Ekologické riešenie vykurovania a prípravy teplej vody

Vykurovať a ohrievať teplú vodu ekologickým spôsobom je z roka na rok domácnostiam dostupnejšie. Inovovanie vykurovacích systémov s tepelnými čerpadlami pokračuje.

Značka Vaillant venuje neustálu pozornosť vývoju tepelných čerpadiel,  rozširovaniu ich sortimentu a príslušenstva. Reaguje tým na zvyšujúce sa nároky. To prináša úžitok a výhody nielen koncovým zákazníkom, ale aj projektantom a montážnym firmám.

Tepelné čerpadlo aroTHERM s modulom uniTOWER.

Zelené teplo – rýchlejšie a ľahšie

Značka Vaillant nedávno uviedla na trh kombinovaný systém tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a hydraulického modulu uniTOWER so zásobníkom teplej vody. Ide o komplexný systém obsahujúci všetky potrebné hydraulické prvky, a ktorý sa dá nastaviť tak, aby zodpovedal individuálnym potrebám domácnosti. Vykurovanie, ohrev teplej vody aj chladenie sú možné ihneď. Flexibilné zariadenie uniTOWER je dokonale prispôsobené pre individuálne inštalácie tepelného čerpadla. Inštalácia systému je jednoduchá, modul uniTOWER obsahuje všetky potrebné komponenty vnútornej technologickej časti, vrátane prípravy teplej vody. Ide o 190-litrový zásobník teplej vody, riadiaci modul tepelného čerpadla, elektrický prídavný ohrev s výkonom 6 kW, 3-cestný prepínací ventil, vysokoúčinné obehové čerpadlo, poistný ventil a expanznú nádobu vykurovacej vody. Do modulu uniTOWER je možné inštalovať aj hydraulický 40 l vyrovnávací modul, hydraulický oddeľovací modul, cirkulačnú sadu a expanznú nádobu teplej vody. Koncový zákazník v konečnom dôsledku získa lepšie a dizajnovejšie využitie priestoru pre inštaláciu, ako pri montáži jednotlivých komponentov mimo modulu. Dobrou správou pre montážne firmy je, že systém s tepelným čerpadlom aroTHERM vzduch/voda a modulom uniTOWER vyniká ľahkou manipuláciou. Predmontovaný hydraulický modul sa môže pohodlne premiestniť. Umožňuje to takzvaný „Split Mounting Concept“, ktorý spočíva v rozdelení zariadenia na dva kusy pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Modul sa vďaka tomu ľahko prenáša aj cez stiesnené priestory rodinného domu, je teda ľahšie dopraviteľný na miesto inštalácie. Tento fakt ušetrí prácu zhruba jedného človeka za deň a potreba priestoru sa tým zredukovala o zhruba jeden štvorcový meter. Modul uniTOWER následne v domácnosti nezaberie viac miesta ako práčka. Opticky dokonale zapadne do technickej miestnosti a výsledkom je priestorovo úsporná, nákladovo efektívna inštalácia.

Modul uniTOWER má pokrokový dizajn.

Prináša maximálne úspory

Kľúčovým prvkom systému je monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s výkonom 5, 8, 11 a 15 kW. Na svoju prevádzku využíva obnoviteľný zdroj energie, ktorým je teplo získavané z okolitého vzduchu. Tepelné čerpadlo aroTHERM disponuje vysokou energetickou účinnosťou triedy A+ / A++. Vďaka svojmu nadčasovému a priestorovo úspornému dizajnu je vhodné do akéhokoľvek exteriéru. Uplatní sa nielen v novostavbách, ale aj na vykurovanie existujúcich budov, čo umožňuje výstupná teplota až 63 °C. Jednotka tepelného čerpadla s inovatívnou konštrukciou, s riadenými otáčkami ventilátora a kompresora, zabezpečuje mimoriadne tichú, bezpečnú a vysoko účinnú prevádzku. Tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda udržiava vysoký tepelný komfort v interiéri počas celého roka. V zime slúži na vykurovanie a v letnom období na aktívne chladenie. Úspory energií odštartujú v rodinnom dome už v okamihu jeho inštalácie. Správne navrhnutý systém s týmto tepelným čerpadlom je účinným receptom, ako ušetriť až dve tretiny nákladov na vykurovanie v domácnosti.

www.vaillant.sk
 

1.4.2017

Tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s modulom uniTOWER a centrálna rekuperačná jednotka recoVAIR.