Hľadáte ekologickú alternatívu k tradičným vykurovacím systémom? Máme pre vás riešenie!

Ak staviate alebo rekonštruujete svoje bývanie a hľadáte ekologickú alternatívu k tradičným vykurovacím systémom, tepelné čerpadlo je pre vás tou správnou voľbou. Predstavuje moderné, vysoko spoľahlivé a mimoriadne úsporné zariadenie, s ktorým ušetríte stovky eur.


Tepelné čerpadlá využívajú energiu z obnoviteľných zdrojov – zo zeme, slnka, podzemnej vody alebo vzduchu. Predstavujú tak nielen ekologické, ale aj ekonomické riešenie na udržanie príjemnej klímy v domácnosti počas celého roka. V zime získavajú voľne dostupné teplo z okolitého prostredia, to odovzdávajú vykurovacej sústave, napríklad radiátorom, podlahovému kúreniu, alebo ho využívajú na ohrev pitnej vody. V lete zasa vyrábajú studenú vodu, ktorou domácnosť vychladia bez spotreby veľkého množstva energie. V závislosti od modelu a vonkajších podmienok vyprodukujú približne 75 % energie úplne zadarmo, čím šetria stovky eur ročne.

Ekologické riešenie

Dlhodobo udržateľný rozvoj je aktuálnym trendom aj v oblasti vykurovania. Pripojením tepelného čerpadla, napríklad na solárne panely alebo iný zdroj tzv. čistej energie, chránite životné prostredie a šetríte tiež nemalé finančné prostriedky. Tepelné čerpadlo Daikin Altherma okrem toho znižuje produkciu emisií CO2. Jeho inštalácia je tak jednou z najlepších investícií v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov energie.

Vstupné náklady

Stavba či rekonštrukcia domu dokáže ukrojiť z rodinného rozpočtu väčšie množstvo peňazí. Najlacnejšia nie je ani inštalácia tepelného čerpadla, treba pri nej rátať s vyššou vstupnou investíciou. Tá sa však pri vhodne zvolenej technológii vráti už v priebehu prvých piatich rokov. Všeobecne platí, že čím častejšie budete čerpadlo využívať, tým rýchlejšie sa vám vynaložené peniaze vrátia. Samotný výsledok závisí aj od kvality projektu prispôsobeného na mieru konkrétnej nehnuteľnosti.

Komfort vďaka SMART riešeniam

SMART ovládanie cez mobilný telefón alebo tablet je v súčasnosti dôležitým kritériom pri výbere zariadení, ktoré slúžia na chladenie, vykurovanie či vetranie domácností. Tepelné čerpadlo Daikin Altherma má zabudovaný WiFi modul umožňujúci individuálnu kontrolu a nastavenie teploty v jednotlivých miestnostiach. Rovnako ponúka možnosť nastavenia času spustenia i vypnutia jednotky prakticky odkiaľkoľvek v ľubovoľnom čase.

 

Pre viac informácií navštívte www.daikin.sk.

 

10.9.2018