bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Krása oceľových striech s 50-ročnou zárukou

Typická fínska drevostavba s plechovou krytinou Ruukki Classic
Typická fínska drevostavba s plechovou krytinou Ruukki Classic

Severský dizajn a kvalita majú vo svete právom dobrý zvuk. Nech ide o automobily, nábytok, architektúru alebo oceľ. Práve špičkovú kvalitu ocele a architektúry spája fínske meno Ruukki.

V Škandinávii sa viac ako 90 % domov stavia z dreva a ocele. Môžu za to miestne tradície v staviteľstve, bohaté lesy, náleziská rudy, tradície jej spracovania a ekologické zmýšľanie severanov. Drevo aj oceľ sú okrem iného oboje prírodné a plne recyklovateľné materiály.

Funkcia a dizajn

Kvalitné a k prírode šetrné stavebné materiály sú ideálom severskej kultúry bývania
Kvalitné a k prírode šetrné stavebné materiály sú ideálom severskej kultúry bývania

Oceľové strechy sú nenáročné na údržbu a testované drsnými severskými podmienkami. Strecha býva vystavená nízkym i vysokým teplotám, snehu, výdatným dažďom a vlhkosti.
Oceľová strecha je zhruba deväťkrát ľahšia ako pálené škridly (cca 4,5 – 5,25 kg oproti 45 kg pálenej škridly na m2 krytiny) a podstatne menej zaťažuje konštrukciu strechy. Vyniká hladkým povrchom, takže sa sneh na streche príliš nedrží a v neposlednom rade je oveľa odolnejšia proti porastom machov.
Dizajnu vládne krytina Ruukki Classic na spôsob falca v čiernej farbe, ktorá sa hodí na moderné štýlové domy rovnako ako na horskú alebo lesnú chatu. Do mestskej zástavby viac zapadnú krytiny v tvare škridiel, ako je Ruukki Finnera, Monterrey alebo nová krytina
Armorium s ojedinelou výškou vlny, čo prispieva k jej výnimočnému vzhľadu.

Životnosť a dlhá záruka

Dôležitým garantom kvality materiálov sú však záručné lehoty. Krytiny Ruukki s kvalitou Ruukki 50+, Ruukki 40 a Ruukki 30 vydržia v náročných podmienkach desiatky rokov. Preto Ruukki poskytuje pri svojich produktoch technické záruky až 50 rokov podľa druhu krytiny, resp. triedy kvality, v ktorej je krytina vyrobená.

Výhody oceľových striech Ruukki

životnosť pri správnej montáži až desiatky rokov Ruukki poskytuje až 50-ročnú technickú záruku a až 20-ročnú estetickú záruku ľahká strešná krytina je ideálna pre nosné konštrukcie s nižšou nosnosťou, ktoré sú z dreva a pre slabé krovy rýchla montáž, praktický formát a ľahká manipulácia praktický formát šetrí čas a znižuje konečnú cenu prepravy krytiny ideálna krytina do horských oblastí, hladký povrch plechu hravo odstraňuje sneh krytina je odolná voči poveternostným vplyvom, nenáročná na údržbu a esteticky stála vďaka variabilite povrchových úprav, farieb, profilov a formátov krytiny je univerzálnou krytinou pre takmer všetky druhy striech, rekonštrukcií a novostavieb.

O Ruukki

Ruukki Slovakia s.r.o. patrí do fínskeho koncernu Ruukki Construction, ktorý poskytuje služby zákazníkom v stavebníctve. Na slovenskom trhu ponúka Ruukki Slovakia širokú škálu produktov a služieb – oceľové strešné krytiny, odkvapy, strešné bezpečnostné prvky, fasádne systémy, sendvičové panely a i.

Viac na www.ruukkistrechy.sk

 

30.9.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
HELUZ
LEIER
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.