Hrubá stavba rýchlo a výhodne vďaka produktom Wienerberger

Výber materiálu na hrubú stavbu domu patrí medzi najzásadnejšie rozhodnutia každého stavebníka. Vysvetlíme vám, prečo pálená tehla a škridla nestrácajú ani dnes na popularite.

Stavebníci kladú pri výbere stavebných materiálov najväčší dôraz na dlhú životnosť, overenú kvalitu a nízke nároky na údržbu. V prípade strešnej krytiny dbajú aj na jej farebnú stálosť. Moderný dom nemá byť len šetrný k peňaženke. Čoraz viac ide do popredia ekologickosť stavebných materiálov a ich vplyv na ľudské zdravie.

Na trhu je množstvo alternatív. Vlastnosti stavebných materiálov z pálenej hliny sú však nadčasové. Tehla je tradičný materiál, no technologický pokrok ju neobchádza. Moderné tehly sa vďaka neustálym inováciám prispôsobujú novým, stále prísnejším požiadavkám, najmä na tepelnú ochranu budov. Moderný tehlový systém Porotherm v kombinácii so strechou z pálenej strešnej krytiny Tondach je zárukou spokojného a zdravého bývania pre niekoľko generácií.

Tehlový dom prináša vysokú kvalitu vnútorného prostredia, dlhú životnosť (viac ako 100 rokov) pri nízkych nárokoch na údržbu. Nezameniteľné výhody prináša svojou rýchlou a úspornou realizáciou. V prípade, že sa stavebník rozhodne realizovať obvodové múry z jednovrstvového muriva z tehál Porotherm 44 EKO+ Profi, ktoré nemusí zatepľovať, ušetrí aj na zhotovení zateplenia.

Moderné tehly Porotherm 44 EKO+ Profi zabezpečujú dostatočné tepelnoizolačné vlastnosti obvodových stien aj bez dodatočného zateplenia. Nezateplené tehlové murivo má priaznivú ekologickú bilanciu. Tehlový dom je ekologický a šetrný k životnému prostrediu.

Minimalizujte riziko konštrukčných chýb

Stavebné systémy z brúsených tehál Porotherm Profi minimalizujú riziko vzniku konštrukčných chýb v hrubej stavbe. Brúsené tehly sa vyznačujú presnými ložnými plochami. To významne prispieva k eliminovaniu tepelných mostov v hrubej stavbe a zároveň umožňuje spájať tehly pomocou malty pre tenké škáry alebo murovacej peny Dryfix. Tým sa znižuje aj riziko konštrukčných chýb pri stavbe.

Obe tieto technológie murovania výrazne znižujú podiel malty v murive. Čím menej malty sa nachádza v ložných škárach, tým menej technologickej vlhkosti sa dostáva do muriva, čo je v prospech jeho tepelnoizolačných vlastností. Murovanie brúsených tehál Porotherm Profi je teda rýchle, jednoduché a presné a v prípade murovania na penu Dryfix extra ho možno realizovať aj v  zimnom období až do -5°C.

Stavajte výhodne

Do konca júna ušetríte až polovicu pri nákupe moderných brúsených tehál Porotherm 44 EKO+ Profi. Zľavu až do výšky 40 % dostanete aj pri nákupe keramickej strešnej krytiny Tondach. Pre získanie zľavy sa stačí registrovať na www.wienerberger.sk/akcia.

Rada odborníka

Vďaka tepelnoizolačným parametrom jednovrstvového muriva z brúsených tehál Porotherm 44 EKO+ Profi nemusíte zatepľovať. Progresívne technológie murovania na maltu pre tenké škáry alebo na murovaciu penu Dryfix umožňujú „vytiahnuť“ obvodové a vnútorné nosné steny domu už za niekoľko dní. Ušetríte tak čas i financie. Správne použitie doplnkových tehál minimalizuje tepelné straty a eliminuje vznik plesní. Hrúbka muriva 44 cm navyše zaručuje dostatok miesta na kvalitné vyriešenie detailov ako sú napr. nadokenné preklady.

6 dôvodov pre hrubú stavbu z tehál Porotherm 44 EKO+ Profi:
  • Striedaním veľkého počtu tenkých keramických rebier a úzkych vzduchových dutín dosahujú požiadavky na tepelnoizolačné vlastnosti obvodových stien bez potreby zateplenia.
  • Nezateplené tehlové murivo má priaznivú ekologickú bilanciu.
  • Hrúbka muriva 44 cm zaručuje dostatok miesta na kvalitné vyriešenie detailov ako sú napr. nadokenné preklady.
  • Rýchly priebeh murovacích prác.
  • Stavebník ušetrí materiál aj čas na zhotovenie zateplenia.
  • Tehla Porotherm 44 EKO+ Profi sa vyrába na Slovensku.

Dvojica pre zdravé bývanie

Keramická strešná krytina doplní tehlový dom nielen esteticky. Súhra prírodných materiálov vytvára skvelý predpoklad pre zdravé a komfortné bývanie po dlhé roky. Tehlové domy sa bez problémov „dožívajú“ 100 a viac rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu.

Materiály Wienerberger sa vyrábajú z prírodných surovín, čo zásadným spôsobom ovplyvňuje kvalitu a komfort bývania. Tehla zabezpečuje optimálny vlhkostný režim vnútri domu a akumuluje teplo. Pálená škridla svojimi vlastnosťami dopĺňa prírodný charakter tehlového domu. Bezpečne odoláva nepriaznivým poveternostným podmienkam, UV žiareniu, dažďu, mrazu či vtáčiemu trusu. Vďaka vysokej kvalite sa na funkčné vlastnosti keramickej krytiny Tondach poskytuje záruka až 33 rokov.

Tehlový dom s keramickou strešnou krytinou originálne doplní fasáda z lícových tehál alebo obkladových pásikov Terca, ktoré sú odolné proti poveternostným vplyvom a nevyžadujú údržbu.

Rada odborníka

Keramická strešná krytina Tondach je zárukou, že strecha nikdy nevybledne. Trvalo si zachová sýtosť, charakter a intenzitu pôvodného farebného odtieňa, hoci aj čierneho. Povrchové úpravy engoba a glazúra dodajú škridle jedinečný vzhľad a spoľahlivo ju ochránia pred nepriazňou počasia.

Doprajte si čiernu strešnú krytinu. Keramická strešná krytina Tondach je zárukou, že strecha nikdy nevybledne. Trvalo si zachová sýtosť, charakter a intenzitu pôvodného farebného odtieňa.