bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Múdri stavebníci používajú Chytrú izoláciu

Púšťate sa do rekonštrukcie svojho bývania alebo staviate na zelenej lúke? Zoznámte sa s najnovšími trendmi v oblasti izolačných materiálov a nechajte sa inšpirovať múdrymi stavebníkmi. Múdri stavebníci totiž používajú „chytrú“ izoláciu. Prezradíme vám prečo.


Hit medzi izolačnými materiálmi

Požiadavka na zníženie energetickej náročnosti objektu patrí medzi hlavné dôvody rekonštrukcie objektu. Ak chceme dosiahnuť čo najlepšie tepelno izolačné vlastnosti budovy, mali by sme voliť čo najkvalitnejší druh izolácie. Hitom medzi izolačnými materiálmi sa stala striekaná izolácia Icynene®, ktorá sa vďaka svojim vynikajúcim úžitkovým vlastnostiam zaužívala pod značkou Chytrá izolácia®. Ide o vysoko expanzívnu izolačnú penu, ktorá spoľahlivo vyplní každý konštrukčný detail. Vďaka svojej vynikajúcej izolačnej schopnosti dokáže znížiť výdaje na energetickú prevádzku objektu až o 70 %.

Prečo je izolácia „chytrá“?

Chytrosť izolácie vychádza z porovnania jej vlastností s bežnými na trhu dostupnými materiálmi, predovšetkým minerálnou či sklenou vatou. Použijeme pre porovnanie príklad s oblečením, ktoré všetci poznajú. Izolácia vatou je ako vlnený sveter. Rovnako ako sveter sa vyťahá, vata sadne, prefukuje ju vietor a pri navlhnutí neizoluje. Vlhký sveter vás nezahreje. Po relatívne krátkom čase je potrebné kúpiť nový sveter – izoláciu vymeniť. Chytrá izolácia® je moderný materiál, ktorý funguje ako najlepšie oblečenie do hôr. Vietor ho neprefúkne a pritom dýcha. Nikdy nenavlhne, teda vás dokonale ochráni v počasí, kedy to najviac potrebujete. Ak ho nezničíte v práčke, funguje celý život.

 

Chytrá izolácia® dýcha

Difúzna otvorenosť (alebo schopnosť prepúšťať vzdušnú vlhkosť) tejto striekanej izolácie v kombinácii s takmer nulovou nasiakavosťou, umožňuje staviteľom jej použitie do konštrukcií bez parozábrany, čím pomáha účinne predchádzať hromadeniu vlhkosti v interiéri, a následne vzniku plesní. Z interiéru sú tak odvádzané splodiny ľudskej činnosti v podobe oxidov uhlíka, dusíka či síry, ktoré sa viažu na molekuly vody vo vzduchu. Ich prirodzeným odvodom von z interiéru vzniká zdravšie životné prostredie, ktoré bráni vzniku astmy či alergiám.

V zime hreje, v lete chladí

Chytrá izolácia® tvorí súvislú vrstvu, ktorá v zime bráni teplu unikať z interiéru von dokonalým utesnením všetkých detailov. Tvarová stálosť materiálu v spojení so skutočnosťou, že je izolácia prilepená ku konštrukciám, zaistí, že teplo nemá kadiaľ unikať ani s pribúdajúcimi rokmi.

V lete, v horúcich letných mesiacoch rieši veľká väčšina majiteľov nehnuteľností otázku, ako prežiť v rozohriatom dome. Rozohriate podkrovie – to je vlastne jeden ohromný radiátor, ktorý pôsobí negatívne ako na strešnú konštrukciu a vybavenie interiéru, tak na nás samotných. Teplo sála do interiéru a prakticky znemožňuje užívanie podkrovia.

Aj tu je riešením dokonalé zateplenie Chytrou izoláciou®, ktorá vďaka svojim vlastnostiam zaručí príjemnú a stálu klímu vo vašom dome bez následných nákladov. Aj v najväčšej horúčave môže byť teplota v podkroví príjemných 23 až 25 °C. A prečo to tak je? Chytrá izolácia® vytvára po nastriekaní kompaktnú, nepriedušnú vrstvu. Vzniknutá izolačná bariéra zabraňuje prúdeniu rozohriateho vzduchu smerom do interiéru a vytvára tak účinnú ochranu strešnej konštrukcie pred prehriatím. V noci, keď slnko prestane hriať, nevyžaruje táto izolácia teplo do interiéru a vy a vaše deti môžete pokojne spať v príjemnom prostredí.


Je vhodná aj pre rekonštrukcie?

Nespornou výhodou Chytrej izolácie® je jej veľmi nízka objemová hmotnosť – pena je ľahká. Jej použitím na existujúci, v mnohých prípadoch veľmi zachovalý, krov, dochádza k minimálnemu zaťaženiu konštrukcie. S Chytrou izoláciou® sa veľmi dobre izolujú povalové byty v bytových domoch, podkrovia rodinných domov, ale aj drevenice či drevostavby. Chytrá izolácia® má riešenie pre každú stavbu.

Živá fasáda

Chytrá izolácia® je použiteľná aj pre exteriérové fasády. Systém odvetrávaných či difúzne otvorených fasád pri použití izolačnej peny Icynene® dostal príznačný názov Živá fasáda. Tieto fasády opäť ťažia z jedinečných vlastností izolačnej peny, ktorá umožňuje zatepľovanému domu dýchať. Preto sú tieto fasády veľmi dobre použiteľné aj pri starších rodinných domoch, ktoré majú problémy s vlhkosťou muriva a kde by bežná polystyrénová fasáda zapríčinila vznik plesní v interiéri. Chytrá izolácia® naopak pomôže svojou difúznosťou vlhkosť muriva znížiť. Vzhľad fasády záleží na prianí zákazníka. Možno ju realizovať ako klasickú kontaktnú fasádu alebo použiť obloženie rôzneho druhu od kameňa cez drevo až po vysokotlakové lamináty. A aby mohla byť Živá fasáda skutočne živá, ponúka sa aj možnosť trávnatého porastu.


Ideálne pre dokonalé zateplenie

Vyššie uvedené úžitkové vlastnosti stavajú Chytrú izoláciu® do popredia záujmu súčasných stavebníkov, a možno ju považovať za ideálne riešenie pre dokonalé zateplenie. Chytrá izolácia® – Icynene® nie je na trhu úplnou novinkou, v Kanade sa používa viac ako 25 rokov, a to ako v rezidenčnej, tak v komerčnej výstavbe. Výhradným distribútorom Icynene® na Slovensku je spoločnosť LIKO-S, ktorá túto izoláciu ponúka práve pod značkou Chytrá izolácia®.


LIKO-S, spol. s r.o.
Polianky 5
844 14 Bratislava
Mob.: 0903 727 193

 

26.9. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
LEIER
HELUZ
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.