bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Komplexne, jednoducho, systematicky

Pasívny dom neďaleko Brna má veľmi náročných majiteľov. Rozhodli sa kombinovať maximálnu efektívnosť so sofistikovaným dizajnom so zaujímavým, ale problematickým miestom. Ich požiadavky na prevedenie boli nepochybne ovplyvnené povolaním majiteľa – ako projektový manažér v IT preferuje jednoduché, racionálne a efektívne riešenia.


Príbeh so šťastným koncom – domom s kompletnými nákladmi 70 € mesačne – začal voľbou pozemku. Jeho zjavným kladom bol krásny výhľad do okolitých lesov, záporom poloha vo svahu. Majitelia sa rozhodli túto výzvu prijať a začali hľadať vhodné riešenie. Súčasne si tak ujasnili, že je pre nich dôležitá otázka energetických úspor – nielen kvôli finančným nákladom, ale tiež vyjadruje ich pohľad na ekológiu.

Pri výbere vhodného materiálu pre svoj dom najprv zvažovali drevostavbu, ale vzhľadom k svahovitosti pozemku sa ukázalo ako lepšie riešenie zvoliť murovanú stavbu. Projekt sa rozhodli zveriť skúsenému ateliéru Elam, ktorý má s výstavbou pasívnych budov mnohoročné skúsenosti. „Stavba je realizovaná zo stavebného systému Ytong. S týmto materiálom máme pri výstavbe pasívnych domov veľmi dobré skúsenosti. Má dobré izolačné vlastnosti zhodné vo všetkých smeroch. Obvodové steny lepšie redukujú tepelné mosty. Tvárnice z Ytongu sú presné, ľahké a veľmi dobre sa s nimi pracuje. Umožňujú jednoduché rezanie, vŕtanie, drážkovanie a pod. Murivo odpúšťa drobné prehrešky, ktoré sa bežne na stavbách vyskytujú,“ vraví k voľbe materiálu architekt.

Dom predstavuje mimoriadne vydarené spojenie funkčnosti, moderných technológií a dizajnu. Po estetickej stránke sa manželia v zadaní zhodli na „modernom konzervativizme“ a presne to dokázal ateliér Elam navrhnúť. Ako zdroj vykurovania a teplej vody je použitá kompaktná rekuperačná jednotka so zabudovanou akumulačnou nádržou a malým tepelným čerpadlom. Vykurovanie je doplnené o kozub a malé ohrievače v jednotlivých miestnostiach. Kompaktná vetracia jednotka súčasne zaisťuje aj vetranie celého objektu bez tepelných strát.
Majitelia si dali tiež veľmi záležať na interiéry a projekt tak patrí k tým domom, kde sa kvalita stretáva s dizajnom. Proste nimi kladené vysoké nároky a súčasne moderné, svieže myslenie je na výsledku poznať.

 

3.9.2017

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
EVVA
LEIER
DOMEXPO 2018
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.