bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

ENERGIA JE VŠADE OKOLO NÁS, VYUŽÍVAJTE JU AJ VY

Tepelné čerpadlo aroTHERM s integrovaným aktívnym chladením
Tepelné čerpadlo aroTHERM s integrovaným aktívnym chladením

Využívať vzduch ako zdroj energie je nielen jednoduché, ale aj veľmi efektívne. Energia z okolitého prostredia je totiž bezplatná. Preto sú tepelné čerpadlá vzduch/voda ideálnym riešením vykurovania či prípravy teplej vody pre každú domácnosť. Dokážu totiž odoberať tepelnú energiu, ktorá je obsiahnutá v okolitom prostredí (vzduchu) a účinne ju ďalej transformovať na teplo do vykurovacej sústavy. Pri správnom návrhu takéhoto systému môže domácnosť ušetriť až dve tretiny nákladov na vykurovanie.

 

Výrobou tepelných čerpadiel sa dlhodobo zaoberá aj značka Vaillant. Proces výroby a používané komponenty zaručujú ich vysokú kvalitu a životnosť. Po tom, ako úspešne uviedla na trh tepelné čerpadlá radu geoTHERM, geoTHERM plus a geoTHERM exclusiv, so systémom zem/voda a vzduch/voda, prináša ďalšiu novinku. Ňou je tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s integrovaným aktívnym chladením.

Na vykurovanie, chladenie i ohrev vody

Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla aroTHERM zabezpečuje mimoriadne tichú a bezpečnú prevádzku
Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla aroTHERM zabezpečuje mimoriadne tichú a bezpečnú prevádzku

Nové monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s výkonom 5, 8, 11 a 15 kW udržiava v interiéri vysoký tepelný komfort. Svoj výkon prispôsobí vonkajšej teplote, vašim požiadavkám, ako aj podmienkam vykurovacej sústavy. V zime slúži na vykurovanie a v letnom období na aktívne chladenie. Prostredníctvom zásobníka geoSTORdokáže navyše rýchlo a ekonomicky ohriať dostatok teplej vody pre ktorúkoľvek domácnosť. Tepelné čerpadlo aroTHERM je energeticky efektívne zariadenie, ktoré znižuje náklady na energiu a zároveň zvyšuje cenu vašej nehnuteľnosti. Výstupná teplota až 63°C totiž umožňuje jeho využívanie aj v už existujúcich vykurovacích systémoch. Systém sa skladá z jednotky pre vonkajšiu inštaláciu a vnútorných modulov, vďaka čomu je možné jednoduché začlenenie čerpadla do vykurovacieho systému. Zostavusi môžete doplniť 4 typmi hydraulických modulov. A to univerzálnym modulom s integrovanou riadiacou jednotkou, akumulačným vyrovnávacím zásobníkom s objemom 40 litrov, oddeľovacím výmenníkom alebo modulom pre doplnkový ohrev pomocou elektrického vyhrievacieho telesa s výkonom 6 kW. Súčasťou základnej zostavy je aj inteligentný regulátor calorMATIC 470 a riadiaca jednotka. Tá sa však používa len vtedy, ak nie je v systéme zapojený univerzálny hydraulický modul, v ktorom je riadiaca jednotka už priamo integrovaná.

Jednoduchá inštalácia, ľahká údržba

Tepelné čerpadlo značky Vaillant má nadčasový a priestorovo úsporný dizajn
Tepelné čerpadlo značky Vaillant má nadčasový a priestorovo úsporný dizajn

Tepelné čerpadlo značky Vaillant má nadčasový a priestorovo úsporný dizajn, preto sa hodí do akéhokoľvek exteriéru. Vonkajšia jednotka vďaka svojej inovatívnej konštrukcii zabezpečuje mimoriadne tichú a bezpečnú prevádzku, takže sa netreba obávať nadmerného hluku. Zákazníci určite ocenia aj jednoduchý spôsob obsluhy tepelného čerpadla s prehľadným a zároveň intuitívnym ovládaním. Tepelné čerpadlo aroTHERM je systémom budúcnosti, ktorý v maximálnej miere využíva obnoviteľné zdroje energie. Okrem množstva zaujímavých funkcií vyniká tiež jednoduchou inštaláciou a ľahkou manipuláciou, vďaka čomu nemajú inštalatéri s jeho pripojením v domácnosti ani najmenší problém. K skráteniu času montáže prispieva celý rad bohatého príslušenstva. Vonkajšia jednotka, jednoducho prepojená s modulom vo vnútri objektu, sa najčastejšie napája priamo na systém vykurovania a ohrevu teplej vody. V prípade potreby sa pri niektorých typoch vykurovacích sústav dopĺňa akumulačný vyrovnávací zásobník s objemom 40 litrov, ktorý optimalizuje chod tepelného čerpadla. Údržba samotného systému či jeho servis sú rovnako nenáročné ako jeho inštalácia.

Viac informácií získate na www.vaillant.sk.

Text: Vaillant
zdroj foto: Vaillant

 

24.11. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
DOMEXPO 2018
EVVA
BAUMIT
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.