt, preto pri navrhovaní kotvenia panelov na oceľové konštrukcie je nutné dbať o to, aby sa spojovací prvok vedel prispôsobiť týmto zmenám. Firma EJOT® ponúka overené riešenie.

Kotvenie sendvičového panela v skrytom a v priznanom spoji
Kotvenie sendvičového panela v skrytom a v priznanom spoji

Skrutka Super Saphir – vyrobená z nehrdzavejúcej ocele s navarenou špičkou z uhlíkovej ocele, ktorá umožňuje upevnenie na oceľové nosné konštrukcie bez predvŕtania až do hrúbky ocele 12 mm. Ďalšou výnimočnou výhodou je schopnosť prenášať pohyb panelov v závislosti od zmien teplôt. EJOT® deklaruje pre rôzne hrúbky panelov aj možný ohyb hlavy skrutky oproti miestu jej upevnenia v oceľovej konštrukcii. Dosahuje sa použitím vhodných materiálov pri výrobe skrutky. Aj preto pre použitie v exteriéri odporúča firma EJOT® kotvenie skrutkami vyrobenými z nerezovej ocele.
V prípade, že je na stavbe použitá oceľ hrušia ako 12 mm, má firma EJOT® v ponuke skrutku závitotvornú, vyrobenú z tej istej nerezovej ocele, kde je ale nutné konštrukciu predvrtávať. Pritom treba dbať na dodržiavanie správneho priemeru vrtáka, aby bol spoj funkčný.
Dôležitou súčasťou týchto spojovacích prvkov je tesniaca podložka, ktorá je základom tesnosti spoja. Pozostáva z kovovej časti s navulkanizovaným vysoko odolným EPDM.
Do pozornosti treba dať aj veľmi dôležitú, no často podceňovanú veľkoplošnú podložku kalotu EJOT® Orkan. Používa sa pre upevňovanie strešných sendvičových panelov a trapézových plechov. Okrem výborných tesniacich vlastností spoj s touto podložkou vykazuje ďaleko lepšie statické a pevnostné parametre.
Novinkou sortimentu EJOT® sú aj upevňovacie prvky pre nosné konštrukcie fotovoltických a solárnych panelov. Výhodou týchto prvkov je ich možnosť použitia do pôvodných otvorov skrutiek, predtým použitých na upevnenie strešného panela. Pôvodná skrutka sa demontuje a do otvoru sa montuje nová nosná skrutka. Slúži pre panel i pre nosnú konštrukciu solárneho alebo fotovoltického panelu. Zrýchľuje to montáž a nie je potrebný žiadny iný zásah do pôvodnej strechy.

V prípade hlbšieho záujmu navštívte našu stránku www.ejot.sk.

 

27.9. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
LEIER
DOMEXPO 2018
HELUZ
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.