bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Hala Kappa – priestor k multifunkčnému využitiu

Firmu Frisomat už určite mnohí z vás poznajú. Či už z odborných časopisov, prezentačných akcií, alebo z vlastnej skúsenosti. Pre tých, ktorí nás predsa len nepoznajú, dovoľte krátke predstavenie našej spoločnosti.

 

Frisomat je stavebná spoločnosť, ktorá sa špecializuje na oceľové montované haly. Naša materská spoločnosť sídli v Belgicku, kde máme aj fabriku na výrobu našich profilov zo za studena valcovanej ocele. Tento vysoko kvalitný materiál sa ohýba do rôznych tvarov a hrúbky a používa sa pri výstavbe konštrukcie našich hál.

Čo sa týka už spomínanej konštrukcie, k dispozícii máme desať typov. Najnovším prírastkom do našej rodiny je hala Kappa, o ktorej sme vás už v minulosti informovali. Vtedy bol projekt haly Kappa v Detve iba v začiatkoch a výstavba sa len rozbiehala. Ak ste však pravidelným čitateľom tejto publikácie, určite ste zaregistrovali, že sme vás o výsledku našej práce ešte neinformovali. Teraz máme priestor napraviť to.
Hala Kappa je našou novinkou nielen na slovenskom trhu, ale aj v zahraničí. Jej charakteristickou vlastnosťou je najširšie rozpätie zo všetkých nami ponúkaných hál, a to bez podpornej konštrukcie. Keďže náš klient potreboval preklenúť vyše 37 m širokú plochu, Kappa bola pre neho najvhodnejším riešením. Po náročnej a ťažkej práci všetko dobre dopadlo a dňa 12. 12. 2014 bola slávnostne otvorená multifunkčná športová hala v Detve.

Hala sa skladá z priehradových väzníkov, ktoré sa použili aj v prípade strechy a bokov. Tieto väzníky sú typické pre halu Kappa, najmä z hľadiska statiky. Postup výstavby bol rovnaký, ako aj v iných prípadoch. Najprv sa osadili „stĺpy“, na ktoré sa následne namontovali strešné väzníky. Jednotlivé komponenty, z ktorých sa skladá, sa predtým museli pospájať na zemi. Výhodou spol. Frisomat je, že používa systém Meccano, tzv. „skladačkový“ spôsob, kde všetky časti presne zapadajú na svoje miesto. To znamená, že na mieste stavby sa nezvára, iba skrutkuje.
Okrem toho, že je naša hala Kappa jedinečná svojho druhu, slovenským unikátom je aj tenisový povrch, ktorý sa v nej použil. Ide o profesionálny povrch, ktorý sa 20 rokov používal na turnajoch v Australian Open (od roku 1987 do 2007). Podlaha leží na betónovom podklade a skladá sa z niekoľkých vrstiev, ktoré spolu činia hrúbku 8 mm.
Ide o stredne rýchly povrch, ktorý je flexibilný – čiže priateľský ku kĺbom. Je vyrobený z polyuretánovej gumy a sklenených textilných vlákien.

Momentálne sú v prevádzke tenisové aj badmintonové kurty a na ďalších priestoroch sa naďalej pracuje. Okrem kurtov sa pod našou halou našlo miesto aj pre strelnicu a priestor pre bojové športy. Kappa svoju multifunkčnosť prejavila nielen v podobe viacerých možností športového využitia, ale aj na medziposchodí, ktoré sa rovnako zmestilo do jednej a tej istej haly.
Ak by ste aj vy mali podobný projekt alebo váhate, či nezvyčajné požiadavky vašich klientov zvládnete, obráťte sa na nás a my vám nájdeme a navrhneme optimálne riešenie k spokojnosti všetkých strán.

Ďalšie informácie nájdete na www.frisomat.sk.

 

8.4.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
HELUZ
BAUMIT
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.