bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

HELUZ FAMILY – základ vašich budúcich úspor

Požiadavky na tepelno-izolačné vlastnosti obvodových konštrukcií stavieb sa neustále zvyšujú. Ich kvalita je rozhodujúca pre dosiahnutie maximálnej úspory nákladov na vykurovanie a zníženie energetickej náročnosti bývania. Každý, kto chce stavať vlastný rodinný dom, by mal veľmi dobre zvážiť, aký materiál vybrať na hrubú stavbu. Ten totiž počas životnosti domu ako jediný nie je možné vymeniť.

Spoločnosť HELUZ, výrobca a dodávateľ komplexného tehlového systému na hrubú stavbu, teraz prichádza s novým radom brúsených tehál s názvom FAMILY, ktorý nadväzuje na známe a veľmi obľúbené tehlové bloky s označením STI. Znížením objemovej hmotnosti tehál na 600 kg/m3 a  inováciou ich tvarového riešenia sa podarilo dosiahnuť viac než 20 % zvýšenie tepelno-izolačných parametrov, a to pri zachovaní pevnosti 8 MPa. Vďaka tomu spĺňajú tehlové bloky FAMILY požiadavky pre nízkoenergetické stavanie už pri hrúbke muriva 380 mm. Hodnota tepelného odporu tohto muriva s vonkajšou tepelno-izolačnou omietkou je 4,87 m2K/W. Jednovrstvové murivo hrúbky 440 mm dosahuje tepelný odpor R = 5,59 m2K/W a murivo hrúbky 500 mm dokonca 6,30 m2K/W.
Technológia pre najvyššiu kvalitu

V poslednom čase sa rapídne zvyšuje záujem o brúsené tehly na murovanie na tenkú škáru v porovnaní s tehlami na klasické murovanie. Pri vysoko tepelno-izolačných tehlových blokoch HELUZ na obvodové murivo dáva už osem z desiatich zákazníkov prednosť brúseným tehlám, ktoré zaistia najlepšie parametre muriva, úsporu času i nákladov na stavbu. Z týchto dôvodov sa nové tehly FAMILY vyrábajú iba v brúsenom vyhotovení. Na ich murovanie odporúča výrobca použiť maltu pre celoplošnú tenkú škáru. Malta sa nanáša v hrúbke 3 mm na ložnú plochu tehál pomocou valca a  pokrýva rebrá i dutiny tehál v celej ploche. Po uložení tehlového bloku sa malta stlačí a výsledná hrúbka ložnej škáry v murive je 1 mm. Skúškami bolo preukázané, že práve pri murovaní na túto špeciálnu celoplošnú maltu, dosahuje murivo najlepšie pevnostné a tepelno-izolačné parametre oproti ďalším spôsobom murovania.

 

Murivo bez tepelných mostov

K tehlovým blokom FAMILY sú vyrábané doplnkové tehly, ktoré umožňujú zachovať vysoké tepelno-izolačné parametre obvodového muriva tiež v miestach, kde by mohlo dochádzať k vzniku tepelných mostov a zvýšeným tepelným stratám. Ide o väzby rohov, ostenia otvorov a parapety okien. Tiež ostatné detaily hrubej stavby sú systémovo riešené s ohľadom na minimalizáciu tepelných mostov. Pre staviteľov a projektantov ponúka spoločnosť HELUZ Príručku vyhodnotenia typických tepelných mostov, ktorá obsahuje 45 druhov detailov pre všetky šírky obvodového muriva. Je nutné si uvedomiť, že nielen kvalita materiálu, ale i správne navrhnutý projekt a kvalitné zhotovenie hrubej stavby pri dodržaní technologických postupov odporúčaných výrobcom, zaručí zníženie energetickej náročnosti budovy.


Úsporné a zdravé bývanie

V porovnaní s bežnými novostavbami predstavuje masívna nízkoenergetická stavba z tehál HELUZ FAMILY viac než 50 % úsporu nákladov na vykurovanie. Disponuje tiež výbornou tepelnou akumuláciou, dobrými zvukovo-izolačnými vlastnosťami a bezproblémovo zvláda kolísanie vlhkosti vzduchu. Vďaka tomu zaisťuje optimálnu mikroklímu pre zdravé bývanie. Ďalšou nezanedbateľnou výhodou je rýchle a jednoduché murovanie jednovrstvového tehlového muriva na tenkú škáru a jeho dlhá životnosť pri minimálnych nárokoch na údržbu.

30.03.2010
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
DOMEXPO 2018
BAUMIT
HELUZ
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.