bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Kotly určené pre flexibilné riešenia

Aj medzi kotlami sa nájdu top vykurovacie zariadenia, ktoré zvládnu najvyššie nároky svojich užívateľov. Také, ktoré vykúria garsónku, menší i väčší dom či dokonca dvojdom. Presvedčia aj efektívnou a rýchlou prípravou teplej vody.

S prehľadom to zvládajú kotly Tiger Condens značky Protherm. S nimi je možné vytvárať flexibilné riešenia a zároveň umožňujú úsporné vykurovanie s nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Modulovaný rozsah výkonu

Závesný kondenzačný kotol Tiger Condens vyhovie aj najnáročnejším užívateľom. Podľa zvoleného modelu vykúri garsónku, byt o veľkosti 80 m2, ale aj väčšie rodinné domy. Okrem vykurovania zabezpečí domácnosti aj dostatok teplej vody, a to v každom okamihu. Ide o moderný systém, ktorý má širokú škálu výkonu. Rozsah výkonu pre vykurovanie sa pohybuje v závislosti od modelu v rozmedzí od 4,9 kW do 18 alebo 30 kW (pri teplotnom spáde 80/60 °C), a pre ohrev teplej vody od 5,1 kW do 25 alebo 35 kW. Nečakajte však žiadne mohutné vykurovacie zariadenie. Kotol Tiger Condens má na rozdiel od iných kotlov s podobnými parametrami kompaktné rozmery i elegantný dizajn. Pohodlne ho možno inštalovať do ktorejkoľvek obytnej miestnosti.

Unikátna technológia ISODYN2

 Kondenzacny kotol Tiger Condens nenaruší žiaden interiér
Kondenzacny kotol Tiger Condens nenaruší žiaden interiér

Kotol Tiger Condens so zabudovanou technológiou ISODYN2 nedisponuje robustným zásobníkom, napriek tomu dokáže zabezpečiť potrebné množstvo teplej vody v rekordne krátkom čase. V domácnosti plnohodnotne nahradí bojler či prietokový ohrievač. Teplá voda sa v ňom pripravuje súbežným využívaním prietokového ohrevu v doskovom výmenníku a v jednom alebo dvoch zabudovaných vrstvených zásobníkoch s objemom len 21 litrov z nehrdzavejúcej ocele. Počas sprchovania či umývania, kedy je odber teplej vody menší, pracuje kotol v prietokovom režime a nevyužíva rezervu teplej vody v zásobníkoch. Pri väčšom odbere teplej vody sa voda súčasne odoberá prietokovým spôsobom a tiež zo zásobníkov. Zásobníky dokážu za krátky čas dodať až 185 litrov teplej vody s teplotou 40 °C. Príprava teplej vody s technológiou ISODYN2 je v porovnaní s nepriamo vyhrievaným zásobníkovým ohrevom až trojnásobne rýchlejšia.

Najefektívnejší model tohto kotla

Najvyššie nároky užívateľov uspokojí hlavne najefektívnejší model, nový Tiger Condens 30/35 KKZ42. Ide o verziu kotla s 30/35kW výkonom, ktorá je vhodná aj pre vykurovanie väčších domov, dvojdomov, prípadne aj dvoch bytových jednotiek naraz. Nové kotly tohto typu spĺňajú prísne predpisy ErP, teda novej smernice o energetickej účinnosti výrobkov, ktorá  na Slovensku vstúpi do platnosti už na jeseň tohto roku. To domácnostiam v blízkej budúcnosti značne uľahčí využívanie týchto kotlov. Tiger Condens 30/35 KKZ42 má totiž už dnes trojhviezdičkový rating, čo sa týka splnenia aktuálnych Európskych noriem týkajúcich sa vykurovacích zariadení. Nová verzia kotla s 30 kW výkonom do kúrenia a s 35 kW výkonom pri príprave teplej vody má unikátny typ riadenia výkonu s technológiou Elga. Rýchlosť prípravy teplej vody je jedinečná, kotol je schopný dodať prietokovo za minútu až 23 litrov vody s teplotou 40 °C. Bez problémov zvládne minimálne dve vane naraz. Má maximálne tichú prevádzku a nevyžaduje žiadny ďalší úložný priestor, pretože všetky komponenty sú umiestnené v jedinom zariadení. Ovládanie kotla je pritom jednoduché a intuitívne.

Viac sa dozviete na www.tigerprevsetkych.sk a www.protherm.sk.

 

19.3. 2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
HELUZ
EVVA
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.