Internorm novinky v roku 2020

Spoločnosť Internorm prináša aj v tomto roku svojim zákazníkom množstvo noviniek v oblasti okien a vchodových dvier. Inšpirujte sa inováciami spoločnosti, ktorá vďaka svojmu nepretržitému technickému vývoju a dizajnovým trendom ponúka aj náročnému zákazníkovi smer určujúci riešenia. 

KF 520 – okno novej generácie

 Viac skla, viac svetla, viac bezpečnosti: KF520 kombinuje inovatívny dizajn s technickým know-how. Okenné krídlo je z vonkajšej strany vďaka svojmu sklenenému vzhľadu takmer nerozoznateľné od pevného zasklenia, ale dá sa ľahko a pohodlne otvoriť. Rám môže byť omietnutý až z troch strán, čím sa vizuálny efekt ešte zosilní. Vynikajúca izolácia skla tiež zaisťuje zvýšenú energetickú účinnosť a znižuje emisie CO2 až o 11 percent, čo je veľmi pozitívne pre životné prostredie a minimalizovanie nákladov na vykurovanie. Toto krídlo taktiež skrýva revolučný uzamykací systém I-tec Secure, vďaka ktorému je vypáčenie okien takmer nemožné – v oknárskej branži bezkonkurenčné. Integrované klapky tlačia pri zaistení do rámu na všetkých stranách, a preto poskytujú maximálnu ochranu proti vlámaniu. V porovnaní s bežnými oknami ponúka KF 520 až o 30 percent nižšiu pohľadovú výšku rámu a krídla, a tým zabezpečuje maximálny podiel skla.

Drevo-hliníkové zdvojené okno HV450 

Kompletne plošne lícujúci rám s krídlom, ako aj integrovaná ochrana pred slnkom medzi tabuľami skla spájajú HV450 do celku. Žalúzie, rolety alebo Duette® sú integrované do okna, a tým aj chránené pred znečistením. Vďaka dokonalej ochrane pred slnkom, nežiaducim pohľadom, teplom a hlukom si môžete vychutnať 4-násobnú ochranu len v jednom okne. I-Tec Tienenie funguje úplne sebestačne a ponúka aj mnoho užitočných funkcií. Komfortné ovládanie je tiež možné s I-Tec Smart Windows.

I-tec Secure: Maximálna bezpečnosť

Technológia uzamykania I-tec Secure zaisťuje maximálnu bezpečnosť, vypáčenie okna je takmer nemožné. Namiesto obvyklých vyčnievajúcich uzamykacích čapov Internorm používa integrované klapky, ktoré uzamykajú krídlo okna s rámom. Tento patent je bezkonkurenčný v oknárskej branži a už integrovaný v okne KF 520. Integrované klapky tlačia pri uzamykaní na všetky strany vo vnútri rámu a ponúkajú tak maximálnu ochranu proti vlámaniu – dokonca až do bezpečnostnej triedy RC3. Uzamykacie časti kovania sa nachádzajú v ráme, čím zabezpečujú pekný, čistý vzhľad a taktiež uľahčujú čistenie a údržbu okna.

ECLAZ®: viac svetla, viac energie

Zvýšená tepelná izolácia, lepší prechod energie, viac denného svetla – to sú výhody nového tepelno-izolačného skla s pokovením ECLAZ® ponúkané v štandarde firmou Internorm. ECLAZ® vpustí viac denného svetla [priepustnosť svetla (LT) = 77 %] a viac solárnej energie (g-hodnota = 60 %) do interiéru ako iné 3-sklo s tepelno-izolačným pokovením. Obytné priestory pôsobia na jednej strane príjemnejšie a svetlejšie a na druhej strane je zabezpečená vynikajúca tepelná izolácia, špeciálne v tmavých zimných mesiacoch, čo má rozhodujúci vplyv na komfort bývania. Modré časti svetelného spektra sa zosilnia prechodom cez sklo, a tým zabezpečia až o 10 percent viac denného svetla. Pri prechode energie dosahuje ECLAZ® takmer také hodnoty ako 2-sklo s tepelno-izolačným pokovením s ohľadom na prechod denného svetla. Tepelná strata je tým veľmi nízka (Ug 0,5W/m2K) a zisk solárnej energie je vysoký (g-hodnota = 60 %). Slnečné svetlo je pozoruhodné a nezabezpečuje iba svetlosť, ale skutočné slnečné žiarenie má pozitívny vplyv na naše zdravie, zvyšuje koncentráciu a produktivitu a zároveň vytvára pohodu. Umelé osvetlenie, a taktiež lampy s denným svetlom, nemôžu tento účinok dosiahnuť.

Novinky v oblasti vchodových dvier

Dvere s nezvyčajným dizajnom sú veľmi obľúbené a trendy. Internorm novinkou je vonkajší povrch dvier v úprave starého dreva – SD10 Altholzoptik, dostupné pre hliníkové a drevo-hliníkové vchodové dvere. Taktiež je v sortimente nový integrovaný systém odtlačku prsta, ktorý môže byť lícujúco integrovaný do kľučky alebo ozdobného prvku. Internorm rozširuje svoju ponuku kľučiek a držadiel v čiernej farbe pre vchodové dvere. Taktiež pridal moderné čierne kľučky aj v sortimente okien a balkónových dverí. Nový dizajnér dvier umožňuje vytvorenie vlastného návrhu dvier s množstvom farebných a dizajnových verzií. Navrhnuté dvere je možné priamo z aplikácie odoslať najbližšiemu obchodnému partnerovi.

Internorm získava za novú generáciu okien medzinárodne uznávané ocenenia v oblasti inovácií a dizajnu

Za nové plast-hliníkové okno KF520 získala spoločnosť Internorm ocenenie German Innovation Award 2020 v kategórii „Winner“ a tiež ocenenie MUSE Design Award v zlatej kategórii za vynikajúci a inovatívny dizajn.

Viac informácií na www.internorm-okna.sk