bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Jesenná zábava v záhrade sa môže začať!

Pokles teplôt signalizuje, že horúce letné dni sú už dávnou minulosťou a zima sa nezadržateľne blíži. Predtým, ako zima naozaj príde, v záhrade vás čaká ešte veľa práce. Uľahčite si svoju prácu s niekoľkými užitočnými pomocníkmi.

1. Sekery

Napriek tomu, že sekera patrí medzi najstaršie ľudské nástroje, nepatrí do starého železa. Dodnes má nezastupiteľné miesto medzi domácim náradím. Uľahčite si však neraz namáhavú prácu a vyberte si sekery s optimálnym vyvážením a rozložením hmotnosti. Zaručuje to ťažisko v blízkosti hlavy, ktorá je vyrobená z odolnej uhlíkovej ocele.Ostrie vyzbrojené špeciálnou teflónovou vrstvou znižuje trenie a pomáha ľahko preniknúť do dreva. Pre väčšiu bezpečnosť dajte prednosť sekerám s protišmykovým povrchom rukoväte.

2. Rider

Počas niekoľkých pekných jesenných dní je potrebné toho urobiť naozaj veľa. Pohoda v záhrade už nemusí všakbyť len snom. Stačí vám na to multifunkčnýrider, ktorý premení ťažkú a namáhavú prácu na zábavu, aktívny oddych a vytúžený relax.  Moderné typy riderov sú určené aj do malých záhrad. Sú vybavené kĺbovým zariadením, ktoré umožňujú zatáčanie zadných kolies pod strojom. Je tak dosiahnuté ľahké manévrovanie aj na malých priestoroch. Kvalitný ridervám poskytuje zážitok z jazdy počas celého roka. Sú totiž vybavené širokým sortimentom príslušenstva, či je to snehová fréza alebo zberací vozík. Získate tak šikovného multifunkčného pomocníka do záhrady, s ktorým bude záhrada skutočnou hrou.

3. Píly

Ak je už vaša stará píla tupá, pomalá a nepracuje tak, ako by ste chceli, potom je ten pravý čas na výmenu stroja!  Moderné reťazové píly sú prispôsobené na mieru špecifickým pracovným podmienkam a užívateľom. Píly je možné podľa tohto kritéria rozdeliť do niekoľkých kategórií: profesionálne píly, všestranné píly či spotrebiteľské píly určené pre príležitostných užívateľov. Existujú aj píly pre starostlivosť o stromy, špeciálne konštruované pre arboristov.Dôležitou otázkou je aj, na aké práce budete pílu používať, aké drevo budete píliť a ako často. Profesionál, ktorý využíva pílu každý deň, bude rozhodne potrebovať robustnejší model ako majiteľ domu, ktorý plánuje používať pílu iba pri určitých príležitostiach. Väčšina reťazových píl je vybavená radom funkcií ako napríklad rukoväte so zníženými vibráciami, ľahké štartovanie alebo vyváženie motora. Nezabudnite aj na pravidelnú starostlivosť. Píla by mala byť aj pravidelne čistená a pravidelne servisovaná, vrátane kontroly bezpečnostných prvkov a naostrenia reťaze. Ostrosť reťaze a správne napnutie reťaze sú nevyhnutné pre celkový dobrý výkon píly.

Text: Michal Ondruš s odbornou pomocou Husqvarna
Foto: Husqvarna

 

30.10. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
LEIER
EVVA
DOMEXPO 2018
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.