Mám vybrať teplovzdušný, alebo akumulačný krb?

Treba si zadefinovať, ktorý typ krbu je pre Vás vhodnejší. Dôležité je, že oba krby sú vizuálne rovnaké a na pohľad ich od seba nerozlíšite, avšak úžitkové vlastnosti sú rozdielne.

Ak za pár rokov  farebné prevedenie krbu sa vám už nebude páčiť a budete chcieť zmeniť farbu obostavby, je to bez problémov možné pri oboch variantoch. Obostavbu krbu jednoducho premaľujete vnútornou farbou a zmenený design je hotový. Teplovzdušný krb radíme postaviť z Vermikulitu, ktorý má výborné izolačné vlastnosti, je neprašný a nevyvoláva astmu ani alergiu.

Akumulačný krb má obostavbu realizovanú zo šamotu, ktorého vynikajúce tepelné vlastnosti umožňujú, aby aj po ukončení horenia obostavba sálala 8-12hodín teplo do interiéru. Tepelné výkyvy v interiéry nie sú také intenzívne, nakoľko krb odovzdáva teplo do interiéru postupne. Pri vyberaní vhodného materiálu k obostavbe je tiež dôležitým faktorom, aby šamot, lepidlo šamotu, izolačný materiál, lepidlo izolačného materiálu a omietka mali rovnakú a lineárnu diletáciu, aby sa ani po čase tieto zložky od seba neoddelili. Ak na začiatku chcete ušetriť na kvalite stavebného materiálu, môže sa vám to rýchlo vrátiť, ako bumerang v nákladoch na opravu, prípadne renovácii obostavby. Nehovoriac o nepríjemnom prachu v obytnom priestore, ktorý škodí zdraviu celej vašej rodiny. V prípade nejasností, alebo otázok neváhajte kontaktovať našich odborníkov, ktorí vám radi pomôžu a poradia. Výhodou teplovzdušného krbu oproti akumulačnému je jeho nižšia cena, avšak nevýhodou je, že produkuje teplo iba keď v ňom kúrite. Po vyhasnutí ohňa už nevykuruje a do cca 30 minút úplne vychladne. Akumulačný krb je o niečo drahší, avšak jeho tepelné vlastnosti zvýšia nielen hodnotu nehnuteľnosti, ale aj kofort pri používaní. Dizajnovo pôsobí rovnako ako teplovzdušný, ale vo svojej funkčnosti  je dokonalejší, nakoľko udrží a odovzdáva teplo mnoho hodín aj po vyhasnutí ohňa.

70% tepla odovzdáva okamžite počas horenia a 30% tepla postupne odovzdáva do priestoru ďalších 8-12 hodín. V praxi to znamená, že ak večer v krbe priložíte, ale ďalej už nedokladáte, tak na druhý deň  ráno, máte v miestnosti príjemné sálavé teplo. Je však veľmi dôležité, aby celá stavba bola postavená odborníkom vo vysokej kvalite.

V tomto roku sme sa zúčastnili na Medzinárodnej Krbovej Súťaže, kde sme vyhrali prvé miesto v kategórii Najkrajšie krbárske dielo v roku 2018. Uchádzači sa prihlasovali z celej Európskej Únie a z Ruska.

10.9.2018