bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Energetická efektivita v projektoch Schneider Electric

Rádio Expres
Najpočúvanejšie slovenské rádio investovalo do nového sídla, a tým aj do novej elektrickej inštalácie. Schneider Electric do novej budovy dodal výkonové ističe Compact NSX, ktoré ako prvé na svete v sebe okrem dokonalej ochrany zahŕňajú aj komplexné meranie elektrických parametrov. Vďaka tomu je možné sledovať prúd, napätie, či kvalitu elektrickej siete, a to pripojením sa z akéhokoľvek počítača na konkrétnu IP adresu.

Slovenská technická univerzita
Rozsiahla rekonštrukcia existujúcej rozvodne umožnila Slovenskej technickej univerzite urobiť prvý krok k monitorovaniu a následnému šetreniu nákladov za elektrickú energiu. Použitím prístrojov ako Compact NSX či Masterpact NW od Schneider Electric si univerzita navyše zaistila špičkovú ochranu a koordináciu inštalácie, a súčasne riešenie monitoringu elektrickej energie, ktoré je pripravené pre ďalšie rozširovanie podľa potrieb univerzity.
Letisko M. R. Štefánika, Bratislava
Schneider Electric bol jedným z významných dodávateľov pri výstavbe prvej časti nového terminálu bratislavského letiska M. R. Štefánika. Dodávka obsahovala prvky pre kompletné riešenie VN rozvodne, ako aj NN rozvádzače Prisma Plus s prístrojmi a kompenzáciu účinníka elektrickej energie, ďalej automatické záskoky vstupných ističov a prepojenie NN časti prostredníctvom prípojnicového systému Canalis. Výstavbou terminálu získalo letisko reprezentačné priestory a zákaznícky orientované prostredie, ktoré bude cestujúcej verejnosti ako aj návštevníkom letiska slúžiť nasledujúce roky.
Aupark
Schneider Electric je významným dodávateľom komponentov a riešení pre oblasť budov a nákupných centier. Balík pre Aupark Žilina a Piešťany obsahoval predovšetkým VN a NN komponenty a zariadenia. Rozvod elektrickej energie je riešený zbernicovým systémom Canalis. Energetickú efektivitu rozvíja kompenzácia Varset a riadenie budovy prostredníctvom BMS systému. Kancelárske a obchodné priestory sú dopĺňané najrôznejšími rezidenčnými prvkami pre pripojenie spotrebičov, vrátane vypínačov s moderným dizajnom. Aj týmito prvkami a riešeniami sa stávajú obchodné centrá modernými a konkurencieschopnými na trhu, a zároveň energeticky efektívnymi.
Fotovoltické elektrárne
Zámery spoločnosti rozvíjať a podporovať riešenia v oblasti obnoviteľných zdrojov reflektujú aj komplexné riešenia vo fotovoltických elektrárňach. Projekty realizované na Slovensku obsahujú rozvádzače pre distribúciu jednosmernej energie, striedače, rozvádzače pre distribúciu a transformáciu energie na striedavej strane nízkeho aj vysokého napätia, kiosky pre umiestnenie technológie a obsluhy, monitoring celej elektrárne so zálohovaním nevyhnutných procesov a v neposlednom rade kamerové systémy a systémy zabezpečenia pre ochranu celého objektu. Naši špecialisti ponúkajú konzultačnú činnosť pri optimálnom návrhu fotovoltickej elektrárne. Pre správu a servisnú podporu je k dispozícii servisné oddelenie a ich komplexná ponuka.

Ing. Patrik Dovala, Ing. Peter Dzurko, Mgr. Denisa Šerfelová
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
HELUZ
EVVA
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.