Kvalita spočíva v detailoch

Pri stavbe krbu každý rozmýšľa nad tým, koľko peňazí má investovať do krbovej vložky. Pýtate sa, ako môžete zistiť, či je vybraný produkt dostatočne kvalitný a bezpečný? Ak nemáte nezávislého majstra pri sebe, výber môže byť náročný.

Aby sme vám výber o niečo zjednodušili, v spoločnosti Deltako sa riadime filozofiou: dávať si najväčší pozor práve na detaily, aby krb, ktorý bude súčasťou vášho života, nikdy nesklamal. Dôkazom je najnovšia produktová rada Five Star Collection. Už na prvý pohľad môžeme pochváliť presné obrábanie, jedinečný dizajn bezrámových dvierok a vyspelú technológiu. Pre laikov často nie sú na prvý pohľad jasné rozdiely medzi kvalitnou prácou, primeranou, alebo nevyhovujúcou. Inžinieri firmy Deltako chceli pri vývoji krbových vložiek túto neistotu úplne vymazať a vytvorili produkty pri ktorých si môžete byť istý, že spĺňajú všetky vaše požiadavky na trvalo.

Stiahnime teda plášť z nového výrobku a pozrime sa naň bližšie. Už na prvý pohľad je jasné, že nie len do marketingu vložili energiu, ale aj do vývoja. Zamerali sa na to, aby nielen vonkajšok, ale aj vnútorné vlastnosti boli dokonalé. Výrobky sú obdarené novou technológiou a dizajnom, ktoré sú jedinečné na trhu. Jednou z najvýznamnejších technických inovácií je tzv. Smart Smoke System, čo je unikátny akumulačný ťahový systém. Systém zvyšuje účinnosť krbu, znižuje teplotu dymu a zlepšuje emisie. Výsuvný otvárací systém krbových dvierok zabraňuje vniknutiu dymu do miestnosti. Pri vysunutí dvierok sa klapka prívodu externého vzduchu automaticky zavrie. Týmto zaisťuje, aby sa sekundárny vzduch a vzduch z miestnosti nemiešal na vnútornej strane skla. Takže ani pri otvorených dvierkach sa dym nedostane do obývačky. Je to jednoduchý nápad a funguje výborne.

Pozrime sa na ložiská. Ložiská sú vymeniteľné, teda ich výmena je možná aj po realizácií krbu. Z hľadiska servisu je to plus. Majú regulovateľný výkon už od 5 kW a sú ideálne aj do pasívnych i nízkoenergetických domov. Je možné s nimi robiť aj teplovzdušné rozvody, ktoré majú zvlášť kanál – tzv. bezdymový vykurovací systém. Tým zabránime aby sa dym dostal do rozvodov. Krbové vložky majú hermeticky uzavreté ohnisko, je ich možné realizovať do stavieb uzatvorených akumulačných krbov aj bez mriežok. Krbové vložky majú vyspelý systém čistého skla, o ktorom sa môžete presvedčiť aj osobne, stačí keď kliknite na uvedený odkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=PN3T7Q48zbI

Krby od Deltako upútajú aj jedinečným dizajnom, ktoré vytvára bezrámové ohnisko s ohýbaným sklom. Po realizácii krbu je vidno iba sklo, všetky oceľové prvky, ktoré tvoria krb sú zakryté a môžete si užívať nádherný pohľad na plápolajúci oheň. Tým, že má bezrámové ohnisko bez rúčky, nekazí pohľad na oheň. Na otváranie dverí sa používa samostatnú rúčku, tzv. „Studená ruka”, ktorá nie je pripevnená ku krbu. Táto studená ruka funguje aj ako detský zámok, lebo bez neho deti nedokážu otvoriť dvierka krbu. Krby sú vyrábané odborníkmi a precíznymi strojmi, ktoré zaručia dokonalé výsledky. Môžete sa presvedčiť aj na vlastné oči na obrázkoch nižšie alebo osobne v obnovenom showroome v Komárne.

Hodnotenie:

Plusy

 

Mínusy

Spracovanie

Ohýbané sklo

Bezrámový dizajn

Regulovateľnosť

Smart Smoke System

Bezdymový vykurovací systém

Studená ruka – bez ktorého deti nedokážu otvoriť dvierka

Cena v porovnaní s konkurenciu

Slovenský výrobca

Servis

Vymeniteľné ložiská

Možnosť zabudovania aj bez mriežok

 

Zatiaľ menej známy výrobca na Európskom trhu

Napojenie komína treba umiestniť min. do výšky 200cm od podlahy