bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

KOĽKO RÚK UPREDNOSTNÍTE PRI REKONŠTRUKCII BYTU?

Chcete aby Vaša rekonštrukcia prebehla rýchlo nech to stojí čokoľvek? Alebo ste zástancom postupného prerábania za nižšie sumy? Budete dôverovať iba jednej značke alebo skúsite pozháňať viac remeselníkov? Objednáte si niekoho so silným postavením na trhu alebo dáte zarobiť niekomu kto nemal dlhšiu dobu zákazku? Koľko rúk uprednostníte? Jednu firemnú, zastrešujúcu celú prestavbu, alebo sa rozhodnete pre viac rúk, každú pracujúcu v inom obore?

Ľudia pripravujúci rekonštrukciu riešia často dilemu či vybrať stavebnú firmu alebo živnostníka. Každopádne by sa mali rozhodovať podľa viacerých kritérií. Cena, postup prác, predošlá vykonaná práca, meno respektíve značka, záruka, zálohové platby, komunikácia.

Výhody živnostníkov

Cena- Živnostník robí sám na seba. Nepotrebuje platiť zamestnancov, nedotuje chod firmy. Suma, ktorú si vypýta je výrazne nižšia. Pri zaplatení viacerých živnostníkov vykonávajúcich rozdielne profesie Vás vyjde celková cifra za rekonštrukciu takisto nižšia ako pri firme.

Chronológia rekonštrukcie- Ak nechcete rekonštruovať všetko naraz, jeden mesiac si môžte nechať napríklad vymaľovať steny. Druhý mesiac Vám môže iná partia prerobiť jadro. Ďalší spravia kuchyňu. Vzhľadom na iné zákazky by pre firmu nebolo výhodné robiť s prestávkami.

Znalosť oboru- Živnostník by mal byť vo svojom obore macher. Mal by vynikať kvalitou práce práve kvôli jednej profesii, ktorej sa venuje naplno. Dnes však aj najúspešnejšie stavebné firmy prijímajú špičkových profesionálov a dávajú si záležať na ich schopnostiach.
Ak ste sa rozhodli pre živnostníkov, majte na pamäti, že záruku na opravy dostávate iba ústnu. Ak zavoláte živnostníkovi o rok, už dávno nemusí podnikať. Prípadné opravy sú neisté.

Výhody stavebnej firmy

,,Jedna ruka,,- Stavebná firma Vám pod svojou záštitou na rozdiel od živnostníkov urobí kompletnú rekonštrukciu. Živnostníci sa väčšinou špecializujú na konkrétny predmet podnikania. Maliar-živnostník asi nebude murovať steny. Takto budete musieť zháňať na rozdiel od jednej firmy viac osôb. Pri objednaní firmy máte celú rekonštrukciu pokope.

Postup prác- Nemusíte ho sledovať. Zamestnanci firmy používajú svoje zaužívané postupy. Robia si robotu podľa svojho poradia a je jedno akým štýlom, podstatné je, že sa dopracujú k výsledku. Stavebná firma Vám ušetrí chaos a premýšľanie o ďalších pracovných krokoch.

Platba- Stavebná firma Vám vystaví jednu faktúru, zaplatíte jednu zálohu, dojednávate sa s jedným človekom. Takto budete mať zaručene lepší prehľad o vynaložených prostriedkoch.

Kontakt- Firma Vám poskytne záruku. Pri prípadných problémoch sa stačí obrátiť na jedno meno vo vedení firmy a skúsiť reklamovať. Ak bude treba opravy, zavolať každého živnostníka môže byť vyčerpávajúce a v konečnom dôsledku si možno priplatíte o niečo viac.
Pri výbere stavebnej firmy nezabudnite sledovať jej pozadie. Koľko je na trhu. Aké má výsledky. Či má stabilnú adresu, kde je možné prísť reklamovať prípadné problémy. Či má vlastných zamestnancov alebo si najíma živnostníkov. Aké druhy prác vykonávajú. Napíšte do firmy email, počkajte na dojem aký na Vás urobí ich odpoveď. Skúste kontaktovať niekoho, kto si objednal služby danej firmy.  Ak je to menej známa firma, zháňajte na internete nejaké informácie, pýtajte si referencie. 
Čo sa týka kvality práce, je ťažké rozhodnúť či je lepšia firma alebo živnostníci. Platí, že aj medzi jednými aj druhými sa nájdu seriózni stavitelia a takisto aj fušeri. Ak Vám ide hlavne o kvalitu roboty, tak sa skúste rozhodovať podľa referencií. Odvedená práca je najlepšia vizitka. Rozhodnutie je na Vás a ja Vám želám správny výber.

Text: Róbert Bosák

Ušetrite si problémy vypracovaním rozpočtu. Čítajte tu
Bez povolení nič nezrekonštruujete. Čítajte tu

 

10.7. 2013
 

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
EVVA
LEIER
DOMEXPO 2018
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.