Multifunkčné dokončovacie materiály, pomocou ktorých zmeníte interiér na nepoznanie

Máte stavbu rodinného domu úspešne za sebou a potrebujete doladiť drobné, no veľmi podstatné detaily? Alebo ste sa rozhodli pre rekonštrukciu, ktorej realizácia bola nevyhnutná? Podlahy a dvere sú základné a dôležité doplnky, pomocou ktorých dokážete navodiť v interiéri atmosféru najlepšie. Treba si ich ale správne vybrať.

Začnite pekne od podlahy

Podlaha je základ, od ktorej sa bude odvíjať zariadenie celého interiéru. Dodáva priestoru a konkrétnej miestnosti ten správny nádych a atmosféru. Zároveň sa postará o plnohodnotné využitie priestoru na rôzne účely. Zvýši jeho ochranu a dokonca aj tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti.

Aby vám ale podlaha dobre a dlho aj slúžila, myslite na materiál, z ktorého bude vyrobená. Ideálnou a najlepšou možnosťou sú stále univerzálne laminátové podlahy skladom, ktoré sa k vám domov môžu dostať behom niekoľkých dní.

Ich výbornou vlastnosťou je dokonalá schopnosť alternovať akýkoľvek materiál, vďaka čomu máte nielen krásny interiér, ale aj lacnú podlahu bez zníženia jej kvalít a funkčnosti. Moderné laminátové podlahy sú aj odolné proti vlhkosti a oteru. Najlepšie ale je, že si s ich montážou poradíte aj bez pomoci profesionálov a krásny priestor tak máte zariadený hneď. Samotná podlaha vám ale komfort a súkromie nezabezpečí. Potrebujete aj dobré dvere.

Vyberte si kvalitné interiérové dvere

A ideálne také, ktoré budú ladiť k zvolenej podlahe a vytvárať tak jeden harmonický celok. Alebo si zvoľte dvere v kontraste s odtieňom dverí, prípadne tón v tóne s farbou stien. Myslite aj na materiál. Do menších priestorov sú vhodné presklené dvere, ktoré ho opticky zväčšia a presvetlia. Nezabudnite ani na typ otvárania a čo najjednoduchšiu údržbu.

Kvalitné interiérové dvere by mali disponovať aj špeciálnou triedou bezpečnostnej ochrany. Dôležitá je tiež zvuková a tepelná izolácia. Súčasťou dverí sú aj obložky a kľučky či zámky, preto na všetky tieto detaily rozhodne pri nákupe myslite a určite svoj interiér na nepoznanie a k svojej maximálnej spokojnosti veľmi jednoducho zmeníte.

Zdroj obrázka:archideaphoto/Shutterstock.com