bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Inteligentná elektroinštalácia Ego-n®

Moderné riešenie pre novostavby aj rekonštrukcie

Dnes už dom nie sú len štyri steny, jedna lampa a rozkúrené kachle v rohu miestnosti. V modernom dome ide najmä o pohodlie a komfort, dom má byť miestom odpočinku a príjemných chvíľ strávených s rodinou alebo priateľmi. Preto pribudli mnohé systémy pre zabezpečenie, riadenie a pohodlie domova. To zasa prinieslo problémy s veľkým množstvom vodičov, ovládacích miest a veľmi zložitú elektroinštaláciu pre dosiahnutie všetkých požiadaviek užívateľa domu...

Odpoveďou na súčasné náročné, ale odôvodnené požiadavky majiteľov domov sú inteligentné elektroinštalačné systémy, ktoré sa stali novým štandardom pre bývanie. Plne automatizované domy riadené po zbernici vnášajú do života absolútnu jednoduchosť a vysoký komfort pri ovládaní.
Inteligentný systém Ego-n® od ABB predstavuje svojou prístupnosťou ideálne riešenie modernej elektrickej inštalácie najmä pre novostavby a rekonštrukcie rodinných domov či bytov. Uplatní sa pri spoločnom ovládaní osvetlenia, okenných žalúzií, elektrických spotrebičov, vykurovania, termostatických hlavíc, klimatizácie, zavlažovania a ďalších funkcií, ktoré sú ťažko realizovateľné bežnými spôsobmi elektroinštalácie. Možnosti svetelných scén, snímačov pohybu, nastavovanie vykurovania podľa individuálnych potrieb užívateľa – to všetko je v zbernicovom systéme Ego n® samozrejmosťou.

Čo všetko Ego-n® poskytne?
Komfort
Jediným stlačením tlačidla je možné vyvolať vopred zvolenú kombináciu prevádzkových stavov svietidiel, prípadne aj žalúzií, a vytvoriť takzvanú scénu. Medzi jednotlivými scénami sa dá prepínať pomocou systémových tlačidiel a diaľkového ovládania.
 

Úspory energie
Riadením viacerých funkcií v spoločnom systéme Ego-n® zabezpečíte ich vykonávanie len v čase, keď je ich prevádzka potrebná, čím je možné dosiahnuť vysoké úspory energie. Systém Ego-n® tiež umožňuje regulovať vykurovanie pomocou systémovo riadených termostatických hlavíc, a tým vytvoriť príjemnú tepelnú pohodu v každej obytnej miestnosti. Samozrejmosťou je možnosť ovládania tepelného zdroja (plynový alebo elektrický kotol, čerpadlo, vzduchotechnika).
 

Centrálne funkcie systému Ego-n®
Pri odchode z domácnosti je možné jedným tlačidlom vypnúť všetky nepotrebné svetlá aj zásuvky (spotrebiče), a tým predísť možnosti vzniku požiaru.
 

Diaľkový prístup
Systém Ego-n® je možné ovládať diaľkovo pomocou vhodného tabletu, MDA, PC či mobilného telefónu. Tablet umožňuje tiež vizualizovať stav prvkov systému a zároveň meniť stavy jednotlivých akčných členov (rozsvecovať, zhasínať osvetlenie, zapnúť kúrenie a iné). Môže byt využitý ako centrálny informačný displej pri východe z domu a pod.

Ego-n® verzus klasika?
Pri klasickej elektroinštalácii je investor nútený už vo fáze projektu, najneskôr pri hrubej stavbe, rozhodnúť sa o umiestnení a ovládaní spotrebičov. Akákoľvek následná zmena totiž prináša zvýšené náklady na úpravu elektroinštalácie, spojené väčšinou s hrubým zásahom do stavebných konštrukcií.
Zbernicová elektroinštalácia Ego-n® je navrhnutá pre zvýšenie komfortu a variability elektroinštalácie. Základným rozdielom oproti klasickej inštalácii je spôsob ťahania kabeláže, ktorý celý postup veľmi zjednodušuje. Elektroinštalatér dostáva do ruky nástroj, ktorým je možné veľmi jednoducho inštaláciu rozšíriť, zmeniť funkcie vypínačov, ovládať spotrebiče na diaľku a veľa ďalších funkcií, ktoré sú v klasickej elektroinštalácii nerealizovateľné.

Sumár funkcií systému Ego-n®
•    Riadenie spínania, stmievanie osvetlenia (vnútorného aj vonkajšieho)
•    Detekcia pohybu (vnútorného aj vonkajšieho)
•    Riadenie pohonu žalúzií, predokenných roliet a markíz
•    Riadenie systému vykurovania a chladenia
•    Ovládanie ľubovoľných spotrebičov – možnosť vzájomného blokovania podľa priorít
•    Logické, centrálne a časové funkcie
•    Nadväznosť na elektrické zabezpečovacie systémy
•    Vizualizácia a diaľkové ovládanie (pomocou tabletu, MDA, PC, Control4)
•    Vzdialený prístup a ovládanie (prostredníctvom GSM a internetu)

ABB, s.r.o.
Dúbravská cesta 2, 841 04 Bratislava
Tel.: 02-594 18 701, 801
E-mail: informacie.lv@sk.abb.com
www.abb.sk/vypinace

 

17.2. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
Inteligentná elektroinštalácia Ego-n® je investícia, ktorá sa mnohonásobne vráti. Aj o dvadsať rokov budete spokojní, že ste sa dobre rozhodli.
Jediným spínačom môžete ovládať osvetlenie, rolety i žalúzie naraz alebo meniť svetelné scény na čítanie, sledovanie televízie a pod.
Systém Ego-n® je doteraz dostupný v štyroch dizajnoch ABB
Vizualizácia pomocou vhodného tabletu alebo MDA
REKLAMA
HELUZ
DOMEXPO 2018
LEIER
EVVA
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.