bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Kempinski Hotel Bahia, Marbella - Estepona

Moderná maurská stredozemská architektúra

Kempinsk
Kempinsk

Kempinski Hotel Bahia v južnom Španielsku je ukážkou dokonalej rovnováhy medzi prírodou a pokrokom. Architekt hotela – Melvin Villarroel – sa narodil v Čile, ale strávil veľa rokov v Marbelle a veľmi dobre pozná prostredie Andalúzie. Villarroel využil 45 000 m2 ohraničenej hotelovej plochy, ktorá obkolesuje budovu exotickou vegetáciou a formuje tak mikroklímu a raj nielen pre návštevníkov, ale aj pre vtáky. Nehnuteľnosť sa pýši modernou maurskou stredozemskou architektúrou a zahŕňa 132 luxusných izieb a 15 prepychových apartmánov, všetky so súkromným balkónom alebo terasou. Výhľady na Stredozemné more, Gibraltár a africké pobrežie sú úchvatné a nezabudnuteľné. Budova v tehlovočervenej farbe skombinovaná s exotickou vegetáciou a modrým morom robí tento projekt ešte očarujúcejším.

Pri výbere rastlín, ktoré by zdobili bujné tropické záhrady, si krajinný záhradník Miguel Gil zvolil kvety, ktoré kvitnú v rozličných ročných obdobiach. Vďaka tomu sú záhrady hotela Kempinski Bahia vždy pestrofarebné. Po svojom otvorení v roku 1999 dostal hotel od španielskej vlády cenu za „Najlepšiu záhradu novej spoločnosti“. Španielsky časopis Gran Hotel zasa udelil hotelu cenu za „Najlepšiu architektúru“ v kategórii luxusných rekreačných hotelov a nazval ho „najlepším hotelom, v ktorom tráviť voľný čas“. V strede záhrad vsadil Villarroel tri obrovské bazény. Najvrchnejší bazén, ktorý je umiestnený blízko reštaurácie pod šírym nebom - La Brisa, je počas tých pár chladnejších zimných dní vyhrievaný. Ďalšie stravovacie možnosti v hoteli zahŕňajú plážovú reštauráciu La Cabaña del Mar, skvelú španielsku reštauráciu Alminar a denný raňajkové švédske stoly servírované v El Mirador Restaurant. Kulinárske výtvory španielskych šéfkuchárov sú obohatené o hotelovú organickú záhradu, ktorá poskytuje celoročnú zásobu organicky vypestovaného ovocia, zeleniny a byliniek.

Počas výstavby hotela sa k Melvinovi Villarroelovi pridal Stefan Szczesny. Pod heslom „Umelecký projekt Kempinski Estepona“ vyzdobil tento nemecký umelec interiér a záhrady hotela. Jeho láska pre andalúzske farby a tvary sa odrazila na fasáde, umeleckých dielach i keramike v celom hoteli Kempinski Bahia. Čo Szczesny nazval „obrovskou výzvou“ vyústilo do 137 keramických obrazov, niekoľkých rozsiahlych prác na plátne, početných grafík, keramických váz a umeleckých diel vo forme sklenených leptov a malieb na terakotových nádobách. „Umelecký projekt Kempinski Estepona“ bol realizovaný v extrémne krátkom čase. Szczesny vytvoril svoje diela v lete roku 1998 vo svojom štúdiu v Cote d’Azur, ako aj priamo na mieste počas výstavby hotela.

„Hotely sú miestom dialógu a oddychu“, povedal Szczesny počas „Umeleckého projektu Kempinski“. „Ľudia sem zamieria, aby sa zblížili v povznesenej, niekedy až euforickej atmosfére. Prostredie hotela – a rovnako aj umenie, ktoré je základným aspektom hotela Kempinski Bahia – hrá dôležitú úlohu, pretože vďaka nemu sa človek môže cítiť šťastný.“ Tento Szczesnyho odkaz o radostiach života je vidieť v každom kúte luxusného päťhviezdičkového hotela. Tento rok, 14 rokov po otvorení hotela, sa Szczesny vracia do hotela Kempinski Bahia so špeciálnou umeleckou výstavou tieňových sôch a jeho najnovších malieb.

Umenie, architektúra, prostredie, dizajn a znamenité gastronomické zážitky sa spájajú do unikátneho umeleckého diela. Pobyt v Kempinski Hotel Bahia sa stáva kreatívnym zážitkom, umeleckou udalosťou a povzbudzujúcou oslavou zmyslov. Prvý dojem je dôležitý, a preto Villarroel veľmi starostlivo projektoval vstup do hotela nachádzajúci sa pri pláži. Pri vchádzaní do haly cez otáčavé dvere sa zdá, že hoteloví hostia zabúdajú na svoje starosti a nechávajú všetok stres vonku. Vďaka obrovskému sklenému priečeliu ich víta pohľad na azúrové Stredozemné more a kolísajúce sa palmy. Práca Stefana Szczesnyho taktiež prispieva k vyobrazeniu raja, ktorý vás čaká pri príchode do hotela. Pompézna váza s nádherne naaranžovanými kvetmi nachádzajúca sa pod tepaným železným lustrom a obrovský keramický obraz s troma postavami tancujúcej Evy vyvolávajú u hostí pocit bezstarostnosti. Jeho najrozsiahlejšia práca v hoteli je vystavená na recepcii, kde na Szczesnyho typický vesmír, v ktorom sa oslavujú radosti života, poukazuje obraz so sieťotlačovou potlačou o veľkosti 12 x 6 m, ktorý zahŕňa postavy Evy, kvety, palmové listy, minarety pod polmesiacom a siluetu hotela s palmou a vlnami. Tento obraz sa stal logom hotela.

Kempinski Hotel Bahía
Ctra. de Cádiz, km. 159 • 29680 Estepona / Marbella • Spain
www.kempinski.com/marbella
 

11.3. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
REKLAMA
EVVA
HELUZ
DOMEXPO 2018
BAUMIT
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.