bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Na čo si dávať pozor pri výbere škárovacej malty?

Keramické obkladové prvky a sklenená mozaika sú najobľúbenejšími povrchovými úpravami v našich domovoch. Vidieť ich skoro v každej modernej kúpeľni, sprchovacom kúte alebo v bazéne. Vďaka svojim vlastnostiam, rôznym formátom, farebnosti a estetickému vzhľadu sa vynímajú aj na zástenách pri kuchynských linkách či pracovných doskách. Všetky tieto priestory sú vysoko namáhané vodou a vlhkosťou. V prvom rade sú však náročné na hygienické požiadavky a čistotu. Bez kvalitne vyplnených škár medzi obkladovými prvkami nikdy nedosiahnete absolútnu spokojnosť s celkovým výsledkom.
Kvalitné vyplnenie škár medzi nalepenými obkladovými prvkami je nevyhnutné nielen z dekoračného, ale najmä z funkčného hľadiska. O voľbe vhodnej škárovacej malty by preto nemal rozhodovať len farebný odtieň. Veď, kto by už len chcel mať vo vlastnej domácnosti škáry znečistené nepríjemnými čiernymi plesňami? Nikto z nás by sa tiež určite nechcel tešiť z farby škáry vysnívaného odtieňu iba prvé dni. Pohľad na takto nedotiahnuté detaily pokazí dojem aj z tej najmodernejšej a najprepracovanejšej kúpeľne. No a pri predstave finančných prostriedkov investovaných do realizácie obkladov sa nedokonalé škáry javia ako ozajstná nočná mora.
Pozornosť preto treba venovať najmä výberu vhodnej škárovacej malty.
Dôraz kladieme na vlastnosti, akými sú napríklad zvýšená vodoodolnosť, znížená nasiakavosť, odolnosť proti zachytávaniu nečistôt a stálofarebnosť. Určite ich oceníte.
Spoločnosť Mapei odporúča na výplň pevných škár v priestoroch s vlhkou prevádzkou používať malty na báze reaktívnych živíc (epoxidové) alebo malty s obsahom špeciálnych hydraulických spojív. Oba druhy spĺňajú spomínané vlastnosti. Každá z nich má svoje prednosti.

Epoxidové škárovacie malty
Epoxidovú škárovaciu maltu Kerapoxy ocení aj ten najnáročnejší investor. Práce pri škárovaní musí v tomto prípade realizovať iba skúsený pracovník.
Vďaka inovovanej receptúre a odporučenému náradiu sa výrazným spôsobom zlepšila spracovateľnosť materiálu, a preto jeho aplikáciu hravo zvládne každý zručný majster.
Ak je práca pri škárovaní urobená precízne, budete so škárami vyplnenými Kerapoxy jednoznačne spokojní. Po vytvrdnutí je povrch škárovacej hmoty hladký a nenasiakavý, vďaka čomu spĺňa prísne požiadavky na vodoodolnosť, hygienu a stálofarebnosť. Škáry sú odolné aj proti agresívnym chemickým vplyvom. Majú výrazne menší sklon ku zašpineniu či vzniku plesní. Vzhľadom na veľmi jednoduchú údržbu je Kerapoxy vhodná na aplikáciu do exponovaných miest, v ktorých dochádza k znečisteniu, napríklad v blízkosti skriniek na topánky, zádverí, pri vstupoch do bytov, okolo mydelniček a umývadiel v kúpeľniach a v blízkosti pracovných a varných plôch v kuchyniach. Pridanú hodnotu takýchto škár ocenia aj majitelia štvornohých miláčikov, ktorí s nimi aj bývajú. Prípadné „nehody“ na podlahe možno bez problémov čistiť a vďaka nulovej nasiakavosti a chemickej odolnosti nevzniká ani nepríjemný zápach.
Kerapoxy design
Ak túžite po atraktívnom a luxusnom vzhľade, určite vás zaujme škárovacia hmota Kerapoxy design (7 farieb a polotransparentná) s prímesou farebných glitterov MapeGlitter® (zlatá, strieborná a na objednávku ďalších 22 farieb). Atraktívny metalický dizajn v súčasnosti zaznamenáva architektonický boom. Ideálne dopĺňa sklenenú mozaiku či obklad a dlažbu s kovovým vzhľadom. Kombinácia skla a polotransparentnej výplne škáry vytvára dokonalý, nadčasový vzhľad kúpeľne, sprchovacieho kúta, kuchyne, či dokonca bazénu. Použitie tohto výrobku umožňuje aj prienik svetla z podkladu, pretože sa používa aj pri lepení a polotransparentná farba tejto vlastnosti napomáha.

Cementové škárovacie malty
Hlavnou výhodou cementových škárovacích mált je jednoduchšie spracovanie, ktoré zvládne každý obkladač. Vďaka technológii DropEffect®, škárovacia malta Ultracolor Plus dosahuje najnižšiu nasiakavosť spomedzi ostatných na trhu dostupných výrobkov vhodných na tento účel. Výrazne znižuje pohlcovanie povrchovej vody a zaručuje tak najlepšiu odolnosť výslednej škáry proti tvorbe plesní a znečisteniu. Ako jediná obsahuje technológiu BioBlock®, ktorá zabraňuje tvorbe a bujneniu rôznych druhov plesní vo vlhkom prostredí. Ďalšími výhodami pri aplikácii týchto výrobkov sú veľmi krátky čas čakania pred finálnym dočistením obkladových prvkov a urýchlenie času uvedenia priestoru do plnej prevádzky.

Vďaka širokej škále odtieňov škárovacích mált od spoločnosti Mapei môžete zvýrazniť výnimočnosť vzhľadu keramického obkladu, dlažby i sklenenej mozaiky v kúpeľni, sprchovacom kúte, saune alebo v bazéne. Nenechajte si jedinečnú atmosféru pokaziť výberom nevhodnej škárovacej malty.

Pre viac užitočných informácií kontaktujte technický servis Mapei alebo navštívte stránky www.mapei.sk

8.8. 2012
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
LEIER
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.