bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Farba ktorá šetrí energie

Premal THERMO – biela oteruvzdorná maliarska farba s obsahom jemného keramického plniva s tepelnoizolačnými vlastnosťami. Toto jemné keramické plnivo je tvorené sklenenými guľôčkami mikroskopických rozmerov s dutým vnútrom obsahujúcim veľmi zriedený vzduch, ktorý je veľmi dobrým tepelným izolantom (najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti má vákuum).

Sklenené guľôčky sú veľké iba približne 50 až 100 tisícin milimetra, takže v nepoužitom stave sa javia iba ako biely prášok, ale, ako sme spomenuli, guľôčky sú duté a keď po vyzretí (vyschnutí) farby doľahnú na seba, vytvoria vrstvu podobnú polystyrénu. Každou ďalšou vrstvou sa bude tepelnoizolačný efekt zvyšovať.

Tepelná izolácia
Zatepľovacie systémy ako polystyrén alebo minerálna vata vytvárajú vzduchové medzery, ktoré znemožňujú prechod tepla materiálom. Tepelnoizolačný náter Premal THERMO funguje na podobnom princípe. Obsahom sklenených mikroguľôčiek pri vyzretí náteru vytvorí mikroskopickú vrstvu tvorenú zriedeným vzduchom, ktorá taktiež zabraňuje prestupu tepla materiálom. V tomto prípade náter znižuje prestup tepla z miestnosti do stien. Je potrebné pripomenúť, že tepelno-izolačný náter splní svoju funkciu iba v rozsahu jeho možností, určite nie je schopný nahradiť alebo splniť funkciu zateplenia pomocou bežných zatepľovacích systémov alebo zatepľovacích stierovacích hmôt.

Oteplenie vnútorného priestoru meraného objektu vzhľadom na okolie
Skúšobné merania jednoznačne potvrdili, že povrch natretý farbou Premal THERMO s keramickým plnivom má výrazne lepšie tepelné vlastnosti ako povrch reprezentujúci klasické stavebné materiály. Steny, na ktorých je použitá farba Premal THERMO, majú vyššiu povrchovú teplotu až o niekoľko stupňov.


Použitie Premal THERMO
Premal Thermo je interiérová maliarska farba vhodná na nátery stien, ktoré nie sú dostatočne tepelne odizolované a je potrebné u nich znížiť tepelnú priepustnosť. Je vhodný na nátery stien, kde nie je možná tepelná izolácia z exteriéru a je potrebné znížiť tepelné prestupy. Poskytuje izoláciu stien, ktoré oddeľujú nevykurované priestory od obytných priestorov, napr. medzi garážou a obytnou miestnosťou. Premal THERMO svojimi vlastnosťami pomôže znížiť prestupy tepla na stenách susediacich bytov, čím by mal prispieť k zníženiu nákladov na vykurovanie a odstrániť platby za teplo pre susedný byt.


Premal THERMO a jeho výhody
Jenou z veľkých výhod farby Premal THERMO je, že spôsob jeho aplikácie sa vôbec nelíši od použitia bežnej interiérovej farby. Nanáša sa bežným spôsobom buď štetcom, alebo valčekom, čo prináša možnosť aplikovať Premal THERMO svojpomocne bez využitia služieb odbornej firmy, a tým ušetriť ďalšie nemalé finančné prostriedky v porovnaní s aplikáciou bežných zatepľovacích systémov alebo tepelnoizolačných stierok.
Premal THERMO sa nanáša na suchý pevný a vyzretý podklad, zbavený prachu, nesúdržných vrstiev a mechanických nečistôt. Pred použitím Premalu THERMO odporúčame podklad penetrovať penetračným náterom PEN-AKRYL.
Miesta zasiahnuté plesňou je potrebné ošetriť chemickým prípravkom na likvidáciu plesní, po zaschnutí odporúčame podklad penetrovať penetračným náterom PEN-AKRYL.
Premal THERMO je možné tónovať do pastelových odtieňov, má výborné krycie schopnosti, je umývateľný, je paropriepustný, čo zabezpečuje primerané dýchanie stien.

 

 

Viac informácií prináša www.slovlak.sk

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
EVVA
DOMEXPO 2018
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.