bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 25.05.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Kempinski Hotel Bahia, Marbella - Estepona

Moderná maurská stredozemská architektúra

Kempinsk
Kempinsk

Kempinski Hotel Bahia v južnom Španielsku je ukážkou dokonalej rovnováhy medzi prírodou a pokrokom. Architekt hotela – Melvin Villarroel – sa narodil v Čile, ale strávil veľa rokov v Marbelle a veľmi dobre pozná prostredie Andalúzie. Villarroel využil 45 000 m2 ohraničenej hotelovej plochy, ktorá obkolesuje budovu exotickou vegetáciou a formuje tak mikroklímu a raj nielen pre návštevníkov, ale aj pre vtáky. Nehnuteľnosť sa pýši modernou maurskou stredozemskou architektúrou a zahŕňa 132 luxusných izieb a 15 prepychových apartmánov, všetky so súkromným balkónom alebo terasou. Výhľady na Stredozemné more, Gibraltár a africké pobrežie sú úchvatné a nezabudnuteľné. Budova v tehlovočervenej farbe skombinovaná s exotickou vegetáciou a modrým morom robí tento projekt ešte očarujúcejším.

Pri výbere rastlín, ktoré by zdobili bujné tropické záhrady, si krajinný záhradník Miguel Gil zvolil kvety, ktoré kvitnú v rozličných ročných obdobiach. Vďaka tomu sú záhrady hotela Kempinski Bahia vždy pestrofarebné. Po svojom otvorení v roku 1999 dostal hotel od španielskej vlády cenu za „Najlepšiu záhradu novej spoločnosti“. Španielsky časopis Gran Hotel zasa udelil hotelu cenu za „Najlepšiu architektúru“ v kategórii luxusných rekreačných hotelov a nazval ho „najlepším hotelom, v ktorom tráviť voľný čas“. V strede záhrad vsadil Villarroel tri obrovské bazény. Najvrchnejší bazén, ktorý je umiestnený blízko reštaurácie pod šírym nebom - La Brisa, je počas tých pár chladnejších zimných dní vyhrievaný. Ďalšie stravovacie možnosti v hoteli zahŕňajú plážovú reštauráciu La Cabaña del Mar, skvelú španielsku reštauráciu Alminar a denný raňajkové švédske stoly servírované v El Mirador Restaurant. Kulinárske výtvory španielskych šéfkuchárov sú obohatené o hotelovú organickú záhradu, ktorá poskytuje celoročnú zásobu organicky vypestovaného ovocia, zeleniny a byliniek.

Počas výstavby hotela sa k Melvinovi Villarroelovi pridal Stefan Szczesny. Pod heslom „Umelecký projekt Kempinski Estepona“ vyzdobil tento nemecký umelec interiér a záhrady hotela. Jeho láska pre andalúzske farby a tvary sa odrazila na fasáde, umeleckých dielach i keramike v celom hoteli Kempinski Bahia. Čo Szczesny nazval „obrovskou výzvou“ vyústilo do 137 keramických obrazov, niekoľkých rozsiahlych prác na plátne, početných grafík, keramických váz a umeleckých diel vo forme sklenených leptov a malieb na terakotových nádobách. „Umelecký projekt Kempinski Estepona“ bol realizovaný v extrémne krátkom čase. Szczesny vytvoril svoje diela v lete roku 1998 vo svojom štúdiu v Cote d’Azur, ako aj priamo na mieste počas výstavby hotela.

„Hotely sú miestom dialógu a oddychu“, povedal Szczesny počas „Umeleckého projektu Kempinski“. „Ľudia sem zamieria, aby sa zblížili v povznesenej, niekedy až euforickej atmosfére. Prostredie hotela – a rovnako aj umenie, ktoré je základným aspektom hotela Kempinski Bahia – hrá dôležitú úlohu, pretože vďaka nemu sa človek môže cítiť šťastný.“ Tento Szczesnyho odkaz o radostiach života je vidieť v každom kúte luxusného päťhviezdičkového hotela. Tento rok, 14 rokov po otvorení hotela, sa Szczesny vracia do hotela Kempinski Bahia so špeciálnou umeleckou výstavou tieňových sôch a jeho najnovších malieb.

Umenie, architektúra, prostredie, dizajn a znamenité gastronomické zážitky sa spájajú do unikátneho umeleckého diela. Pobyt v Kempinski Hotel Bahia sa stáva kreatívnym zážitkom, umeleckou udalosťou a povzbudzujúcou oslavou zmyslov. Prvý dojem je dôležitý, a preto Villarroel veľmi starostlivo projektoval vstup do hotela nachádzajúci sa pri pláži. Pri vchádzaní do haly cez otáčavé dvere sa zdá, že hoteloví hostia zabúdajú na svoje starosti a nechávajú všetok stres vonku. Vďaka obrovskému sklenému priečeliu ich víta pohľad na azúrové Stredozemné more a kolísajúce sa palmy. Práca Stefana Szczesnyho taktiež prispieva k vyobrazeniu raja, ktorý vás čaká pri príchode do hotela. Pompézna váza s nádherne naaranžovanými kvetmi nachádzajúca sa pod tepaným železným lustrom a obrovský keramický obraz s troma postavami tancujúcej Evy vyvolávajú u hostí pocit bezstarostnosti. Jeho najrozsiahlejšia práca v hoteli je vystavená na recepcii, kde na Szczesnyho typický vesmír, v ktorom sa oslavujú radosti života, poukazuje obraz so sieťotlačovou potlačou o veľkosti 12 x 6 m, ktorý zahŕňa postavy Evy, kvety, palmové listy, minarety pod polmesiacom a siluetu hotela s palmou a vlnami. Tento obraz sa stal logom hotela.

Kempinski Hotel Bahía
Ctra. de Cádiz, km. 159 • 29680 Estepona / Marbella • Spain
www.kempinski.com/marbella
 

11.3. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
REKLAMA
HELUZ
LEIER
EVVA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.